Příjímačkové dilema podruhé aned Já fakt nevím

3. červenec 2011 | 15.24 |

Potřebuju si tu jen trochu ujasnit myšlenky .

Dneska jsem si přečetla "verdikt" z posledních přijímaček, ze kterých jsem ještě nevěděla výsledek. Přijata. Což znamená, že mě vzali na 4 ze 4 oborů, na které jsem přijímačky psala.

A tím pádem zažívám dilema jak blázen. Na Bc. mě skoro nikde nechtěli, a teď se můžou všichni zbláznit, abych šla studovat k nim (berte samozřejmě s rezervou ).

  • No... asi bohužel škrtnu angličtinu ve stejném městě, kde jsem studovala na bakaláře. Ta angličtina je totiž taky "jen" Bc. úroveň. Což asi v tuto chvíli nemá cenu. A dálkově to studovat nejde.

  • Taky asi škrtám jeden pražský obor. Sice v něm je slušná budoucnost, ale já bych se na něj asi nehodila. V popisu "práce" je totiž i několikrát vícedenní pobyt v různých českých parcích, chráněných oblastech apod., s tím spojené túry a prostě pobyt v přírodě - i v zimních měsících. Na tohle já ale vážně nejsem... Když vidím většího pavouka, tak se můžu pomátnout, a kdyby mě někdo šoupnul do hor do chatky do spacáku... Ehm... no prostě to fakt není pro mě .

Uf... tak fajn. Polovinu mám za sebou. Teď ale nastává to skutečné dilema - Praha nebo Brno

  • Praha mi vždycky byla nesrovnatelně sympatičtější. Když jsem po přijímačkách byla smířená s tím, že se tam nedostanu, tak jsem byla zklamaná jako snad nikdy ne. Je to zajímavý obor, perspektivní, ve světě UK přece jen aspoň maliličko něco znamená (ne, že by to bylo něco extra, ale proti ostatním českým školám..). Pokud bych ale chtěla pracovat v tomhle oboru, tak by to v okolí bydliště byl asi dost problém. Je tu vlastně jen jedna "použitelná" instituce, a to ještě dost nevýznamná. Ale je to Praha .

  • Do Brna jsem naopak nikdy nechtěla, dvě třetiny spolužáků z gymplu šly právě do tohohto města, já si tam nedala ani přihlášku. Prostě mi to město nikdy nebylo moc sympatické. Jedině tak na nákupy, to jo . Na přijímačkách jsem ale byla docela příjemně překvapená. Fakulta byla celkem pěkná, přístup učitelů taky fajn (narozdíl od Prahy). Obor je hodně podobný mému bakalářskému, není tak prestižní, ale zase by se v něm asi dala v okolí bydliště najít práce.

Je ovšem otázka, jestli má cenu řešit uplatnění oborů, když chci stejně jednou učit.

A je taky otázka, jestli to má vůbec cenu řešit, v době, kdy stejně spousta lidí dělá něco úplně jiného, než vystudovala.

A když za rok můžu být zase úplně někde jinde (když se mi na dané škole nebude líbit nebo mi to tam nepůjde). Ale nějak to vyřešit musím, no...

___

Praha vs. Brno:

  1. Kdybych se měla rozhodnout podle města          1:0
  2. ... podle sympatičnosti oboru                                  1:1
  3. ... podle perspektivnosti oboru obecně                 1:0
  4. ... poldle perspektivnosti oboru v okolí                   0:1
  5. ... podle prestiže školy                                              1:0
  6. ... podle přístupu u přijímaček                                 0:1

   ... dál už mě nic nenapadá . Celkové skóre:            4:3 - hodně těsné.

___

Teď jsem si uvědomila "brněnský zádrhel" - zápis je už asi za 10 dní, nástup už v půlce září. Což by mi dost nabouralo můj dloouho plánovaný pobyt v zahraničí na přelomu sprna/září. Ale Brňáci mají zase jistého cca 10 dní volna v zimě mezi zkouškovým a dalším semestrem. Což v Praze myslím není, tam záleží na vás, kdy dáte zkoušky. Já fakt nevím, co s tím .

Co se třeba normálně zapsat do Brna a pak si to ještě promyslet, podle toho, co nám tam řeknou za info...? A pak v září tam ty dva týdny (než začne škola v Praze) chodit a uviděla bych, jak to jde...? Ale to by byl zase problém s placením ubytování... A musela bych úplně překopat to cetování. Já fakt nevím *zoufaly vyraz*

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší