Zastřelte mě/je

6. květen 2011 | 14.40 |

Jedna rada do života: NIDY nemějte zároveň dobré vztahy s příbuznými a dům ve strategické poloze (=ve městě s nemocnicí/ve stejném městě jako bydlí oni apod.). NIKDY.

Moje rodina má totiž oboje jmenované a doplácíme na to každou chvíli. Jestli sem občas zavítáte, tak možná víte, jak to u nás vypadá poslední rok a půl - nejdřív tu byl měsíc brácha s rodinou, kvůli opravám u nich doma. Pak dva měsíce babička ze zdravotních důvodů. Na začátku roku tu každou chvíli byla na noc (pro změnu z rodinných důvodů) neteř. A teď jsou tu už několik dní, opět z, řekněmě, rekonstrukčních důvodů, další čtyři členi rodiny - dva dospělí a dvě děti, z toho jedno úplné mimčo.

Zkrátka připadám si tu jako v ubytovacím zařízení.

A člověk by řekl, že když je takhle u někoho cizího v domě, tak se bude snažit co nejméně otravovat a nedělat bordel. Ne však u nás. Už od včera odpoledne je kuchyň plná neumytého nádobí z večeře, kterou si včera "hosté" vařili. Zaprasené umyvadlo, sporák atd. Čekám, kdy to těm osobám dojde, že by si to konečně mohli po sobě umýt. JÁ to tedy za ně dělat nebudu, nejsou v hotelu s pokojovou službou. Kdyby měli plné ruce práce, tak proč ne. Ale tak to rozhodně není. Sedí na internetu a nic nedělají. Do toho tu brečí to mimčo, o které se samozřejmě nejvíc starám já, protože kdyby ne, tak tu bulí furt (což není nic proti tomu mimču, zbožňuju ho, je to to nejhodnější miminko, jaké jsem kdy viděla, ale oni si ho skoro nevšimnou) a nenaučím se už naprosto vůbec nic. Všude bordel, nádobí od snídaně zůstává na stole do té doby, než ho já nebo rodiče uklidí.

A když už se mi na chviličku podaří tohle všechno ignorovat a zasednu k papírům, tak se z jejich strany objeví nějaký veliký "problém", o kterém musí začít na hodinu diskutovat.

Idylka, že? Ať žije rodinka a učení se zároveň.

___

Aktualizace 14.40 - jestli tenhle den přežiju, tak už přežiju všechno a budu nesmrtelná. Protože to, co se tu děje, už fakt nemá obdoby. Ta kráva (lepší slovo pro ní vážně nenajdu, i tohle je pro ní moc hezké a uzážím tím ty skutečné zvířecí krávy) už tři hodiny nepřestala mluvit. Hučí buď do mě nebo do telefonu. Zkoušela jsem se jít učit na zahradu, ale je to na nic, stejně je ji tam slyšet. Začíná mě z toho všeho pěkně bolet hlava, nervy mám totálně nadranc a chybí opravdu jen půl krůčku od toho, abych na ni fakt agrasivně nevyjela.

Mimochodem víte, jak u nás probíhal oběd..? Oni mají od včera navařené dva hrnce (!) špaget. Já jsem si šla uvařit pro sebe, ona za mnou přišla, začala kecat (to jsou ty popisované tři hodiny) a bez jakéhokoli zeptání se nebo pomoci snědla to, co jsem vařila. Zabíííííít prostě.

A jak nakonec dopadlo to mytí jejich špinavého nádobí..? Mamka to už nevydržela, provokativně se před tu naši "nádheru" (=příbuznou) postavila ke dřezu z houbičkou, a čekala, co se bude dít. Slečinku ale samozřejmě ani nenapadlo, že by to mohla být nějaká narážka, tak se mamka nasrala a před jejíma očima to všechno umyla.

Božeeeeee, jak můžou takovýhle lidi existovat???!!!!!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Zastřelte mě/je kocourkovakocicka®pise.cz 06. 05. 2011 - 20:33
RE(2x): Zastřelte mě/je chaostheory 07. 05. 2011 - 09:33
RE: Zastřelte mě/je editt 07. 05. 2011 - 19:56
RE(2x): Zastřelte mě/je chaostheory 07. 05. 2011 - 22:00
RE: Zastřelte mě/je furie®blbne.cz 10. 05. 2011 - 11:37