Filmový maraton 4

7. duben 2011 | 18.50 |

Red Riding Hood - Červená Karkulka

Jde o hororovo-thrillerovou verzi z tohoto roku. Dost jsem se na ni těšila, protože trailer vypadal víc než slibně. Realita byla ale jiná - nudná. Po necelé hodině jsem začala přeskakovat scény a podívala jsem se už jen na konec, který byl dost neobvyklý a zajímavý, to uznávám. Příběh se odehrává v jedné malé vesničce v lesích, kde začne útočit vlkodlak, a zjistí se, že jím je někdo z vesnice. Jedna hvězdička.

Wish Upon A Star (do češtiny nepřeloženo)

U nás neznámá oddechová rodinná komedie s Katherine Heigl. Když člověk vidí, jaké se sem dostávají filmy, ale tenhle ne, tak si říkám, o kolik dobrých filmů asi tak český divák přichází. No nic, Wish Upon A Star nám ukazuje život dvou sester, které jsou úplně jiné. Jedna je klasická "parádnice", oblíbenkyně, která škole moc nedá, druhá chce být vědkyní a o svůj vzhled se moc nezajímá. Jeden večer, když spadne hvězda, si obě přejí, aby byly tou druhou. A ráno po probuzení zjistí, že se jim přání opravdu splnilo. Zkrátka klasická teenage/rodinná komedie. Tři hvězdičky.

The Last Song - Poslední píseň

Teda dlouho jsem neviděla rozporuplnější věc... Začalo to jako průměrné rodinné drama, pokračovalo to jako letní romantika, a pak se to dostalo do smutné a depresivní fáze. Čekala jsem ty první dvě "fáze", ale tu třetí opravdu ne. A nevím, jestli to myslím pozitivně nebo negativně. Prostě se to dostalo někam, kam by se podle mě takovýhle film dostat neměl, ale zároveň se tam ta zápletka hodí... Teď konkrétněji - dcera (která právě dokončila střední školu) a mladší syn přijedou ke svému otci na prázdiny. Holka je nejistá, neustále naštvaná, a hlavně měla problémy se zákonem. Tady se ale začne pomalu měnit a zamiluje se do místního studenta z bohaté rodiny. Půl hodiny před koncem se ale celá podstata filmu změní a ukáže se, že otec má poslední fázi nevyléčitelné rakoviny. Tahle část je opravdu hodně smutná, a akorát mi potvrdila mou filozofii posledních let - nekoukat na depresivní a násilné filmy, protože v životě člověk zažije špatných věcí ažaž, tak proč si je ještě připomínat takhle. Možná hodnocení časem změním, ale pro zatím - čtyři a půl hvězdičky.

Did You Hear About the Morgans? - Morganovi

Přesně na něco takového jsem měla po tom "masakru v The Last Song" náladu. Oddychová pohodová komedie, navíc s Hughem Grantem. Manželé žijí pár měsíců odloučeně, když se připletou ke zločinu. Vstoupí do ochrany svědků a pod cizími jmény jsou přemístěni na druhý konec země na venkov. Následuje klasický vývoj děje, asi není moc co dodat, zkrátka klasická komedie. Tři hvězdičky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Filmový maraton 4 akka 02. 06. 2011 - 11:07
RE: Filmový maraton 4 akka 02. 06. 2011 - 11:07