Perníčky jsou na světě

27. listopad 2010 | 15.12 |

Tak poslušně hlásím, že moje historicky první vánoční perníčky jsou na světě.

Včera jsem je upekla - překvapivě se povedly, žádný se nerozbil a dokonce vypadaly jako opravdové perníčky, což jsem nečekala . Vlastně na tom nic není, je to skoro stejné jako když děláte linecké cukroví.

Nejhorší fáze ale začala dneska - zdobení. I když i to jsem čekala horší. Samozřejmě to není žádné umělecké dílo, ale myslím, že dívat se na to dá a nikoho to nepohorší. Akorát jsem trochu přehnala množství samotných perníčků. Je jich 150 , přesněji teda 148. Ozdobených mám přesně 92 , musela jsem si dát pauzu, už jsem z toho mírně blbnula. Vrátím se k tomu buď večer nebo zítra (nebo oboje).

Ale opravdu by mě zajímalo, kdo to bude jíst. Nejsme velká rodina, i když mám v plánu pár jich dát babičkám a neteři. Ale stejně. Navíc letos jsem nějak nezvykle hodně naladěná na vánoce, asi před dvěma týdny jsem si udělala seznam cukroví, které chci upéct (poslední cca tři roky jsme na to doba docela kašlali a dělali tak dva druhy) a nakonec na papíře skončilo 12 druhů... Doma mě asi zastřelí . Ale naprostá většina mého seznamu obsahuje nepečené cukroví, které zbožňuju (pečené zas tak moc nejím, maximálně symbolicky), takže na jejich výrobu je ještě času dost.  (Teda samozřejmě mám namysli skutečných druhů, nechápu, jak někdo může udělat z lineckého stromečky, komety, zvonečky a kolečka, trochu je ozdobit, a prohlašovat, že má napečené 4 druhy.)

K tomu u nás přes noc nesněžil půlmetr sněhu a vydržel do teď (a nevypadá, že by se chystal se dneska nebo zítra rozpustit), takže předvánoční atmosféra jak vyšitá. Ale nějak mi přijde, že ostatní to letos nijak neprožívají... Většinou to bylo naopak - mě to bylo tak nějak fuk a všichni doma i ve městě bláznili.

Další změna je pro mě taky to, že jsem každoročně nakupovala vánoční dárky až když napadl sníh (jojo, párkrát to byl problém, protože sníh pořád nikde, já čekala a čekala, až jsem šla nakupovat dva dny před štědrým dnem a samozřejmě stejně bez sněhu). Letos jsem zvolila opačnou taktiku - většinu věcí jsem nakoupila už v říjnu a teď budu mít celkem klid.

No ale to jsem se už dostala zas někam jinam. Teď se zajedu odreagovat do města a pak vzhůru pokračovat ve zdobení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Perníčky jsou na světě mixx®pise.cz 27. 11. 2010 - 16:06
RE(2x): Perníčky jsou na světě chaostheory 27. 11. 2010 - 19:50