Další filmová inspirace

2. srpen 2011 | 19.26 |

Další (pro mě nově zhlédnuté) filmy, které doporučuji:

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows:Part 2) - 5* (kdyby to šlo, tak klidně 10)

Tak už i u mě dospělo vyprávění o Harrym ke svému cíli. Je mi to trochu líto. Přece jen mě jeho příběh provázel polovinu života, a to se nedá jen tak zapomenout. Kouzelné na tom všem právě (kromě jiného) je, že postavy rostly a vyvíjely se společně se svými diváky. A to už moje generace nikdy znovu nezažije. Ale dost sentimentality a konkrétněji k poslednímu dílu. Dvěma slovy – dokonalé zakončení. Zpracování příběhu se povedlo na výbornou, nic mi nechybělo a nic nepřebývalo. Herci se do toho položili a hráli jako o život. Celý film provázela přesně taková atmosféra, jaká v něm měla být. Mám ale jednu výtku, a to délku filmu. Myslím, že takovéhle finále si nezasloužilo, aby mělo nejkratší stopáž ze všech osmi dílů. Půl hodinku mohli klidně tvůrci přidat. P.S. Bude to chtít někdy uspořádat HP maraton, jinak mi asi nedojde, že už je opravdu konec.

Prázdniny (Holiday) - 5*

Velice originální romantický film, ve kterém se mísí americké a britské prvky. Když jsem před zhlédnutím četla, že má film 138 minut, tak jsem si říkala, že to asi bude pěkně zdlouhavé. A na konci...? Klidně bych uvítala další půl hodinku děje. Celý film jsem měla na tváři úsměv, příběhy mě pohltily (hlavně ten kolem C. Diaz). Těším se na předvánoční období, až si film pustím znovu - v tu dobu atmosféra určitě vynikne mnohem víc než teď v červenci.

Návrh (Proposal) - 5*

Příjemné překvapení. I když vlastně nevím, proč jsem čekala propadák, když hlavní role hrají moji oblíbení herci... Zkrátka moc pěkná komedie. Nechala bych si líbit i druhý díl (i díky hezky otevřenému konci).

Správci osudu (Adjustment Bureau) - 4*

Hodně zajímavý a originální film, od kterého jsem čekala víc sci-fi a méně romantiky. Dostala mě opět výborná E. Blunt a celé propracování příběhu (takovéhle filmy s náhodami x osudem opravdu můžu). Na druhou stranu posledními cca dvaceti minutami jsem byla docela zklamaná, konec mohl být určitě mnohem lépe propracovaný, bylo to jen pobihování skrz desítky dveří. JInak ale moc příjemná podívaná.

___

Klasiky, které jsem zhlédla:

Requiem za sen (Requiem for a Dream) - 3*

Téma mě tedy ani trochu nezaujalo. Nejspíš proto, že jsem silně "nedrogový" a "nepráškový" člověk, a mám problémy i s tím, když si občas musím vzít půlku paralenu. Druhý důvod je asi ten, že jsem odmalička člověk, který si ostatními prostě nenechá nic nakecat, natož snad aby mě někdo přemluvil k drogám nebo práškům na hubnutí. Takže celý film jsem si říkala "ty debile, proč tohle děláš" apod., v polovině jsem už na ty lidi byla vyloženě naštvaná. Za tyhle emoce 1*, další za střih a poslední za výbornou hudbu.

Zelená míle (Green Mile) - 2*

Z milosti 2*. Vlastně nevím, proč jsem se na film dívala, když vím, že na tenhle žánr prostě nemám žaludek. Ale stalo se. A teď vzhůru na nějakou komedii a filmy podobné Zelené míli nechat zase na pár let být.

Samotář v Seattlu (Sleepless in Seattle) - 3*

Rozhodně jsem čekala víc. I když je mi jasné, že vidět to před deseti nebo patnácti lety, tak by asi hodnocení bylo vyšší. Dnes průměr. Komedii se představuji jinak, tohle bylo spíš romantické drama. Nebo spíš jen to "romantické".

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře