Filmový maraton 5

14. duben 2011 | 17.03 |

No Strings Attached - Hlavně nezávazně

Oddechová komedie na téma "kamarádů s výhodami". Začínající lékařka žije svou prací a poslední, co by se jí zrovna hodilo, je nějaký vážný vztah. Po letech se ale potká se svou dětskou láskou, a dohodnou se, že spolu budou jen spát, ale ne chodit. Nějakou dobu to jde, ale pak se to začne komplikovat. Několik fakt vtipných scének a hlášek (nejlepší byla ta "balónková" ), ale jinak průměr. Tři hvězdičky.

Avatar - Avatar 

No... předně - nevím, co na tom všichni vidí. Neříkám, že je to špatný film, ale ani nijak extra dobrý. K mým dojmům - strašně se střídaly, začátek byl na mě divně depresivní, potom se mi to zdálo jako takový Jurský park budoucnosti a poté jako přenesení afrických domorodých kmenů na jinou planetu a jen jejich zbarvení do modra. Chvílemi mi přišlo, že film vznikl jen pro to, aby ukázal, jak postoupila moderní animace... Hlavní myšlenka filmu, tedy neustálá potřeba člověka získávat cenné věci i přes mrtvoly, se mi ale líbila, a myslím, že byla moc dobře vystižena. O obsahu asi ani psát nebudu, snad jen, že jsem si díky videoblogu hlavního hrdiny všimla, že se film odehrává v roce 2154. Tři hvězdičky.

Megamind - Megamysl

Několik let jsem žádný animák neviděla, ale na tenhle jsem se těšila. A nezklamal. Super hudba, vtivné scénky, originální děj. Odehrává se v imaginárním městě Metro City, ve kterém "vládne" Metro Man (něco jako Superman), ale jeho dobré skutky se neustále snaží ničit jeho protivník - Megamind. Tomu se podaří Metro Mana zničit, ale začne se nudit, protože nemá proti komu bojovat. A tak si sám vytvoří svého nového protivníka... Po tomhle se s chutí mrknu na nějaký další animovaný film. Čtyři hvězdičky.

Coraline - Koralína a svět za tajnými dveřmi

Další animák, tentokrát ale o třídu niž. Začátek byl vyloženě pro děti, druhá polovina pro změnu až moc strašidelná. K tomu jedna děsná písnička, kterou do filmu pouštěli dost často, a přesně ten styl animace, který nemám ráda. Škoda, protože na Coraline jsem byla dost zvědavá. K ději - dívka se s rodiči přestěhovala do nového domu, kde najde malá dvířka. A za nimi je ideální svět - ideální rodiče, kamarádi atd. Úplný opak reality. Nakonec ale tenhle svět za dveřmi není tak dokonalý, jak se zdálo. Jeden a půl hvězdičky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře