Dilemata - ubytování a brigáda

16. červen 2011 | 11.32 |

MInulý týden jsem začala vyplňovat žádost na kolej do Prahy. Říkala jsem si, jak to hned pošlu a bude to. Jedno z kritérií pro přijetí je ale i prospěch z předchozího studia. Tak jsem si myslela, že to hezky okopíruju ze studentského intranetu. No jo, ale to by nám ho - jako absolventům - nemohli hned druhý den po státnicích zablokovat. Ano ano, tohle jim jde rychle. Tak jsem musela počkat, až se mi bude hodit jet do toho ex-univerzitního města a zajít si na studijní pro index. Ještěže jsme ho jako jedna z mála škol měli, já pořád Pražákům a Brňákům říkala, že index je rozhodující a jsem ráda, že ho máme; net je zkrátka nevyzpytatelný.

Tak jsem to tam vyplnila, ale pro změnu se objevila další "stopka" - chtějí tam i napsat, na jaký obor nastoupím. A to ještě nevím. Takže poslání žádosti se odkládá na neurčito.

Ale teda pražské koleje, to je něco... Příšerná úroveň ubytování. To se s mnou starou kolejí nedá vůbec srovnávat.

Tak jsem začala hledat i nájmy 1+kk nebo 1+1 a o moc dřáž něž kolej to nevyjde, máte větší klid, všechno jen pro sebe... Začínám o tom dost vážně uvažovat.

(Pokud máte někdo zkušenosti s ubytováním v Praze, nebo jste je slyšeli od známých, tak prosím dejte vědět. )

Dneska jsem taky byla zjišťovat info ohledně jedné brigády. To, že by mě vzali, je tutovka. Ale nevím, jestli tu práci chci já. Na jednu stranu je to ideál - asi dva týdny v červenci, týden v srpnu, a když budu chtít, tak mi dají hodiny navíc i mezitím a v druhé půlce srpna. Plus dost nepravidelná doba (někdy odpoledne, někdy dopoledne), což mi taky vyhovuje. Peníze teda nejsou nijak závratné (to, co bych tady měla za hodinu hrubého, jsem měla při doučování za půl hodiny čistého), ale lepší než nic a hlavně bych získala nějaké zkušenosti.

Teď se ale dostávám k tomu "ALE" - jde o práci s penězi. A to pro mě vážně není. Jsem si dost jistá, že bych víc prodělala než vydělala.

Tak nevím... Mám si to během pár dní rozmyslet a dát vědět...

____

Něco naprosto mimo téma: pokud se řídíte předpovědí počasí na netu - NEdělejte to. Já to nedělám už roky, protože bych se akorát rozčilovala, ale teď jsem mrkla na seznam.cz, kde je nastavené počasí v konkrétním městě. Prý je tu 22 stupňů a zataženo. Ehm... zajímavé. Tak jakto, že na teploměru mám 30,5st. a na obloze jsou dva mráčky...? Asi moje chyba.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Dilemata - ubytování a brigáda furie®blbne.cz 16. 06. 2011 - 14:06
RE(2x): Dilemata - ubytování a brigáda chaostheory 16. 06. 2011 - 16:49
RE: Dilemata - ubytování a brigáda akka 17. 06. 2011 - 15:24