Kdepak asi meteorologové udělali chybu...?

24. prosinec 2010 | 09.51 |

Nesleduji předpovědi počasí, protože to jejich hádání stupňů, které stejně nevychází, mi prostě leze krkem. V posledních dnech se předpovědím ale člověk nevyhne i kdyby sebevíc chtěl, protože na vás čumějí z každého rohu. Proč? Jsou přece vánoce, a tak se všude měsíc dopředu střídaly věty "Vánoce budou bílé" a "Vánoce budou na blátě". Včera na mě někde vyskočil nadpis, že "Vánoce budou ve znamení ladovské zimy" a že sníh se v pohodě udrží i v nížinách. Znova opakuji slůvko VČERA, tedy den před Štědrým dnem.

Samozřejmě každý mohl vidět už včera, že je to nesmysl. A dnešek to jen potvrdil. Nebydlím v žádné nížině. Sice ani přímo v horách ne, ale poměrně ve vysoké nadmořské výšce ano - první sníh se u nás objevuje mnohem dřív než na většině území a drží o dost déle. A dneska...? Ladovská zima se samozřejmě nekoná, ráno jsme měli 9 stupňů a sněhu je na zemi naprosté minimum, jen takové zbytečky. Vím, že ve městě, ve kterém chodím do školy, není po sněhu stopa už víc než týden.

Tak kdepak asi zase udělali soudruzi... ehm, pardon, meteorologové chybu..? Jako je mi jasné že měsíc dopředu to odhadnout nejde, ale jeden jediný den a za takovýchto podmínek..? To mi přípomíná citát z filmu Nestyda (nejde o přesnou citaci, tak dobře si to nepamatuji):

Šéf předpovědí: " Předpovědi nám průměrně vycházejí ze čtyřiceti procent"

Meteorolog: "No tak to budem hlásit obráceně!!"

Přeji krásný a hlavně klidný Štědrý den všem, ať už ho máte na sněhu nebo na blátě

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Kdepak asi meteorologové udělali chybu...? mixx®pise.cz 24. 12. 2010 - 10:07
RE(2x): Kdepak asi meteorologové udělali chybu...? chaostheory 28. 12. 2010 - 12:23