Filmový maraton č. 6

21. duben 2011 | 10.45 |

Love And Other Drugs - Láska a jiné závislosti

Takový milý, naprosto obyčejný a z řady nevybočující film. Vlastně se v něm nic moc neděje, je to takový popis jednoho vztahu. První půlka byla samý sex, druhá zabředla do vážnějšího tématu - do nemoci hlavní hrdinky. Ale nepředstavujte si žádné slaďáky typu holka má rakovinu a poslední dny chce strávit s přítelem. Jde o méně vážné onemocnění, a žádné "citové vydírání" se taky nekoná. Dvě a půl hvězdičky.

Into the Wild - Útěk do divočiny

Příběh natočený podle skutečné události, o čerstvém absolventovi vysoké školy, který neuznává všechny záležitosti moderní civlizice, honbu za kariérou a penězi. Hned po promoci dá všechny své úspory na charitu, a aniž by rodičům něco oznámil, vydá se bez jakýchkoli prostředků na cesty, jejímž vrcholem má být pobyt na Aljašce. Donutí vás to dost přemýšlet a ujasnit si myšlenky. Zajímavý film, ale ne tak dobrý, jak jsem čekala, a jak to zní, když čtete obsah. Což je trochu škoda. Tři a půl hvězdičky.

Wild Target (do čj nepřeloženo)

Hodně originální a zajímavá černá komedie. To vše umocňuje to, že jde o britský film se skvělými herci. Rupert Grint tu opět perlí (jako ve všem, co jsem s ním viděla), stejně tak ostatní dva hlavní herci. Celou dobu z obrazovky sálá pohoda a flegmatičnost, ale zároveň to vůbec není nuda a o akci taky není nouze. Čtyři hvězdičky.

Order of Chaos (do čj nepřeloženo)

Přiznávám, že jsem na tenhle film podívala jen kvůli tomu, že v něm hraje Milo. Takže nejdřív "hlášení" o něm - je čím dál hubenější, ale pořád stejně pěkný . Pro mě už asi do konce života bude prostě mou nejoblíbenější postavou z Gilmore Girls - Jessem, a žádná role už to asi nepřekoná... Tady hraje drsného vyčůránka, který pomalu ale jistně ničí život (jak soukromý, tak pracovní) svému sousedovi. Ten už i tak není psychicky zrovna OK, a díky Milovi se to ještě mnohem zhorší. Zajímavý schyzofrenní film, ve kterém si nejde nevšimnou vymakané kamery. Doporučuji na depkovatou náladu (já ji sice zrovna neměla, ale kdyby ano, tak prožitek by byl ještě určitě lepší). Tři a půl hvězdičky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Filmový maraton č. 6 mixx- 21. 04. 2011 - 12:12