Po delší době filmová inspirace

13. červenec 2011 | 11.11 |

Dlouho jsem tu nepsala o žádných filmech, které jsem viděla. A to z prostého důvodu - asi před dvěma měsíci jsem si konečně nechala aktivovat možnost komentovat filmy na ČSFD, takže jsem se vypsala tam a neměla potřebu se o nich zmiňovat i tady.

Takže tentokrát to vezmu z trochu jiného konce a uvedu jen ty filmy, které bych vám doporučila, nebo, přesněji řečeno, které se mi líbili v poslední době nejvíc:

The Social network (5*)

Nikdy bych nevěřila, že filmu o Facebooku dám 5*... Ale stalo se. Vážně výborný film, vtipy (krmit kuře kuřetem = kanibalismus), ironické poznámky, dějově nadupané, bez jediné prázdné chvilky nebo i okamžiku bez mluvení. Opravdu hodně příjemné překvapení.

Černá labuď (Black Swan)(5*)

Trailer se mi moc nelíbil. Představovala jsem si film plný ukázek z baletních vystoupení a hlavně zakrvavěných odřených nohou. Omyl. Ve skutečnosti to byl silný příběh, úžasná atmosféra, kamera, provokativní scény, nikdy nevíte, co je realita a co fantazie. Výborná postava matky, která by tam vlastně ani být nemusela, ale dává filmu další rozměr. A samozřejmě další hvězdička navíc za velice přesvědčivou N. Portman.

Králova řeč (King's Speach) (4*)

Kdyby mi někdo řekl, že se mi bude takle líbit film, ve kterém se vlastně vůbec nic neděje, pojednává jen o tom, jak se koktající král snaží mluvit plynule, a navíc jde o film z období před druhou světovou válkou, nevěřila bych. Bylo to ale opravdu výborné, emotivní, úsměvné, ale zároveň smutné. A máte společně s králem radost, kdykoli se mu povede souvislejší řeč. Colina Firthe zrovna nemusím, ale ten mě mě nadchnul taky.

Pláč sovy (Cry of the Owl) (4*)

Velice slušný psychologický thriller. Po trochu pomalejším a slabším začátku se děj rozjel, byl napínavý, a konec se taky moc vydařil. Film si rozhodně zaslouží víc než 53%, které má na ČSFD.

Hvězdný prach (Star Dust) (4*)

Moc pěkné pohádkové fantasy, navíc s komediálními prvky. Zajímavé propletení postav (typicky britské), úžasní duchové mrtvých bratrů, zkrátka originalita.

Na vlásku (Tangled) (4*)

Moc pěkný animák. Napůl úplná klasika, napůl moderní zábava. Super chameleon, příšerná čarodějnice, krásná princezna, sympaťák Evžen... akorát ten kůň se mi moc nelíbil. Ze začátku mi vadily ty písničky, ale asi u třetí jsem si na ně zvykla a vůbec mě nerušily. Dobré hlášky. Zkrátka hezký pohádkový animák.

___

A pak jsem taky konečně viděla dvě filmové klasiky:

Rain Man (5*, kdyby to šlo, tak klidně 10 )

Krásný film. Akorát mi opět nesedí škatulka "drama". Drama to samozřejmě je, ale nemělo by chybět i slovíčko "komedie". To kdybych věděla, tak jsem se na film podívala už dávno (nejvtipnější byla scénka s rozhovorem o spodním prádle). Ale bála jsem se, že to bude moc dojemné a ubrečené. Což byl omyl. Naprosto perfektní herecké výkony, téma, a k tomu "road trip" po Americe. Co víc dodat. Dokonalé.

Philadelphia (4*)

Poznání Hankse z trochu jiné stránky. Když jsem před sledováním filmu zjistila, že je dlouhý 125 minut, říkala jsem si, že to bude asi pěkně zdlouhavé filozofické drama. Místo toho jsem se ale dočkala silného příběhu, kterému bych klidně dalších pár minut stopáže přidala. A to se mi opravdu často nestává. Umírající scénu si producenti mohli odpustit, ale záběry po ní mě fakt dostaly.

____

Závěrem:

ROZHODNĚ se podívejte na film Rain Man (pokud jste ho ještě neviděli). To byl asi nejlepší film, který jsem za hooodně dlouho dobu viděla. Opravdu výborné.

A pokud máte náladu na trochu "schizofrenní" film, tak si nenechce ujít Black Swan. Taky výborné.

Tyhle dva filmy bych z těchto všech popsaných hodnotila jako nejlepší.

Tak vzhůru do nich

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Po delší době filmová inspirace lucie benešová 14. 07. 2011 - 10:24
RE: Po delší době filmová inspirace mixx®pise.cz 14. 07. 2011 - 20:29
RE(2x): Po delší době filmová inspirace chaostheory 14. 07. 2011 - 20:48
RE: Po delší době filmová inspirace kocourkovakocicka®pise.cz 19. 07. 2011 - 09:33