Promoce

29. červen 2011 | 18.49 |

Tááákže dneska jsem naposledy vstoupila na půdu univerzity jako její studentka. Nakonec byla promoce, a vlastně celý den, překvapivě moc fajn.

Cesta autem s rodinkou teda byla šílená, kolikrát jsem měla opravdu co dělat, abych na své "světaznalé" babči nevylítla, teda hlavně na tu jednu (kdo nezná, nepochopí). Ale myslím, že jsem se docela držela. Samotná promoce (teda vlastně sponze) utekla jak voda. Nevím, jak je to na jiných školách i fakultách, ale u nás jak promoce, tak imatrikulace probíhala po menších skupinkách (promoce cca 60 lidí, imatrikulace cca 150 lidí) a každý byl zvlášť vyzván ke slibu (jednoduše "slibuji") a podání si ruky s děkanem. Což mi přijde mnohem koukavější a osobnější způsob uvedení do/rozloučení se se studiem, než když je vás tisíc a všichni jen hromadně řeknou slib. Sice nejdřív je trochu tréma, ale těch pár vteřin vás nezabije, příbuzní mají možnost se vámi "pokochat" a máte na to i zajímavější vzpomínky. No už za tři měsíce budu moct srovnat imatrikulaci s další VŠ, tak jsem docela zvědavá. Mám takové tušení, že téhle "ex" se nevyrovná.

Byla jsem docela překvapená, jak proslovy a celá akce pohnuly s emocemi přítomných. Myslela jsem, že je to jen ve filmech . A nevyhnuly se ani mojí rodince. Babča měla slzy ještě když jsem se po předání diplomu (proč se nepochlubit - jako jediná z oboru jsem ho měla v červených deskách ) opět připojila, mamka na taťku potají "práskla", že pár slz taky káplo (těžko říct, jak to bylo s ní samotnou), a brácha měl úplně kalné oči. Nejsem si jistá, jestli to bylo z alergie nebo něčeho takového, nicméně při následném focení se vedle mě tvářil jako mistr světa a "big brother" v jednom. Dokonce i já jsem si asi dvakrát říkala "klid, klid, neřvi, už to bude končit"; naštěstí se autosugesce podařila .

Pak jsme jeli do jedné bombastické (a věřte mi, že tohle slovo vážně normálně nepoužívám, ale teď situaci dobře vystihuje) restaurace na oběd, kde jsme nakonec vydrželi skoro tři hodiny a klidně bych tam seděla doteď. Moc se mi tam nechtělo, ale nakonec to byla opravdu jedna z nejlepších, v jakých jsem kdy byla; ne-li nejlepší - krásné prostředí, ohromně ochotný personál, pěkná atmosféra, výhled atd. Určitě se tam někdy ráda podívám znovu.

Nakonec jsme domů dorazili až někdy v pět večer (ráno jsme vyjížděli v sedm), takže se všechno opravdu vydařilo na jedničku. 

____

Myslím, že na ukončení téhle etapy školy se přesně hodí pojem "bittersweet" - měla jsem to tam hrozně moc ráda, bavila mě škola, město bylo taky fajn, získala jsem hrozně moc zkušeností, znalostí, vědomostí, poznala jsem nové lidi, prostředí, způsob myšlení, ujasnila jsem si hodně věcí ohledně toho, co vlastně chci, a naopak co nechci. Na tyhle tři roky budu vždycky vzpomínat jako na jedny z nejlepších v životě (a pokud je nic v budoucnu netrumfne, tak jako přímo ty nejlepší). Je ale šílené, tak STRAŠNĚ rychle to uteklo. Hrůza. No snad mi to bude poučením pro příště, a budu si vážit a užívat opravdu každého dne studentského života. Uvidíme - třeba se na tuhle univerzitu za rok za dva vrátím - když to příští rok na novém oboru nepůjde, nehodnám se stresovat a zbytečně si komplikovat život, a prostě to zkusit jinde. Oproti spoustě ostatních studentů mám náskok, takže není co řešit. Tenhle "základ" mám splněný, a teď už hodlám brát studium z trochu jiné stránky. O tom ale zas za pár měsíců.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Promoce kocourkovakocicka®pise.cz 02. 07. 2011 - 09:57
RE(2x): Promoce chaostheory 02. 07. 2011 - 10:20
RE: Promoce furie®blbne.cz 19. 07. 2011 - 21:19
RE(2x): Promoce chaostheory 20. 07. 2011 - 10:47