Pátá řada

27. červenec 2010 | 15.22 |

501 - Dream a Little Dream of Me 1 - Nemocnice se v hodnocení propadla z druhého místa až na dvanácté, takže jsou všichni naštvaní. Tři ženy a tři muži mají nehodu, do které se připlete i jistý lékař Owen (jen taková vsuvka - nejdřív jsem viděla pár dílů s Owenem s českým dabingem a okamžitě jsem si ho zafixovala jako naprosto nesympatického a i vzhledově ošklivého chlapa; když jsem se na to teď podívala poprvé v originálu, nestačila jsem se divit - sympaťák jak blázen - teda aspoň zatím :) ale tady je vidět, jak dabing hrozně zkresluje :( ). Cristině se hned začne líbit. Ta taky spadne na ledu před nemocnicí a když leží na zemi, spadne na ni ostrý rampouch.

501  501a  501b

502 - Dream a Little Dream of Me 2 - S většinou šesti lidí co měli nehodu, to dopadne poměrně špatně. Richard se za to pořádně pustí do Meredith. Rose se rozhodne přejít na jiné oddělení. Cristina a Owen se políbí, ale on se musí vrátit zpátky a ošetřovat raněné vojáky.Lexie si začíná uvědomovat, že miluje George, ale on ji bere jako nejlepší kamarádku.

502  502a  502b

503 - Here Comes The Flood - Pacient na sebe lepí smůlu - opustí ho žena, doma se mu rozbíjí věci, a v nemocnici dokonce rezonance a vozík, na kterém sedí. Ten den praskne potrubí a zaplaví hodně místností - včerně té, kde je pacient právě operován. Derek chce, aby se Izzie s Alexem odstěhovali od Mer, ale ta to nedovolí. George píše test...

503  503a  503b


504 - Brave New World - Kluk nechce jít na operaci, tak jako protest zmáčkne požární poplach. Erica pozve Callie na první radne a Callie je z toho celý den pěkně nesvá. Gerge se dozví, že udělal zkoušky, takže už není stážista.

504  504a  504b

505 - There Is No "I" In Team - Bude probíhat párové dárcovství ledvin - najednou dá šest lidí ledvinu šesti neznámým lidem. Pokud by si to jeden rozmyslel, zhroutí se celý "systém". Postupně se zjistí, že dárce-syn je za to uplácen otcem a že jiná "dárkyně" je milenkou jednoho z nemocných. Po Derekovi je pojmenována metoda léčby nádoru mozku, který vymyslel s Mer. O ní se ale v článku ani nezmíní. Lexie se vyspí s Ericou, ale nelíbí se jí to, tak "přejde" zpátky na Marka. Pak se ale rozhodne to zkusit s Ericou znova. Alex se vyspí s Izzie... A Cristina v baru uvidí Owena a slyší jak říká, že zítra nastupuje do práce...

505  505a  505b

506 - Love During Wartime - Do nemocnice nastupuje Owen a vypadá to, že bude hodně kontroverzní - před všemi bodá nožem do prasat a všem stážistům a rezidentům nařídí, aby je zachránili. Navíc se zdá, že si na Cristinu vůbec nevzpomíná. Alex a Izzie spolu začnou chodit.

506  506a  506b

507 - Rise Up - Izzie má během několika operací halucinace - vidí Denyho... Hahnová zjišťuje, jak to celé bylo s Denym a Izzie a chce s tím něco udělat. Callie se s ní kvůli tomu pohádá. Stážisté se chtějí učit nové věci a zkoušejí si je na sobě samých nebo "kradou" mrtvoly. Owen má plné zuby toho, jak Cristina neučí stážisty a jak se chová k pacientům, tak ji pěkně vynadá.

507  507a  507b

508 - These Ties That Bind - Za Mer přijede její nejlepší kamarádka Sadie z dřívějška. V nemocnici se přidá k stážistům a když vidí, jak se pořád navzájem na sobě učí, tak se pořeže, aby ji mohli zašít. Hahnová dala výpověď. Do nemocnice na chvíli přijde dr. Dixon(ová), poněkud výstřední lékařka. Izzie pořád vidí Denyho - on tvrdí, že je skutečný a Izzie zjistí, že se ho může dotknout a dokonce se políbí. Alex sice vidí, že se s Iz něco děje, ale nic s tím nedělá. Cristina a Owen se políbí.

508  508a  508b

509 - In The Midnight Hour - Izzie stále nevěří tomu, že je Deny skutečný, ale vyspí se s ním. Stážisté se pořád učí na sobě - jedna z nich se nechá jen lokálně umrtvit
a ostatní ji operují slepé střevo. Ale zvrtne se to a chvíli jí jde o život.

509  509a  509b  

510 - All By Myself - Cristina je zvolena jako první rezidentka, která bude vést sólovou operaci. Vzhledem k tomu, co ale vyvedli její stážisti v minulém dílu, nemůže operovat a musí místo sebe vybrat někoho jiného - nakonec je to Alex. Callie se zdá, že po ní jede Sadie. Izzie s Denym mluví často na veřejnosti a začíná si toho všímat i George (i když neví, o co konkrétně jde). V nemocnici je taky opět Virginia Dixonová. Lexie dojde, že po ní jede Mark a ona po něm vlastně taky; tak jde k němu domů a vyspí se s ním. (Mimochodem, v tomhle dílu je pro mě asi ten nejsmutnější z celých GA - dvě mladé sestry, z nichž jedna je v klinické smrti.) Jeden z
nej dílů.

510  510a  510b

511 - Wish You Were Here - Do nemocnice je přijat pacient se zraněním páteře - je to vězeň, který má být za pár dní popraven. Izzie řekne Alexovi, že vídá Denyho a mluví s ním, ale ten to nebere vážně. Přichází nová lékařka Arizona.

511  511a  511b

512 - Sympathy for the Devil - Vězeň přežije operaci mozku, ale raději by zemřel v nemocnici, než aby byl poprave. Předtím chce darovat malému chlapci ledvinu a játro, ale je mu to zakázáno. Mer mu ale trochu poradí, co může udělat pro to, aby v nemocnici zamřel... Do města přijíždí Derekova matka a Mer je z toho nervózní.

512  512a  512b

513 - Stairway To Heaven - Vezeň ale i tak přežije a musí na popravu. Mark si během sexu s Lexie "zlomí" penis. Izzie chce, aby Deny odešel, ale ten jí řekne, že odejít nemůže a že sama Izzie musí přijít na to, proč tam je. Izzie pak napadne, že je nejspíš nemocná.

513  513a  513b

514 - Beat Your Heart Out - Mezi Cristinou a Owenem to začíná pěkně jiskřit. Izzie ukazuje Saddie, jak má brát krev a přitom si ji nechá sama Izzie vzít. Zároveň je bere jedné pacientce a ukáže se, má rakovinu. Bailey se začíná pomalu přeorientovávat z obecné chirurgie na dětskou. Izzie si taky od stážistů "v rámci zaučování" nechá udělat nějaká vyšetření. Arizona poprvé mluví s Callie a hned ji políbí. Derek chce požádat Mer o ruku a ví to prakticky každý kromě ní, navíc se jí dost vyhýbá a Mer už je pěkně naštvaná. Na konci dílu Derek připraví pořádnou romantiku, ale do toho zazvoní telefon - volá Addison- tak to nechá být.

514  514a  514b

515 - Before And After - Addison přijíždí do nemocnice s bratrem, který má červy v mozku. Jeden z pacientů má dceru a ukáže se, že s ní byl kdysi Owen zasnoubený. Saddie začíná znalostně zaostávat za ostatními stážisty. Ukáže se, že podváděla při testech a dá výpověď.

  515aa 515515a

516 - An Honest Mistake - Za Izzie přijde žena, které Iz nedávno diagnostikovala rakovinu. Ukáže se, že ji ale nemá, a Izzie dojde, že se musely prohodit vzorky krve, a že tu rakovinu má vlastně ona sama. Richard není zrovna nadšený z toho, že chce Bailey přejít na dětskou chirurgii. Derekovi při operaci zemře jedna pacientka a je z toho opravdu hodně špatný.

516  516a     516b

517 - I Will Follow You Into The Dark - Tři sourozenci, kteří mají díky dědičnosti 75% šanci na rakovinu žaludku, ho chtějí odstranit. Derek se rozhodne, že po  zkušenosti z minulého dílu už se do nemocnice nevrátí, navíc se pořádně pohádá s Mer. Izzie dá stážistům za úkol udělat diagnózu "pacientky X" (tedy sebe, ale nikdo o tom neví). Přijdou na to, že se jedná o metastázující nádor v játrech, kůži a mozku. Míra přežití je 5%, s chemoterapií jí zbývá možná pár měsíců. Jediný člověk, kterému to řekne, je Cristina...

517  517a  517b

518 - Stand By Me - Cristina se snaží získat pro Izzie toho nejlepšího onkologa a zanedbává své pacienty. Izzie ale začíná váhat, jestli vůbec má léčbu zkoušet. Cristina to rozkřikne dál - Izz tedy se nakonec stává z lékařky pacientkou. Derek se ještě pořád nevrátil do nemocnice, tak Mer vezme snímky Iz a jede za ním, protože on je jediný, kdo může Izzie pomoct..

518  518a  518b.

519 - Elevator Love Letter - Owen trpí nočními můrami kvůli službě v Iráku, a při jedné málem uškrtí Cristinu. Derek se vrací do nemocnice a chystá se operovat Izzie. Operace se podaří a v Derekovi se něco zlomí a konečně požádá Mer o ruku.

519  519a  519b

520 - Sweet Surrender - Callie představí otci Arizonu jako svou přítelkyni. Táta chce, aby s ním Callie okamžitě odletěla domů :D .Izzie začíná plánovat svatbu Mer a Dereka. Zároveň dostává první dávky velice agresivní a nové chemoterapie IL-2. Iz ale svou nemoc trochu využívá, neustále hraje různé záchvaty a hraje ostatním na city. Nakonec je jí ale hodně špatně doopravdy.

520  520a  520b

521 - No Good At Saying Sorry - Přijíždí postřelený muž - postřelila ho (17krát!!!) malá dcera, protože ji i její matku muž bil. Za Mer a Lexie přichází z léčení jejich otec a omlouvá se za to, co jim kdy udělal. Lexie ho seznámí s Markem. Za Iz přichází její extravagantní matka a Iz z toho není moc nadšená. Navíc mamka nekáže pochopit, že je to mnohem vážnější, než myslí, tak jí Bailey namluví, že rakovina je skoro pryč, aby mohla odjet. Izzie ale řekne pravdu - objevily se nové metastáze v tenkém střevě. Jde tedy na další operaci...

521    521b  521a

522 - What A Difference A Day Makes - Je den svatby Mer a Dereka. Izzie je ale na tom dost špatně a objeví jí další nádor v mozku. Alex se rozhodne, že si Iz chce vzít - nakonec se tedy místo Mer a Dereka vezmou oni dva. Izzie začíná chemoterapie dost ničit a rozhodne si oholit zbytek vlasů.

522  522a  522b

523 - Here's to Future Days - Mark chce bydlet s Lexie, ale ta zatím odmítá. Izzie má dvě možnosti - buď jít na operaci a riskovat, že ztratí paměť (v lepším případě), nebo zkusit dávky IL-2, u které se dá ale těžko předvídat, jak bude fungovat. Iz se nakonec rozhodne pro operaci, ALE v případě, že se něco nepovede, nechce být oživována... Na konci vidíme, jak se George přihlašuje do armády...

523  523a  523b

524 - Now or Never - George odchází jako lékař do armády. Izzie byla na další mozkové operaci, tentokrát je nádor celý pryč. Ale pamatuje si vždycky jen pár minut a pak se na vše ptá znova. Bailey vymyslí plán, jak mají rezidenti George odradit od jeho nápadu - až dooperuje, mají se na to "vrhnout". George se tam ale neobjeví. Mezitím je do nemocnice přijat muž, který má zdemolovaný obličej a velice vážná zranění, protože zachránil ženu před přejetím autobusem. Ukáže se, že je to právě George... Izzie už si vše pamatuje, ale dostane záchvat a zástavu srdce. Alex se ji (i přes zákaz) snaží oživit. Během toho kolabuje i George. Nakonec vidíme, jak má Izzie "sen" - jede ve společenských šatech výtahem a přijede do patra, kde je George ve vojenském obleku...

524b  524bb  524bbb

KONEC 5. ŘADY
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře