Carpe Diem

5. červen 2010 | 20.10 |

Dneska jsem na nějakém blogu narazila na článek týkající se toho, jak si má člověk každý den užívat a nic neodkládat. Teda vlastně nejen "dneska". Narážím na to každou chvíli.

Tohle motto je v posledních letech hodně oblíbené, říká ho spousta lidí, můžete ho najít téměř u každého profilu na blogu, seznamce, chatu atd. Ano, nebylo by špatné toto heslo následovat. ALE... Málokdo se jím ve skutečnosti doopravdy řídí.

No jen řekněte sami - vážně byste šli ve svůj poslední den do práce? Vážně byste si šli sednou na 8 hodin do kanceláře nebo do školních lavic? Vážně byste trávili čas v supermarketu, na úřadech, v mhd? Asi těžko, že?

Existuje kupa dokumentů, pořadů nebo filmů, kde lidé uvažují nad tím, co by chtěli do konce života zkusit, s kým by se ještě chtěli vidět, kam by se chtěli podívat. Jednou. Možná. Někdy v budoucnu. Rozhodně ne zítra a už vůbec ne dneska. Jistě, život není film. Ale nějaký podobný sen má asi každý z nás. A kdy ho máte v plánu splnit...?

Ano, žít každý den, jako by byl poslední, opravdu není tak jednoduché, jak se zdá. Proto tuto myšlenku vůbec nemám ráda. A lidé, kteří ji považují za své heslo pro život, jenom sami sobě lžou.

Pokud byste se jím totiž skutečně řídili, pak byste právě teď nečetli tenhle článek ;)

P.S.: Ale s těmi sny je to trošku jinak. Ty byste si plnit měli. Já osobně to dělám tak, že jsem si před lety udělala takový seznam věcí, které chci do 30ti udělat. Jakmile to máte napsané, tak vás to víc dokope k tomu, abyste pro to něco dělali. Samozřejmě tam nemám každou kravinu, ale jen věci, které jsem si promyslela a ujasnila si, že je fakt chci udělat. I tak ale občas doplňuju nebo škrtám. Asi tři z nich se mi už podařilo splnit. Takže se musím pochválit . Důležitá je hlavně taková osobní kontrola - každý rok kolem svého svátku si ten seznam vezmu a projdu to bod po bodu a řeknu si, co jsem pro to za ten rok udělala. A fakt mi to moc vyhovuje :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Carpe Diem furie®blbne.cz 06. 06. 2010 - 01:57
RE: Carpe Diem chaostheory 06. 06. 2010 - 10:40
RE: Carpe Diem lucik®pise.cz 07. 06. 2010 - 12:17
RE(2x): Carpe Diem chaostheory 07. 06. 2010 - 13:07