21.12.2012 -

21. únor 2010 | 15.28 |

Někdo z vás si říká něco jako "co to je za datum? to bude nakupovat vánoční dárky nebo co?”, někdo asi ví, o čem tahle strana bude.

2012

Teď hned odradím spoustu lidí - ale řeknu tu hnedka na začátku, ignoranti a lidi typu "nevěřím v nic, co se neděje teď” ať to zabalí hned :) Takže - 21.12.2012 (mimochodem to bude pátek) je největší pravděpodobnost ze několik desítek tisíc let, že bude "konec světa”. V uvozovkách to píšu proto, že si nemyslím, že "konec světa” vůbec někdy nastane - ale to záleží na tom, jak si každý tenhle pojem představuje. Já si zkrátka myslím, že nenastane nikdy, jen se prostě stane to, co se stalo už na Zemi hodněkrát - totiž to, že zkrátka jedna "generace” Země vymře a za pár milionů (plus minus) zase začne žít nová (viz dinosauří "generace” a desítky, možná stovky dalších).

Netvrdím, že "konec světa” tenhle den opravdu nastane. Jen chci uvíst pár "důkazů”, které to tvrdí. Přijde mi zkrátka zajímavé, že se na tomto přesném datu i průběhu shodly dvě tisíce let staré kultury absolutně nezávisle na sobě. A že jejich teorie podporuje i nejmodernější věda. 

Tak a teď pro vás, kteří jste vydželi nebo vás tohle téma zajímá nebo o něm slyšíte poprvé nebo mě chcete zdrbnout v komentáři, pokračuju dál, s konkrétnějšími a hlavně objektivními názory a výzkumy. O mých subjektivních až později :)

1. Mayové

Začneme Mayemi. Ti před tisíci a tisíci lety vytvořili tzv. mayský kalendář, ve kterém předpověděli zatmění slunce, měsíce, úplňky atd. Výpočty byly tak přesné, že se od dnešních výpočtů liší maximálně o 33 sekund. Tento kalendář popisuje tisíce let dopředu. Ale v pátek 21.12.2012 z ničeho nic končí. V tento den zároveň končí i tzv. pátý věk slunce. Zmiňují se, že slunce bude svítít po dva dny (takže i celou noc) a potom... kdo ví.

Mayové mimojiné předpověděli např. i to, že "bílí bohové”5.3.1519 přeplují přes moře (= objevení Nového světa).

2012

2. WEB-BOT

WEB-BOT je program, který pracuje hooodně složitě a asi bych to tu nedokázala na pár řádcích vysvětlit. Nicméně... Předpověděl, že v roce 2004 zemřou desetitisíce lidí na vzedmutí vody. A teď si vzpomeňte na prosinec 2004 - obrovské tsunami v Asii, desetitisíce mrtvých. Přepověděl útok na Washington D.C. v roce 2001, masivní výpadek proudu v USA v roce 2003, obrovský hurikán v roce 2005 (Katrina), 2001 útoky 11.

září,  atd. Také ukazuje, že někdy v roce 2009/2010 se uskuteční menší jaderný útok (což mi při dnešní situaci nepřijde zas tak nemožné). A taky v roce 2012 se má stát mnoho katasrof, zatím nejhorší v historii lidstva...

3. Věda jako taková

21.12.2012 se Země dostane do linie se Sluncem a s temnou průrvou ve středu Mléčné dráhy. Nedávno vědci zjistili, že to není jen tak ledajaká průrva, ale černá díra. To (samozřejmě v krajním případě) může vyústit v několik hrozných věcí - jižní a severní magnetické proudy se začnou točit opačnými směry a to způsobí obrácení magnetického pole. To by znamenalo, že se plášť Země za několik dní úplně posune a změní se poloha pólu. To způsobí zemětřesení, tsunami atd.

(Btw. zjistilo se, kdysi už měly póly jinou polohu než teď; severní byl uprostřed dnešního Pacifiku, Aljaška byla na dnešním rovníku.)

Vědci taky vědí, že Slunce cca každých 11 let proměňuje magnetické póly, vždy, když je zrovna vrchol sluneční aktivity. To může na Zemi způsobovat geomagnetické bouře, což se projevuje výpadky telefonních sítí, elektřiny atd. Příští vrchol záření se bude konat v roce 2012. A jelikož v loňském roce byla objevena na Zemi obří trhlina, kterou zplůsobila právě jedna zgeomagnetických bouří, je dost možné, že příště to bude mít mnohem větší následky... (btw. celkem zajímavý článek najdete tady)

2012    2012

4. Čína - Kniha změn

5000 let stará kniha, která je určená pro předvídání budoucnosti na základě 64 tzv. hexagramů. Když je nedávno jeden vědec překreslil do grafu, tak zjistil, že  všech 64 určilo nějakou důležitou událost (např. pád Římskéříše, objevení Ameriky nebo 2. světovou válku). Časová linie ale končí 21.12.2012

5. Sibila

V 6. století před naším letopočtem  žila v Římě jistá věštkyně Sibila, která řekla, že v 21. století nastane poslední generace lidí (teda samozřejmě neřekla, že to bude v 21. století, ale řekla, za kolik let to bude :D ). Prý přijde zemětřesení, velká vlna a oheň... Aby jste si nemysleli, že ji to mohlo prostě jen tak napadnout, tak ona taky: předpověděla velkou invazi do Itálie za 700 let a porážku útočníka (Hanibal); řekla, že za 800 let bude žít Konstantin a že bude hodně významný (zmínila i jeho jméno); předpověděla narození Ježíše.

6. Merlin (ne ten z legend od Artuše, ale ten "pravý”)

Předpověděl teroristické útoky, globální oteplování, prohru Napoleona u Waterloo, holocaust atd. Do 21. století zařadil katastrofu v Anglii - řekl, že u jedné řeky bude takové teplo, že se v ní zkazí voda a zemřou v ní všechny ryby; ve skutečnosti se u ní nalézá jaderná elektrárna. Na toto století taky předpoveděli tsunami, oheň atd, které povedou ke globální katastrofě. To, jak to popisuje, přesně odpovídá vědeckým poznatkům o možném změnění pólů.

Další věštkyně v Anglii předpověděla smrt Jiřího VIII., velký požár v Londýně 1666, vládu královny Viktorie (i její jméno) a příchod 1. i 2. světové války. A taky řekla, že v tomto století zahyne lidstvo.

Takovýchto příkladů je ale mnohem víc.

2012

Mimochodem já sama moc na nějaké věštění nejsema nevěřím mu. Ke kartářce/čtení z ruky/z koule atd atd by mě nikdo nikdy nedostal. Je tu ale to slůvko ALE - mnoho lidí předvídalo útoky 11. září 2001, ale nikdo nic nepodnikl. Mnoho lidí předvídalo i současnou hospodářskou krizi, uvedli i přesný měsíc jejího začátku. Ale nikdo nic proti tomu nepodnikl. Atd Atd Atd. Takže si nemyslím, že by se udělalo něco proti tomuto "konci světa”. Zkrátka žijeme v době, kdy jsou lidé, kteří věří, že vědí něco víc než všichni ostatní, považováni za blázny nebo jsou bráni jako vychytralí jedinci, kteří jen chtějí vydělat peníze.

Nicméně je dost pravděpodobné, že 21.12.2012 se Země změní. Ale nemusí to být k horšímu. Staré kultury se zmiňovaly nejen o sérii nebezpečných úkazů, ale i tom, že svět se toho dne posune do další (možná lepší) dimenze. Že se těmi katastofami svět "pročistí” a začne další, novou éru :)

Ať už se toto proroctví vyplní nebo ne, jisté je to, že někdy k tomu dojít zkrátka musí. Tak jako Zemi vládli mořští živočichové nebo dinosouři, tak i lidé budou jednou ve své "vladě” vystřídáni. Možná to přijde za pár let, možná za pár milionů let. Těžko říct. Jednou to ale přijde.

Proto nechápu, jak si někdo může říct něco jako "ale dyť je to kravina, lidi tu jsou tisice let, přece to nevyjde zrovna na mě”. Ne zrovna na mě? A proč ne? Protože to jsem právě JÁ a mě nemůže potkat žádná katastrofa? Nebo byste raději chtěli, aby to přišlo za pár desítek let? A postihlo to tak raději vaše děti nebo vnuky - a ne právě vás? To je trochu hloupost, nemyslíte...?

_________________________________________________________

Jen pro zajímavost: tenhle článek není reakcí na současnou módu hledání "drbů” o tomto datu a nevznikl ani na základě všemožných videí, které na netu kolují. O 21.12.2012 jsem poprvé slyšela už v roce 2004 ve škole, kdy nám jeden dost inovátorský profesor pár základních věcí řekl a my na něho koukali jako na blázna, který věří takovým kravinám. Navíc tvrdil, že to téměř nikdo neví, že se to NASA apod. snaží držet v přísné tajnosti (což je fakt, v tu dobu o tom nikdo neměl ani ponětí). Nicméně... při psaní tohoto článku jsem si na něho musela vzpomenout a uznat, že to byl fakt machr :)

_________________________________________________________

V posledních měsících mě taky začíná celkem slušně štvát to, že média už  se tohoto tématu začínají chytat víc a víc. A to aniž by o tom něco věděla. Jasně, kdyby psala nějaké nové informace nebo zajímavosti, tak bych byla ráda. Ale tak to bohužel není. Neustále nacházím články, kde nějaký "moc chytrý” člověk, který má ještě žaludek na to, aby sám sebe nazýval novinářem,  píše např. o tom, že podobná se předpovídala například v roce 2000, že je to pouze jedno datum z tisíců, o kterém se mluví jako o možném konci světa, atd atd. Prostě je vidět, že páni a paní "novnáři” a "novinářky” si vymýšlejí své vlastní teorie, na kterých není kousek pravdy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.82 (62x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: 21.12.2012 - vera* 07. 07. 2010 - 16:11
RE: 21.12.2012 - lada 13. 09. 2010 - 01:34
RE: 21.12.2012 - pepa 09. 05. 2011 - 23:09
RE(2x): 21.12.2012 - chaostheory 10. 05. 2011 - 09:52
RE: 21.12.2012 - denicekholky 15. 05. 2011 - 20:15
RE: 21.12.2012 - jirka 29. 11. 2012 - 11:10
RE: 21.12.2012 - ňufoo ;))* 06. 12. 2012 - 18:52