Přijímačky a magořina

4. leden 2011 | 21.04 |

1. PŘIJÍMAČKY

Vzhledem k tomu, že už se zase blíží termín posílání přihlášek a nerada bych to nechávala na poslední chvíli, tak jsem včera opět musela zapátrat na webech škol. Řeknu vám, že bezkonkurenčně nejnejnejNEpřehlednější web má MUNI. Takový chaos jsem už opravdu dlouho neviděla. Když jsem přímo na hlavích stránkách najela na nějaký (jakýkoli) obor, tak mi to stejně vždykcy řeklo, že přihláška nebyla nalezena a přijímací řízení taky ne. Jediné, co vám to ukáže, je seznam studentů (což je mi opravdu na "hodně" věcí). Když to zkusíte přímo na stránky fakulty, tak ta vás odkáže na stránku, kde (dle nich) mají být infa o všech oborech i přijímačkách. To by bylo sice fajn, ale když tam kliknete, tak vyjede jen a pouze info o Fakultě informatiky. No sranda. Ještě že se na tuhle školu přihlášky mohou podávat až do konce dubna, to už mě třeba zas tohle znechucení přejde a půjdu to zkusit znova. Ale moc v to nedoufám.

No ale konečně jsem se dopátrala ke čtyřem oborům, na které si dám na takových 95% přihlášky. Tři z nich jsou v Praze, jeden ve městě, ve kterém studuji teď. Nejradši bych v něm zůstala, ale bohužel výběr oborů Mgr. je tam opravdu nic moc. Tím jsem vlastně řekla to, co jsem tu řešila před pár týdny - na Bc. znovu bohužel nepůjdu. Ale myslím, že kdybych si časem udělala určité kurzy a certifikáty, tak bych i tak mohla dělat povolání, které dělat chci (pro nezasvěcené viz článek Studijní krize). Vlastně si tím jsem celkem jistá.

2. MAGOŘINA

Tak trochu to s předchozím tématem souvisí. Napůjčila jsem si totiž 10 knížek na přípravu k přijímačkám. Tři, které ještě budu potřebovat, bohužel nikde v okolních městech nemají, ale na plašení času dost . 2,5 už mám zdárně za sebou. Kde jsou ty časy, když jsem si v prváku říkala, jak že je strašný, že musím za jeden semestr přečíst kolem dvaceti knížek. Teď mám jen na přijímačky 13, haha. Radši jsem začala takhle brzo, protože je mi jasné, že skloubit to ještě s přípravou na státnice by bylo nemožné.

Kdyby to bylo všechno, tak to nějak neřeším, knížky mě baví. Ale nějak se toho nakupilo až moc... Především bakalářka - do konce týdne už ji chci fakt poslat na zkontrolování vedoucímu. Chtěla jsem to stihnout do vánoc, ale to nebyla šance. Pak jsem si teda řekla, že do nového roku. Smůla. Ale teď už to fakt musím, prostě musím zvládnout.

Dále nám před hodinkou jedna "moc milá" učitelka napsala, že do pátku jí musíme poslat desetistránkovou odbornou esej plus ještě jednu práci. Vzhledem k tomu, že se k tomu zítra rozhodně nedostanu, tak to bude dost sranda...

Do toho nějak vtěsnat pár hodin brigády a hlavně (anooo, konečně něco pozitivního) opět začít se španělštinou - konečně se mi podařilo sehnat někoho, kdo by mě doučoval soukromě a neformálně (ve škole se totiž vyšší úroveň neotvírá a chodit na klasické kurzy se mi z důvodu pravidelnosti nehodí).

_____

Seznam úkolů čistě pro mě:

ST - cestou nebo mezi hodinama sepsat kratší práci na pátek + mrknout na slovíčka špěnělštiny

ČT - napsat aspoň dvě strany delší práce + dopsat bakalářku tak, aby bylo hotové všechno kromě zdrojů a závěru

PÁ - dočíst 3. knížku na přijímačky + dopsat a poslat delší i kratší práci

SO - zkusit sepsat zdroje bakalářky + přečíst aspoň 50 stran další knížky na přijímačky

NE - dodělat detaily bakalářky a poslat ji + dalších 50 stran knížky + poslat přihlášky + kouknout na slovíčka

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Přijímačky a magořina furie®blbne.cz 09. 01. 2011 - 12:24
RE(2x): Přijímačky a magořina chaostheory 10. 01. 2011 - 10:47