Ať žije papír

22. březen 2011 | 16.25 |

Blíží se konec března a s ním i termín odevzdávání bakalářky. A teď se zmíním o něčem, co s tím jen zdánlivě nesouvisí. O plýtvání.

Nejsem sice člověk, který by se připoutával ke stromům na protest proti jejich kácení, ani neodsuzuju lidi, kteří jezdí každý den auty. Zároveň ale nesnáším, když někdo naprosto ZBYTEČNĚ zabíjí zvířata (to, že vás otravuje moucha, přece neznamená, že ji hned musíte zabít), naprosto ZBYTEČNĚ plýtvá s jídlem (nakoupí si ho "tuny", i když ví, že nemá šanci to sníst), a zkrátka když naprosto ZBYTEČNĚ plýtvá tak nějak obecně s čímkoli.

A teď se konečně dostáváme zpátky k bakalářce. Bakalářka, to jsou totiž desítky až stovky stran papíru na jednoho jediného studenta. Navíc téměř poloprázdné strany - velké okraje, velké písmo, každá kapitola na nový list atd. Taky musíte mít několik kopií. Kdyby šlo o nějaké významné dokumenty, tak samozřejmě neřeknu ani slovo. Ale, přiznejme si to, naprostá většina prací jsou jen nesmysly snažící se splnit minimální limit počtu stran. Nechci si ani představit, jak mě to bude "trhat srdce", až (jestli) někdy budu tisknout diplomku před ukončením Mgr. studia. To už bude navíc opravdu několik stovek stran.

A teď si vezměte, kolik je jen v ČR VŠ škol, kolik studentů atd. A to máte jen jednu malou zemičku (ano, vím, že nv nějakých státech se takovéhle práce vůbec nepíšou, ale stejně). Btw. nevíte někdo, jak to dělají studenti oboru ekologie..?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Ať žije papír mixx- 26. 03. 2011 - 13:10
RE(2x): Ať žije papír chaostheory 26. 03. 2011 - 17:15
RE: Ať žije papír akka 11. 04. 2011 - 13:21