Přátelé, kamarádi

16. březen 2010 | 13.34 |

Poslední dobou si všímám, jak se od mých pubertálních let změnil význam slova "kamarád". Ještě před pěti lety byl kamarád někdo, s kým jste fakt trávili dost času, věděli jste o sobě dost věcí, navštěvovali jste se, občas jste někam zašli. A hlavně jste se navzájem respektovali a CHTĚLI jste s tím druhým strávit odpoledne.

Dneska mi ale přijde, že naprostá většina lidí říká o někom, že je jeho kamarád, prakticky pět minut poté, co se s někým seznámí. Nebo vlastně ani to ne. Stačí, že si s někým píšete párkrát po netu - a hned je to kámoš. Nebo spolu sem tam mluvíte před hodinou ve škole, ale mimo ni nikdy. Nebo, což mi přijde naprosto scestné a nemá to s přátelstvím nic společného, lidi často říkají "kamarád" někomu, koho vůbec nemají rádi. Teď jsem se třeba na jednom blogu dočetla (a to mi bylo inspirací k tomuhle článku), jak nějaká holka psala, že volala kamarádka, kterou nesnáší, a že se jí ptala, jestli nepůjde ven. Ale prý že ani náhodou nepůjde, protože pak už by se jí nezbavila. Ehm... tomuhle říkáte kamarádství?

Taky jsem jednou narazila na anketu, která se ptala, kolik kamarádů starších třiceti let máte. A v diskuzi se rozproudily názory typu "ani nevím, ale hodně", "musel bych to spočítat, ale učitě hodně" a podobně. No... pokud je člověk neumí do pěti vteřit spočítat, pak to asi takoví kamarádi nebudou, že.

Ne každého, koho člověk potká, by měl titulovat slovem "kamarád". Pak by totiž naprosto ztratilo význam.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře