Filmový maraton č. 3

3. duben 2011 | 18.54 |

I'm Reed Fish - Tady Reed Fish

Na tenhle film jsem se chtěla podívat kvůli Alexis Bledel, má v něm ale jen takovou menší roli, která mi k ní navíc vůbec nesedla. Hlavní hrdina - mladý muž pracující v místním malém rádiu a televizi, se má za pár týdnů ženit. Pak se ale ve městě objeví jeho bývalá spolužačka, zamilují se, a on začne celý svůj život přehodnocovat. V půlce zjistíte, že celý příběh je vlastně "jen" film, který vytvořil právě hlavní hrdina, podle svých vlastních zážitků; úplný konec se už odehrává ve skutečném čase, kde se trojúhelníkový problém vyřeší trochu netradičně. Jinak ale nic zvláštního, má to být romantické komediální drama, ale podlě mě to nebylo ani moc romantické (romantiku si představuju jinak), ani komediální (ani jednou jsem se nezasmála, ani neusmála), a dramatické (bylo mi srdečně jedno, jak to dopadne). Dvě hvězdičky.

Valentine's Day - Na sv. Valentýna

Tohohle filmu jsem se dost obávala, a to z prostého důvodu - všude jsem četla, že je to jakýsi americký pokus trumfnout anglickou Lásku nebeskou, které je podle mě snad tím nejlepším romantickým filmem vůbec, a pochybuji, že ji kdy něco překoná. Nakonec jsem ale sebrala odvahu a na Valentine's Day jsem se podívala. Ano, s Láskou nebeskou to má společné to, že děj se točí kolem poměrně dost postav, a všechny jsou nějakým způsobem propleteny. A je to příběh zameřený na jeden svátek, tedy Valentýna (u Love Actually jde o Vánoce). Ale tím veškerá podoba končí, během sledování jsem si na "anglickou verzi" vůbec nevzpomněla. Valentine's Day je lehce nadprůměrný film, ve kterém navíc hraje tolik známých osobností, že najít v něm někoho, koho neznáte, nebo jste s ním neviděli žádný jiný film, je snad nemožné. Čtyři hvězdičky.

Garden State - Procitnutí v Garden state

Hned na úplném začátku jsem byla pořádně zmatená a říkala jsem si, že to asi bude děj plný prolínání časových linií a makačka na přemýšlení. Nakonec tomu tak nebylo. Film už pomalu začíná patřit mezi kultovní, a není se čemu divit. Jde o romantické drama z New Jersey (v USA má každý stát "nickname", pro New Jersey je to právě Garden State), kam se po letech vrací mladý hlavní hrdina na pohřeb své matky. Je utupělý životem, není schopný plakat a ani nic pořádně cítit. Z velké části za to můžou sedativa, která bere od malička. Potkává tu dívku Sam, která taky nemá na růžích ustláno, a stráví spolu čtyři dny. Čtyři hvězdičky.

Lucky You - Štěstí ve hře

Tak takhle opravdu ne... Nic jsem od Lucky You nečekala, ale i tak jsem byla zklamaná, protože na to se nedalo dívat... Mělo se jednat o romantické drama s Drew Barrymore. Po půl hodině, kdy se naprostá většina děje odehrávala u pokerového stolu, a kde vám neustále ukazují, jaké má kdo karty, a jak si ten a ten člověk sází, dorovnává atd., jsem začala začala některé části přeskakovat. Občas jsem někde na pár minut zastavila, ale bylo to opět to samé. Pro zažrané hráče pokeru to nemusí být úplně špatné, ale když se chce člověk podívat na poker, tak se podívá přímo na pokerovou hru, a ne na film. Nula hvězdiček .

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře