Cestopisy a tip na seriál

30. červen 2011 | 10.49 |

1. Cestopisy

Cestopisy zrovna nemusím. Vím ale, že někdo se v nich přímo vyžívá. Mě na nich dřív vadilo to, že autor na tom daném místě byl, užíval si tam, a já seděla doma. Teď mi na nich vadí to, že jsou strašně subjektivní, a také to, že pisatel, aby víc upoutal členářovu pozornost, hodně přehání a nadsazuje.

Asi před dvěma lety jsem ale narazila na jeden opravdu výborný o New Yorku. Tak jsem si minulý týden půjčila další o USA a zmákla jsem ho přečíst během hodinky. Zčásti proto, že byl poměrně krátký, zčásti proto, že se to moc nedalo číst. Autorka totiž působila dojmem, že v ČR asi nevyšla dlouhá léta do ulic, protože v USA se hrozně divila vymoženostem, které u nás jsou dávno taky. V půlce mě trklo, že to asi bude tím, že už je to nějakou dobu, co  za oceánem byla. Pak jsem si ale přečetla, že šlo o rok 2006, což rozhodně tak dávno není.

Autorka se strašně podivovala i nad tím, že mají Američani jiný jednotkový systém mír a vah. Prostě to nevěděla. Že prý by tohle čekala ve staré Anglii, ale v moderní USA tedy ne . Byla vykulená i ze záchodů, z klimatizace, z curku zabaléném v papíru (v restauracích a kavárnách),dokonce i ze stránek weather.com, které popisovala s obrovským zaujetím a tvrdila, že si tam můžete vyhledat jakékoli město USA. No noc proti, ale na tyhle stránky chodím už roky, vznikly už v roce 1995, a můžete si tam vyhledat jakékoli město světa, ne jen z Ameriky. A podobných "novinek" tam byla spousta. No... zase si dám od cestopisů na pár let pauzu.

2. Tip na seriál

Před pár dny jsem narazila na seriál Switched at Birth. Je supernový, zatím byly odvysílány jen čtyři epizody. Moc jsem o něho nečekala. První díl se mi ale celkem líbil, tak jsem si říkala, že zkusím ještě jeden. Nakonec jsem na jeden zátah zhlédla všechny čtyři díly a nevím nevím, jak to vydržím do té doby, než bude další. Nerada se totiž dívám na seriály, které mají jen takhle málo epizod - sledování je pak moc rozkouskované. Za to ale nemůže seriál, to je můj problém . Pokud máte rádi moderní americké rodinné seriály (něco mezi Gilmorova děvčata, Famílie a Báječní lidé), tak rozhodně doporučuji.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře