Filmy, aneb Klasika forever

16. srpen 2011 | 11.56 |

Klasiky, které jsem (konečně) viděla:

Dvanáct rozhněvaných mužů (12 Angry Men) - 5*

O co jde: Dvanáct členů poroty se sejde proto, aby rohodli o vině či nevinně mladého muže, který možná zavraždil svého otce. Názor porotců musí být jednoznačný, proto se v místnosti diskutuje, hádá, přesvědčuje...

Můj názor: Výborný film. Prakticky celou první polovinu jsem kroutila hlavou nad tím, jak můžou lidé být až takoví idioti a ignoranti, jak sami se sebou můžou žít, když o životě člověka rozhodují ve spěchu, aby náhodou nepřišli pozdě na nějaký zápas. Taky se mi opět ověřila teorie, že výrazy typu "ta dnešní mládež, to je teda hrůza", které vyloženě nesnáším, tu jsou odjakživa, a bohužel asi budou pořád. Jediné minus je naprosto předvídatelný konec.

Čaroděj ze země Oz (Wizard of Oz) - 5* (a klidně i víc)

O co jde: První filmové zpracování (1939) oblíbenéíé pohádky o Dorotce z Kansasu, kterou tornádo odnese do země Oz. Aby se dostala zpátky domů, musí najít mocného čaroděje. Cestou se seznamuje s trojicí dalších postav.

Můj názor: Pohádku Čaroděj ze země Oz mám ráda odjakživa. Proto jsem se trochu bála filmového zpracovaní. Je ale opravdu povedené, krásně barevné, postavy sympatické. V některých filmových muzikálech mě písničky nebaví a vyloženě je jen přetrpím, ale tady do děje krásně zapadaly, byly chytlavé a upoutaly divákovu pozornost. Na konci jsem si uvědomila, že většinu písní jsem vlastně znala už dříve, i když vlastě ani nevím odkud. Docela mě překvapilo, že tu film není v top300 a vidělo ho tak málo lidí. Na IMDb (dnes) 132. místo.

Casablanca (Casablanca) - 4*

O co jde: Muž vede za druhé světové války klub. Jednoho dne do něj zavítá se svým manželem i jeho bývalá láska.

Můj názor: Výborná klasika. Čekala jsem od ní ale něco trošku jiného - mnohem větší romantiku. Podle mě je to zkrátka a jednoduše klasické drama, v tom nejlepším smyslu slova. Měl by vidět každý fanoušek filmu; proto u mě české ČSFD opět trochu kleslo v ceně (film má pouhých 5 279 hodnocení, což je trapně nízké číslo).

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (Star Wars: Episode V - The Wmpire Strikes Back) - 4*

O co jde: V pořadí druhý díl Star Wars, Darth Vader se rozhodne víc zasáhnout a zastavit skupinku svých protivníků.

Můj názor: Mně osobně se tedy víc líbila Epizoda IV. Oproti ní tady bylo více prázných míst a trochu křečovitější vtipy. I tak ale rozhodně nadprůměrné sci-fi, další epizodu si rozhodně nenechám ujít.

Frajer Luke (Cool Hand Luke) - 2*

O co jde: Vězeňské drama, ve kterém se hlavní hrdina snaží nějak překlepat svůj vězeňský trest a taky se dostat na svobodu.

Můj názor: Film mě nebavil. Na můj vkus příliš dlouhavé zpracování, chvilkami jsem se přistihla, že nevnímám, co se na obrazovce děje. Vězeňská dramata navíc zrovna moc nemusím. Jednou rozhodně stačilo.

Zpívání v dešti (Singin' in the Rain) - 2*

O co jde: Muzikál z filmového prostředí o období, kdy se začaly filmy točit se zvukovou stopou.

Můj názor: Hm... tak tohle bylo zklamání. Ano, film má pár úsměvných scén a pár výborných písniček (Singin' in the Rain, Good Morning), ale to je asi tak vše. Nebavila jsem se a navíc mi ani trochu nebyl sympatický D. O'Connor.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Filmy, aneb Klasika forever kocourkovakocicka®pise.cz 17. 08. 2011 - 14:25
RE(2x): Filmy, aneb Klasika forever chaostheory 17. 08. 2011 - 14:34
RE(3x): Filmy, aneb Klasika forever kocourkovakocicka®pise.cz 25. 08. 2011 - 20:47
RE(4x): Filmy, aneb Klasika forever chaostheory 25. 08. 2011 - 21:13