První řada

22. únor 2010 | 21.41 |

Stejně jako u Přátel, Gilmorových děvčat a Joeyho mě jednoho dne chytla obrovská chuť podívat se na všechny díly znovu.

Nebudu se rozepisovat, o čem vlastně tenhle seriál je. Tahle strana bude sloužit spíš k přehledu v dílech, souvislostech atd.

Btw. nezaručuju, že Chirurgy budu sledovat až do úplného konce, protože pokud se v šesté řadě opravdu stanou všechny ty změny o kterých se mluví, tak končím :) Prvních pět řad ale určo popíšu.

1. ŘADA (podle mě nej díl: 6)

1 - A Hard Day's Night - Meredith se probouzí vedle muže, kterého potkala minulý den v baru, nezná ani jeho jméno. Spěchá do práce, je to její první den. Tam zjistí, že "neznámý” je lékař ve stejné nemocnici, takže vlastně její nadřízený. George jako první dostane šanci operovat, ale celkem to podělá a dostane přezdívku 007 (povolení zabíjet). Později před další operací slíbí rodině pacienta, že vše bude v pořádku, ale pacient zemře, takže George má další průšvih. Kvůli Meredith málem zemře mladá dívka a Mer je z toho špatná, dokonce se kvůli tomu pozvrací. Potom jí ale zachrání život. Cristině řekne o Derekovi a ta si myslí, že má kvůli tomu protekci; navíc matka Meredith byla jedna z nejlepších lékařek. Potom vidíme, jak jde právě za matkou, ale ta ji nepoznává - má Alzheimrovu chorobu.

hdn   hdn2  hdn3

2 - The First Cut Is  the Deepest - Meredith se políbí s Derekem. Potom najde na pediatrii miminko, které modrá, ale nikdo jí nevěří, že by to mohlo být něco vážného. Nakonec jí pomůže Burke. V nemocnici je operována žena, kterou se někdo pokusil znásilnit a najdou v jejím těle ukousnutý penis; pak se v nemocnici objeví i krvácející pachatel. Izzie ošetřuje Číňanku, která neumí anglicky a posléze i její dceru, která je v USA nelegálně a bojí se prozrazení. Burke začíná soupeřit s Derekem... Meredith hledá spolubydlící a nakonec se rozhodne pro George a Izzie.

fcitd  fcitd2  fcitd3

blogz.cz/files/images108.thumbnail.jpg">

3 - Winning a Battle, Losing the War - Díl se točí okolo muže, kterému odumřel mozek, a o darování jeho orgánů.

wblw   wblw  wblw3

4 - No Man's Land - Georgovi začíná lézt na mozek bydlení se dvěma ženami. V časopise vyjdou fotky s Izzie z doby, kdy si přivydělávala jako modelka; a celá nemocnice - pacienti i lékaři - to nějak komentují. Do nemocnice přivezou muže, který má v hlavě zabodnuté obrovské hřebíky, ale je stále při vědomí. Navíc má i rozsáhlý nádor mozku.

nml   nml2  nml3

5 - Shake Your Groove Thing - Burke si začíná víc všímat Cristiny. Během jedné operace lékaři najdou v plicích ženy roušku, kterou tam omylem nechal někdo při operaci předchozí. Ukáže se, že za to mohl Burke, nemocnice to ututlává, ale on se nakonec sám přizná. Za Izzie přijede její přítel, ale rozejdou se. Mer se vyspí s Derekem a vidí je Bailey(ová). Na konci dílu se spolu vyspí i Cristina a Burke.

sygt  sygt2  sygt3

6 - If Tomorrow Never Comes -  George se snaží pozvat Meredith na rande, ale pořád na to není vhodná příležitost. Mezi Mer a Baileyovou je napětí kvůli minulé noci. O Cristině a Burkeovi nikdo neví.

itnc   itnc2   itnc3

7 -  The Self Destruct Button - V nemocnici je několik kuriózních případů - muž spolkl přítelce klíče, protože nechtěl, aby odjela; dívka si nechala ilegálně zmenšit v Mexiku žaludek, aby netloustla; a muž, který se nechal naschvál postřelit, aby měl jizvu. O Mer a Derekovi se dozvídají i George a Izzie. Na konci vidíme, že si Cristina dělala těhotenský test a netváří se moc nadšeně...

sdb  sdb  sdb2

8 - Save Me - Cristina je těhotná, ale nikomu to neřekne a plánuje jít na interrupci. V nemocnici je mimo jiné ortodoxní židovka, které má být do srdce voperován kus prasete, ale to se kříží s její vírou; Alex jí najde chlopeň z krávy a dívka s operací souhlasí. Jako pacient je tu i senzibil, který opravdu pozná několik myšlenek Izzie i Cristinino těhotenství. George pozve na rande sestru z nemocnice.

sm   sm2  

9 - Who's Zoomin' Who - George chytil syfilis od té sestry (Olivia), se kterou byl na rande. Potom se zjistí, že ho má nejen on, ale spousta dalších zaměstnanců nemocnice. Ředitel nemocnice zjistí, že má nádor a kvůli němu se mu zhoršuje zrak. Ví to jenom Derek. Burke operuje svého přítele, který bude otcem, ale během operace zjistí, že je odjakživa neplodný. Nakonec se rozhodne mu to zatajit. Meredith řekne Derekovi (jako jedinému) o tom, že je její matka nemocná. George se dozvídá, že jeho "partnerka” spala i s dalším mužem, od kterého syfilis chytla - s Alexem :D A Meredith poznává jistou Addison a tak zjišťuje, že je Derek ženatý...

wizwwizw2  wizw

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře