Filmový maraton

26. březen 2011 | 19.12 |

Po hodně dlouhé době jsem před pár dny dostala náladu se konečně podívat na některé filmy, které jsem chtěla vidět už spoustu měsíců.

Eat, Pray, Love - Jíst, meditovat, milovat

Když jsem před dobou četla obsah tohohle filmu, tak jsem si říkala, že asi nebude stát za nic, ale že knížka (podle které byl film vytvořen) by mohla být pěkná. Čekala jsem, až nebude v knihovně půjčená, ale marně. Tak jsem se rovnou vrhla do filmové podoby. A konalo se velice příjemné překvápko. Nečekala jsem od toho nic, ale bylo to super. Žena cestuje po třech světových destinacích - po Itálii (kde se učí vychutnávat jídlo; tedy EAT), Indii (kde se snaží najít klidnou mysl; tedy PRAY) a Bali (kde se snaží znova "naučit" milovat; tedy LOVE). Nejde o žádný slaďák, rozumy, ani žádné velké drama, prostě od všeho akorát. Pět hvězdiček.

Everybody's Fine - Všichni jsou v pohodě

Čekala jsem od toho něco úplně jiného. Ale i tak (nebo spíš i přesto) moc zajímavý film, který ukazuje dnešní životní styl z negativní stránky, ale nesnaží se moralizovat. Otec čtyř dospělých dětí, kteří bydlí každý v jiném koutě USA a nemají čas kvůli práci ho navštěvovat, se je rozhodne překvapit, a navštíví on je. Čtyři a půl hvězdičky.

How Do You Know - Poznáš, až to přijde?

Na tenhle filmek jsem se dost těšila, ale opět byl úplně jiný než jsem čekala. Příjemná komedie (s hvězdným obsazením - ostatně i jako oba předešlé filmy) s dobými hláškami. Děj se točí kolem životů dvou lidí, kterým do cesty vstupují ne zrovna příjemné věci. Paul Rudd (nejvíc známý asi ze seriálu Přátelé) tu pěkně perlí a dost u mě na žebříčku stoupl. A můžete mi prosím někdo vysvětlit, jak je možné, že Reese Witherspoon vypadá už tak patnáct let pořád stejně, možná i čím dál líp?! Čtyři a půl hvězdičky.

Due Date - Na doraz

Na trailer jsem narazila náhodou a přišlo mi to jako takový Road Trip pro dospělejší publikum. Shodou okolností se dva muži musejí vydat na cestu autem přes celé Spojené státy, i když se zrovna nemají rádi. Bohužel zklamání, první půlka byla pěkně nudná (a občas nechutná), v druhé se sice občas nějaká vtipná situace objevila, ale nezachránila to. Jeden a půl hvězdičky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Filmový maraton kv®pise.cz 26. 03. 2011 - 20:14
RE(2x): Filmový maraton chaostheory 26. 03. 2011 - 20:41
RE: Filmový maraton furie®blbne.cz 27. 03. 2011 - 22:12
RE: Filmový maraton mixx®pise.cz 03. 04. 2011 - 12:21
RE(2x): Filmový maraton chaostheory 03. 04. 2011 - 18:33