Sick & Tired

10. srpen 2010 | 17.31 |

Před pár dny jsem začala víc pátrat po ubytování, letenkách a předmětech na Erasmus. Už jsem se tam viděla, měla jsem dobrou náladu, pohodička. To hledání mi ale náladu pomalu kazilo, až se nakonec ukázalo, že všechny tři zmiňované věci jsou naprosto na ho*no. Počítala jsem, že před vánoci poletím domů, protože mezi přednáškovým a zkouškovým obdobím je měsíc volna. No jo, ale to jsem netušla, jak "chytře" jsou organizované lety z ČR. Přímé jsou totiž jenom v letní sezóně. V zimě jednosměrná letenka s přestupem stojí o dost víc než na kolik mě přišel zpáteční přímý let do NY (to opravdu nepřeháním). Cesta busem trvá 30 hodin - což o to, jednou by se to zmáklo, ale třikrát za sebou... To už by bylo jiné kafe. Nehledě na to, že si nejsem jistá, jestli tam taky neplatí jen letní provoz.

Kdyby to byl jen tenhle problém sám o sobě, tak to nějak přejdu. Pak se ale ukázalo, že s ubytováním je to ještě horší a vrcholnou tečku tomu udělaly předměty. Všude psali, že se může studovat v angličtině, takže jsem s tím počítala. V seznamu na oficiálních stránkách jsou ale jen a pouze předměty ve španělštině, nebo hůř - v katalánštině. No sranda. Dneska (ano, měsíc před začátkem) mi škola poslala takového "průvodce", ve kterým najednou o angličtině není ani zmínka a vše prý záleží na tom, na jaké jsem úrovni ve španělštině. Fakt super. Měla bych problémy i v angličtině, natož v katalánštině, haha. Navíc těch předmětů je na výběr jen tak dvacet, jeden "lepší" než druhý.

Dneska jsme se kvůli tomu doma pěkně rafli, prořvala jsem slz víc než za celý rok, ne-li víc. Jak z hororu. Fakt už jsem tak na 90% přesvědšená, že se na to zvysoka vy*eru a nechám si to na jinou školu, kde bude větší výběr erasmáckých škol a oborů, a snad i lepší informovanost studijního (u nás totiž vše probíhá stylem "nic nevíme", i přímo na oddělení Erasmu, po*rali naprosto všechno, co se dalo, neřekli mi dobře jediné datum nebo čas atd).

Kdybych se na to teď vykašlala, tak bych si aspoň nemusela prodlužovat studium, dodělala bych si bakaláře hned příští rok, a pak měla víc času na další stupeň VŠ.

Přivítám vaše názory v komentářích :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sick & Tired kroketa 10. 08. 2010 - 19:16
RE: Sick & Tired mix®pise.cz 10. 08. 2010 - 23:21
RE: Sick & Tired chaostheory 11. 08. 2010 - 13:19
RE: Sick & Tired kroketa 12. 08. 2010 - 18:56
RE(2x): Sick & Tired chaostheory 12. 08. 2010 - 19:32