První řada

23. únor 2010 | 11.27 |

1. Proměna (Metamorphosis) - Cleo skočí na past Zaneovi a nasedne do člunu s rozbitým motorem a pluje rovnou na otevřené moře. Přiskočí k ní Rikki, která je ve městě nová a znají se jen od vidění. Rikki motor Zaneovi schválně rozbila a opraví ho. Holky spolu vyjedou na moře a cestou přiberou Emmu (Cleoinu kámošku). Pak jim ale dojde benzín a dopádlují na ostrov Mako.  Cleo spadne do takové jeskyně a holky za ní skočí taky. Jediné místo, kterým se můžou dostat ven, je jezírko protojené s oceánem. Když do něho skočí, tak do něho zrovna zasvítí měsíční světlo a voda začne bublat... Pak všichni přeplavou na oceán, kde už na ně čeká pobřežní hlídka. Druhý den ale zjistí, že když se dotknou vody, tak se z nich stanou mořské panny. Emma s Rikki to jdou hned zase vyzkoušet, ale Cleo o tom nechce slyšet. Ta jde s Lewisem na procházku, ale potkají Zanea, který je začne urážet. Cleo je naštvaná a zjistí, že dokáže hýbat vodou, takže se díky tomu Zanea zbaví. Když to říká holkám, tak i Emma zjistí, že má schopnost - dokáže vodu zmrazit.

jeedna   jedna   1

2. Večírek u bazénu (Pool Party) - Holky jsou pozvané na party u bazénu v domě jejich spolužačky Miriam, kterou všechny tři moc nemusí... Emma i Rikki odmítnou, Cleo ale chce jít, navíc ji tam pozval Lewis. Zároveň se ale bojí vody (aby někdo nezjistil její tajemství). Nakonec se tam ale rozhodne jít. Na večírku Zane schodí Cleo do bazénu, ale naštěstí se hned všichni přemístí do domu, takže na tajemství přijde jen Lewise. Potom přiběhnou Emma a Rikki, která mezitím objevila taky svou schopnost - umí vodu zahřívat; a Cleo osuší, takže je z ní "zase člověk” :D

2  u bazenu  dva   

3. Úlovek dne (Catch of the Day) - Cleo se bojí toho, co se jim stalo a odmítá chodit s holkama plavat. Zjistí, že se mořská želva chytla do rybářské sítě a docela jí to vezme. Navíc je její táta rybář, takže je pravděpodobné, že on na tom má podíl.

Začne po tom pátrat a zjistí, že za to můžou otcovi pracovníci a on sám o ničem nevěděl. Cleo chce jít želvy zachránit, ale uvízne v síti a na poslední chvíli ji zachrání Rikki s Emmou. Cleo se přestane bát vody a všechny tři si začnou užívat.

ulovekuulovek  3

4. Pyžamový večírek (Party Girls) - Emma najde u Maka řetízek s medailonkem. Pořádá oslavu svých narozenin, kam je pozvána spousta jejích kamarádek z plaveckého oddílu a taky Rikki s Cleo. Během večera dojde k vodní bitvě a Cleo je málem prozrazená. Na poslední chvíli se ale "zachrání”. Jedna jejich nenáviděná spolužačka Miriam se pokusí ukradnout Emmě medailonek s řetízkem, ale Rikki ji odhalí. Cleo se seznamuje se slečnou Chathamovou, která mluví ve zvláštních náznacích, jaky by věděla o jejich tajemství.

medajlonek   4   sr

5. Ryba smrdí od hlavy (Something Fishy) -Kim (sestra Cleo) najde Clein deník, kde má obrázky a šifrovaný text o mořských pannách a začne ji podezřívat. Cleo, Rikki a Emma mají hodně práce, aby po sobě zametly stopy. Povede se jim to na soutěži masek v Mořském světě.

5 vysvetleni  maskarni   

6. Mladá láska (Young Love)- Lewisův brácha postaví skleník s přesnou funkcí zavlažovaní. Rikki, Emma a její brácha Elliot jdou na pláž, kde ale Emma potká Byrona, jde se s ním projít a Rikki zatím musí hlídat Elliota. Ten se začne topit a Rikki pro něho musí skočit do vody. Naštěstí ji ale nikdo jiný neuvidí. Elliot se do Rikki zamiluje, pořád za ní chodí a kupuje jí dárečky. Rikki ho odpálkuje a on je pak hodně smutný. Uteče do skleníku, kde ho Rikki najde a usmíří se, ale zrovna se zapne zavlažování a hrozí, že se Rikki namočí. Podaří se jí uniknout v poslední vteřině.

6   young   loove

7. Čarovný úplněk (Moon Spell) - Emma pořádá večírek tatínkových narozenin. Za Cleo zase přijde slečna Chathamová a řekne jí, že si má dávat pozor na úplněk - nemá se na něj dívat a nedotýkat se vody, když zrovna je. Emma ale úplněk uvidí a najednou se začne chovat divně - chce plavat, všem říká ne zrovna pěkné věci, pořád chce jíst ryby atd. Během večírku skočí do vířivky a políbí se s Byronem. Holkám dá velkou práci, aby Emma neprozradila, že jsou mořské panny.

7  carovny   narozky

8. Aféra doktorky Denmanové (The Denman Affair) - Lewis pomáhá při výzkumu mořské bioložky dr. Denmanové. Na jejích přístrojích chce taky zjistit, proč se holkám stala ta proměna. Denmanová ale narazí na jeho vzorek. Taky ho pozve na výzkum na Galapágy. Lewis nejdřív chce přijmout, ale nakonec odmítne a zůstane v Austrálii.

8   denmanka   affair

9. Nebezpečné vody (Dangerous Waters)- Cleo umře její oblíbená rybička a je z toho hodně smutná. Rikki jí jde do moře ulovit novou, ale v přístavu potkává muže, který od ní rybičku koupí za pěkné peníze a chce s Rikki obchodovat i dál. Potom ale Rikki zjistí, že jeho práce je nelegální a rozhodne se mu pomstít svými silami.

9   nebezpecne    nebezpecne

10. Kamera nikdy nelže (The Camera never lies) - V Juice Baru se pořádá soutěž o nejlepší amatérský film na téma Hradinové. Přihlásí se holky i Lewis. Holky nejdřív nic nenapadá, pak ale Emma vymyslí, že to bude o její mamce. Je to ale hodně nudné a jediný, koho to baví, je právě Emma. Lewis zatím natáčí se Zanem na oceánu - Zanea ale během natáčení napadne žralok - toho ale Lewis nevidí a není vidět ani na videu. Takže mu nikdo nevěří. Ví to jenom Rikki, která žraloky odehnala. Lewis s tímto videem vyhraje soutěž.

10   kamera   kaaamera

11. Buď a nebo (Sink or Swim) -  Zane a Byron spolu neustále soupeří v plavání a Zane většinou vyhrává. Byron jde za Emmou, aby ho trénovala. Nějak to ale neklape, Byron to nebere vážně, Emma je zase moc přísná a navíc se do Byrona zamiluje. Nakonec ale Byron závod vyhraje a oba jsou šťastní, ale rozhodnou se, že budou jenom kamarádi.

bud   11   a nebo

12.  Zpěv sirén (The Siren Effect) - Je další úplněk, tentokrát dolehne na Cleo. Získá úžasný hlas, jako siréna. Slyší to celé okolí a moc se líbí klukům, takže Cleoin dům je za chvíli v obležení všech puberťáků,z čehož její taťka nemá zrovna radost. Cleo se rozhodne nad ránem udělat vystoupení v Juice Baru. Když tam ale začne zpívat, tak úplněk skončí, vrátí se jí její původní hlas a kluky jejich nadšení přejde.

karaoke   sirena    12

13. Ztroskotaní (Shipwrecked) -Zane způsobí, že slečnu Chathamovou vystěhují z její lodi a tak ji Emma pozve k sobě domů. Zane se dostane s lodí na oceán a potřebuje pomoc. Jde ho zachránit Emma, i když tak hodně riskuje, a odpluje s ním na Mako. Zane ale myslí, že ví, co viděl a co ho zachránilo. Slečna Chathamová se vrací domů.

13   na lodi   a znovu na lodi

14. Překvapení! (Surprise!) - V rodině Cleo je tradicí, že se na její narozeniny koná dětská oslava. Letos ji ale dělat nechce, protože jí to příjde dětinské - její otec to vždycky přehání, půjčí poníky, bazén s kuličkami atd. Raději plave na Mako, kde jsou ale Lewis a Zane. Lewis ale situaci zachrání. Taky připraví pro Cleo "normální” oslavu v Juice Baru.

prekvapko   14   surp.

15. Zmrzlá na kost (The Big Chill) - Emma pracuje v Juice Baru a teď je jí bar svěřen na celý víkend. Z donucení na těch pár dní zaměstná Rikki, která je ale nepříjemná k hostům a práce ji nebaví, takže dá hned výpověď. Miriam se dostane do místnosti s ovocem a Emma (aniž by si jí všimla) ji svými silami zmrazí místo ledničky. Až po nějaké době na to přijde a holky se musí hodně snažit, aby Miriam oživily a nikdo se o ničem nedozvěděl.

15   a sakra  zmrzla

16. Zamilovaní (Lovesick) - Do Mořského parku přivezou nového delfína, který ale s nikým nekomunikuje a nechce jíst ani nic dělat. Cleo k němu do vody spadne medailonek a skočí po něj. Tím se s delfínem skamaradí a často za ním chodí. Zároveň tráví dost času se Zanem, který přes ní shání nějaké informace o "mořských obludách”, které ho mohly zachránit z lodi. Všichni v jejich okolí si myslí, že spolu tihle dva chodí a že se chtějí vzít :D Na konci se ale všechno vyjasní

16   s delfiny   lovesick

17. Pod vlivem počasí (Under the Weather) - Venku prší a holky tímpádem nemůžou do školy. Všechny jsou zrovna u Emmy doma a je tam i její mamka. Musí tedy nafilmovat nemoc - což s pomocí jejich sil není tak těžké. Emmina mamka zavolá doktorku, která si začne myslet, že může jít až o velice nebezpečnou nemoc, takže dá dům do karantény. Pak ale pršet přestane a holky toho nechají. (To by mě fakt zajímalo, kolikrát by za celý rok šly do školy v ČR :D )

17   pod vlivem   ill

18. Zlý měsíc útočí (Bad Moon Rising) - Další úplněk. Zane pořád pátrá po mořských pannách a jede na Mako. Úplněk nejvíce postihne Rikki a plave na Mako zrovna když tam je Zane. Rikki neovládá své síly, zapálí les a políbí se se Zanem, ale popálí ho tím. Druhý den mu Rikki řekne, aby na ten polibek zapomněl.

utoci   18   bad

19. Hurikán Angela (Hurricane Angela) - Ke Cleo přijede její malá otravná sestřenice Angela a Cleo se o ní a o Kim musí starat. Angela dělá holkám neustálé naschvály a chce je poštvat proti sobě. Nakonec se to ale obrátí protí ní a sestry se usmíří.

hurikan...   19   pelikan

20. Připravit háček, nahodit a čekat (Hook, Line and Sinker) - Lewis se účastní rybářské soutěže, ale nedaří se mu chytit žádnou pořádnou rybu. Cleo mu pomůže a dá mu na háček jednu, která ale v této oblasti nežije. Lewis je tímpádem obviněn z podvádění a diskvalifikován. Nakonec ale dokáže, že si cenu zaslouží. Rikki mezitím na jedné konefenci potkává Zanea, který tam pomáhá tátovi s pořádáním akce. Rikki se Zanem se dostanou na střechu a dlouho si tam povídají. Zjistí, že toho mají hodně společného, ale do toho začne pršet tak se Rikki musí honem schovat. Něž odejde domů, tak se spolu políbí.

hook  line  20

21. Rusovlasá panna (Red Herring) - Emma se rozhodne, že chce změnu a obarví si vlasy na červeno. Tuhle barvu ale mají jenom když je mořská panna. Zane neustále po mořských pannách pátrá a dokonce kvůli tomu vyhledá slečnu Chathamovou. Když jede za ní na loď a potopí se, tak zahlédne ocas a červené vlasy. Nikdo mu ale samozřejmě nevěří. Rikki konečně začne slyšet na jeho lichotky a rozhodne se, že s ním bude chodit - ale jen pokud už navždy nechá těch blbostí o mořských pannách.

21   rusovlasá   ruda

22. Ryba na suchu (Fish Out of Water) - Cleo s Emmou zjistí, že Rikki chodí se Zanem a bojí se, že vyzradí jejich tajemství. Dají proto Emmě ultimátum - buď Emma a Cleo nebo Zane. Rikki si vybere Zanea, protože přátelé by si neměli dávat ultimáta. Je pozvaná k Zaneovi domů, tam ale trochu zavaří jeho otci při pracovní schůzce a Zane se postaví na její stranu.

out of   šatičky   fish oow

23. Moc hluboko (In Too Deep) - Rikki objeví v obchodě medailonek, který patřil slečně Chathamové. Moc jí ho chce koupit, ale nemůže si ho dovolit. Zane jí ho chce potají koupit, ale Miriam se to dozví a jde ho koupit první. A Zaneovi ho dá jen za pusu. Ten se chytí na past a Rikki se na něj naštve. Medailonek ale získá a dá ho Chathamové. Tak ho ale holkám nechá a nakonec má Cleo, Emma i Rikki každá svůj - od Chathamové a jejích dvou přítelkyň. Všechny tři byly taky mořskými pannami. Přívěšek začne symbolizovat  tajemství a přátelství.

23   pokec   hloboko

24. Nápoj lásky (Love Potion #9) - Koná se školní ples. Emma pozve Byrona a Cleo Lewise. Ten jim chce usnadnit večer a vynalezne tekutinu, která jim umožní to, že se po dotyku s vodou nestanou mořskými pannami. "Trochu” to ale selže a holkám na večírku naskáčou rudé skvrny, tak musí co nejdřív zmizet. Na konci večera se Lewis a Cleo políbí a konečně spolu začnou chodit.

party   parba  24

25. Nebezpečná doktorka (Dr Danger) - Denmanová se vrací a je rozhodnutá odhalit původ těch dávných vzorků. Jejích výzkumů se účastní i otec Zanea. Denmanová přijde na tajemství holek a chce je chytit a začít testovat. Zane tedy zjistí tajemství taky a je z toho vyděšený. Hned si ale uvědomí, co by to mohlo pro holky znamenat a snaží se jim pomoct, aby mohli utéct. S pomocí Lewise je napůl zachrání, ale..

tenhle dil?   nebez    25

26. Kolotoč ploutví (A Twist In the Tail) -... ale Denmanová se nehodlá jen tak vzdát. Holkám zbyde jen jedna možnost - musí jít do měsíčního jezírka přesně v době zatmění slunce a tím přijít o své schopnosti a proměnu. Tohle udělají za přihlížení Denmanové, takže té je jasné, že holky už mořskými pannami nejsou a odjede. Za 12 hodin jde ale Rikki do moře, Cleo do vany a Emma do bazénu a... opět jsou z nich mořské panny. Lewis jim vysvětlí, že účinek byl jen na 12 hodin, ale nechtěl jim to říct, protože aby tomu Denmanová uvěřila, tak musely nejdřív uvěřit i holky.

26   posledni dil 1st   twist

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře