Filmový maraton - tentokrát dramaticky

22. květen 2011 | 18.35 |

The Roommate - Spolubydlící

Teda ještě že tenhle film vznikl až nedávno a že jsem ho neviděla loni, když jsem byla na koleji se (na tomhto blogu několikrát zmíněnou) svou nenormální spolubydlící . To bych se jí asi bála ještě víc. The Roommate je sice označován jako horor, ale mně to tedy rozhodně nepřišlo. Kromě finální scény (ta obsahovala klasické vyvražďování, které se objevuje v teenage hororech) to byl vlastně psychologický thriller. Jak už jste asi pochopili, jde o vysokoškolské prostředí - na koleji se ubytovávají nováčci a hlavní hrdinka dostane spolubydlící, ze které se postupem času vyklube totální magor. Čtyři hvězdičky.

Welcome to the Rileys (do čj nepřeloženo)

Fakt dobrý film, jeden z nejlepších klasických dramatů za poslední roky. Manželé přijdou o dospívající dceru při autonehodě sami přestanou žít. Muž jede na pracovní konferenci do jiného města, kde potkává striptérku a prostitutku v jedné osobě, a postupně k sobě získají tak nějak rodinný vztah. Ono těžko popisovat, vlastně se tam až tak moc věcí neděje, ale ani chvíli se nenudíte a nasáváte jedinečnou atmosféru. Kristen Stewart je snad film od filmu lepší, tady už dokonce herecky vyspěla natolik, že si nesahá každou minutu do vlasů a neolizuje si pořád rty . Akorát škoda nepropracovaného a takového nijakého konce. Čtyři a půl hvězdičky.

2012

Na tenhle film jsem se chystala dlouho, ale zároveň jsem se na něj moc netěšila, protože jsem čekala, že z toho vznikne klasické "no jo, to si zas amíci vymysleli nějaké datum, a už z toho principu ničemu takovému věřit nebudu". Dneska už je ale tohle téma probírané tak často, že jeden film mu už neuškodí. Asi před dvěma lety jsem viděla i film 2012: Dommsday, ale to byla naprostá kravina. Tohle ale byl dobrý film. I když se samozřejmě párkrát objevila scéna, kdy jeden z hlavních hrdinů prchá autem/letadlem před propadající se zemí a stačí jen tak tak uniknout, ale to se dalo čekat. Dobře je taky znázorněno to, co se děje při každém "předvídání budoucnosti" - nedůvěra lidí. Myslím, že ať už něco takového nastane kdykoli (a jsem si jistá, že jednou to nastane - to je zkrátka zákon přírody a nikdo s tím nic nenadělá), tak chování lidí bude podobné jako v tomhle filmu. Ale to už jsem trochu odbočila. Film využil hodně ze skutečných vědeckých objevů (ač se některé věci můžou zdát jako totální výmysl filmařů, např. posunutí pólů apod., tak už dávno bylo dokázáno, že se to klidně může stát, v minulosti k němu už došlo), součástí jsou i celkem propracované detaily historických okolností, např. v televizi ve zprávách je zmíněno o přerušení olympiády v Londýně apod. A i když film trvá dvě a tři čtvrtě hodiny, děj ubíhá rychle a nenudíte se. Čtyři hvězdičky.

The Godfather - Kmotr

Od filmu jsem nic nečekala. A udělala jsem dobře. Jsem ráda, že jsem dřív četla knihu než viděla tohle. Protože kniha je super, napínavá, opravdu "mafiánská". Film je tříhodinová rozvleklá nuda. Chápu, že v době vzniku to lidé vnímali jinak a jsem si jistá, že kdybych v té době žila, tak by se mi taky líbil. Ale dnes opravdu ne. Není to vyloženě kravina, ale nelíbilo se mi to zdlouhavé zpracování. Děj se dokolečka točí stylem "půl hodina keců a ticha - vražda - půl hodina keců a ticha - vražda atd. Na druhý díl už asi nebudu mít odvahu nikdy... No... možná když budu delší dobu nemocná, jinak ne. Necelé dvě hvězdičky

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Filmový maraton - tentokrát dramaticky l. 29. 05. 2011 - 09:04