Twilight - kniha vs. film

23. únor 2010 | 11.33 |

Nikdy jsem nechápala lidi, kterým se film nelíbí kvůli tomu, že v "knize byla ta a ta scéna jinak”. Psaná forma je zkrtátka psaná forma a třeba 600 stran se hold do hodiny a půl na obrazovce vtěsnat nedá. Nehledě na to, že film málokdy dokáže diváka vtáhnout do děje tak jako dobrá kniha a navíc necharakterizuje tak dobře hlavní hrdiny.

No ale k věci :) Tady je pár rozdílů mezi filmem a knihou Twilight:

* Jakob je o dva roky mladší než Bella, je mu 15 a neznají se z dětství. Poznali se teprve teď a navíc ne při příjezdu Belly, ale až na výletu na pláž La Push. Navíc on o Cullinových nic neví, nezná se s nimi a nevěří ani těm historkám o jejich rodech.

* Bella z náklaďáku nebyla vůbec nadšená.

* Bella s Charliem nechodí na večeře do restaurace, Bella doma vaří.

*  Bella nejdřív neměla moc ráda Jessicu a navíc s Jess a Angelou se v knize hodně baví dívka, která fakt nemá Bellu ráda.

* Eric, Tylor a Mike za Bellou dolejzají mnohem víc v knize.

* Bella moc ráda čte.

* Ve filmu mi chybí scéna, ve které ve škole studenti zjištovali svou krevní skupinu. Edward na tu hodinu nešel a Bella omdlívala.

* V knize je kladen větší důraz na to, že Bella má dost vlastností podobných těm upířím.

* Ples je v knize založen na dámské volence a Bella nemá žádný "nevratný lístek do Jacksonvillu” (jak říká ve filmu), ale chce jet do Seattlu na výlet a nákupy. Když se to dozví Edward, tak se domluví, že pojedou spolu; nakonec si ale udělají jen menší výlet.

* Bella zjistí, že má Edward studenou kůži mnohem dříve, než ve filmu; a navzájem si všechno poví cestou v autě z Port Angeles.

* Doktor Cullen má být nejhezčí z jejich rodiny. (Mně teda ve filmu přišel úplně nechutný. Kdybych ho potkala, tak zdrhám.) A je mu 362 let.

* Belle se zdá sen, jehož část můžete vidět v traileru na New Moon - vidí v něm Jakoba, jak se mění na vlka a křičí, ať utíká.

* Edward může jíst normální jídlo (ale je to pro něj jako bychom my jedli bahno). Nejraději má pumu, Emmett medvěda.

* Carlisle plánoval, že jako on má Esme, tak měl mít Edward Rosalii.

* První polibek se neodehrál u Belly v pokoji, ale v lese; navíc rozhodně nedošlo k takovému "odskoku” Edwarda a nebylo to tak moc vášnivé jako ve filmu. V knize spolu mluví i o sexu a jeho "technické stránce” co se týče upírů :D ; Bella ani Edward ho ještě neměli.

* Celý proces pátrání po Jamesovi na konci je v knize mnohem komplikovanější.

* Alice viděla v budoucnu Bellu jako upírku.

* Proč název "Twilight”? Pro upíry je to nejbezpečnější část dne; končí den a nastává bezpečná noc.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.2 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře