Filmový maraton č. 2

29. březen 2011 | 19.45 |

Další dávka filmů, které jsem v poslední době viděla:

Harry Potter And The Deathly Hallows: Part 1 - Harry Potter a relikvie smrti, část 1

Wow. Už se nedívím, že tenhle film opravdu není vhodný pro děti. Příběh se nám posunul někam úplně jinam, je dospělejší, napínavý jak blázen, plný temnoty, a po "dětském" filmu už tu není ani památky. Příjemně překvapila Emma Watson, která tu kupodivu hraje fakt výborně. Musím vyzdvihnout hned tři scény - 1) tanec Hermiony s Harrym, 2) přivítání Rona zpět do trojice, 3) scéna na hřbitově. Režisérovi a hercům se podařilo naplnit více než dvě hodiny překvapivě kvalitně - knížku jsem četla a pamatuji si, že první půlku se vlastně nic nedělo, a když jsem se dozvěděla, že HP7 má být rozdělen na dvě části, tak jsem od té první čekala totální sr... ehm nudu plnou pobíhání po lese. Naštěstí byl ale můj odhad zcestný. Ještě si nejsem stoprocentně jistá (to budu, až se na to někdy podívám podruhé), ale myslím, že tenhle díl má velkou šanci stát se mým druhým nejoblíbenějším (hned za HP a Fénixův řád). Pět hvězdiček.

Going The Distance - Dál než se zdálo

Drew Barrymore patří k mým nejoblíbenějším herečkám, ale sem se mi nějak moc nehodila... Asi by to chtělo někoho trošku mladšího. Justina Longa snad ani komentovat nebudu... Jediným hereckým výkonem byla podle mě Christina Applegate. Jinak příběh (kluk a holka se zamilují, ale ona musí odletět na druhý konec USA pokračovat ve studiu, což samozřejmě přinese do vztahu trhliny a dilemata) není špatný, ale v téhle podobě to nějak nefungovalo... Ale i tak na tu bídu novějších romantických komedií to šlo. Tři hvězdičky.

Life As We Know It - Pod jednou střechou

Achjo... tohle se asi nedá popsat jinak než slovem "nuda". Obsazení dobré, příběh dobrý, ale dohromady to prostě nejde... Možná by to dopadlo o dost lépe, kdyby film sestříhali ne na dvě hodiny, ale na necelou hodinu a půl, to by bohatě stačilo. K obsahu: žena a muž se navzájem nesnášejí; pak jim zemřou jejich nejlepší přátelé a do péče jim oboum připadne několikaměsíční Sophie. Začnou všichni tři bydlet v domě zemřelých přátel, a nějak se musí poprat s výchovou dítěte, s čímž nemají ani trošku zkušeností. Jeden a půl hvězdičky.

Hannah Montana The Movie - Hannah Montana

(Zhlédnuto na doporučení filmového maniaka jménem Akka) Víte... nemám ráda, když dospělí (nebo zkrátka lidé, kteří mají věkově pubertu za sebou) k seriálům a filmům pro teenagery automaticky přistupují s tím, že je to kravina, aniž by se na to podívali, a hlavně aniž by se to snažili vidět právě z pohledu mladšího diváka, místo toho, aby to rozebírali po umělecké stránce. Ale musím se přiznat, že k tomuhle filmu jsem tímhle "špatným" způsobem přistupovala nejdřív taky, a to i přes to, že seriál HM není vůbec tak blbý, jak se říká. No a teď konkrétně k HM The Movie - výborný film, který vás přenese do pohodového ročního období na americký venkov. Není nouze o vtipné scénky (hlavně Robby tu byl fakt výborný, nejlepší byla scéna s talířema ; dala bych ale větší prostor Jacksonovi, prakticky tam nebyl), hodinka a tři čtvrtě uplyne aniž si toho člověk všimne, závratnou rychlostí. Písničky Miley se tu taky objevují, ale fakt nenásilně a nevtíravě. Suma sumárum, nebudu si tu hrát na žádného "cool dospěláka", pro kterého je všechno kromě kvalitního dramatu s*ačka. Zkrátka pět hvězdiček.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Filmový maraton č. 2 furie®blbne.cz 30. 03. 2011 - 16:54
RE(2x): Filmový maraton č. 2 chaostheory 30. 03. 2011 - 19:13