Filmový maraton - 2x Jennifer Aniston a dva mixy

13. květen 2011 | 14.12 |

Just Go With It - Zkus mě rozesmát

Myslela jsem, že to bude další průměrná "sandlerovská" komedie, ale není to tak. Přišlo mi to hodně originální a vtipné (ale ne přehnaně moc), několikrát jsem se docela nachlámala (např. ve scéně, kdy Jennifer Aniston potká u bazénu svou nepřítelkyni z puberty a její předstíraný přítel se snaží zabránit katastrofě tím, že ji shodí do bazénu). Prostě nadprůměrná komedie. Děj: plastický chirurg začne chodit s o hodně mladší dívkou a začne se extrémě zamotávat do vlastních lží. Velká část se odehrává na Hawai, kde to celé vezme pořádné grády. Sice už po deseti minutách víte, jak to celé dopadne, ale to filmu vůbec neubírá na kvalitě. Čtyři a půl hvězdičky.

He's Just Not That Into You - Až tak moc tě nežere

Stylem mi to maličko připomínalo Lásku nebeskou převrácenou naruby, ale to asi udělalo to, že se děj točí kolem mnoha propojených postav. Jedná se o příběh dvou světů - mužského a ženského, a o komunikaci mezi nimi, plnou "rad do života" týkajících se vztahů. I když je to celé pojato jako komedie, tak musím říct, že jsem se trochu poučila A samozřejmě zároveň pobavila. Zkrátka je v nás asi nějak zakódované, že žena dává náznakům opačného pohlaví moc velkou váhu a myslí si, že když ji chlap ignoruje, tak ji chce. Opak je ale pravdou. Dobré (a zároveň pravdivé a smutné) myšlenky (např. "Dřív, když jsem se chtěla někomu líbit, šla jsem ke kadeřnici udělat si nový účes. Teď si zaktualizuju status." Příběh je vlastně založen na jednoduchých myšlenkách typu "když ti chlap nezavolá, nechce tě", "když s tebou chlap nespí, nechce tě" a "když si tě nechce vzít, nechce tě". Prostě "až tak moc tě nežere". Originální film, celkem by mě zajímalo, co se honilo tvůrcům hlavou, když ho vymýšleli. Čtyři hvězdičky.

Mon père, ce héros - Táta nebo milenec

Pokud jste viděli film Můj táta hrdina a nelíbil se vám, nemá cenu vůbec koukat na Mon père, ce héros, protože jde prakticky o stejnou věc, akorát že o původní francouzskou verzi. A pokud se vám Můj táta hrdina líbil, tak to taky nemá moc význam... Já patřím k těm posledně jmenovaným, verzi s Katerine Heigl mám ráda a vždycky mě krásně naladí na pohodu a léto. Táta nebo milenec bych definovala jako takový nácvik a tréning na americkou podobu. Většina scén je podobných (nebo téměř stejných), ale francouzské podání se mi vůbec nelíbilo. Nesympatická hlavní hrdinka, agresivní a ošklivý přítel a nijaký naštvaný táta. Plus příšerně divný konec. Nevím, možná kdybych francouzskou podobu viděla dřív, dala bych o hvězdičku víc. O dvě ale určitě ne. Jedna hvězdička.

How To Train Your Dragon - Jak vycvičit draka

Dle ČSFD nejlepší animovaný film od roku 2002, podle mě nuda. Kde jsou doby prvních dílů Shreka a Madagaskaru; světlou výjimkou posledních let je pro mě Megamind (Megamysl). "Drak" určitě ne. Pomalý děj, asi tak milion prázdných míst, nuda, ani jsem to nedokoukala. Půl hvězdičky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Filmový maraton - 2x Jennifer Aniston a dva mixy editt 13. 05. 2011 - 15:27
RE(2x): Filmový maraton - 2x Jennifer Aniston a dva mixy chaostheory 13. 05. 2011 - 17:47
RE(3x): Filmový maraton - 2x Jennifer Aniston a dva mixy editt 13. 05. 2011 - 20:43
RE: Filmový maraton - 2x Jennifer Aniston a dva mixy kocourkovakocicka®pise.cz 14. 06. 2011 - 19:38