Filmy - srpen

29. srpen 2011 | 19.33 |

Současné filmy:

Šmoulové (Smurfs) - 4*

O co jde: Animovaný i hraný film zároveň. Šmoulové i s Gargamelem se omylem dostanou ze svého světa do New Yorku. Tady musí přijít na to, jak se dostat zpátky, jak přežít v lidském světě, a jak zařídit, aby je Gargamel nedostal.

Můj názor: Příjemný film, který děti ocení a dospělí se při jeho sledování taky rozhodně nenudí. Několikrát jsem se opravdu s chutí zasmála, jednou jsem se dokonce přistihla s napětím otevřenou pusou . Bohužel pro děti děj obsahoval pár zbytečných scén a dost vtipů bylo vyloženě pro dospělé. Celkově ale moc povedený hraný/animovaný film. (Tenhle styl sice moc nemusím, ale tady byl fajn. A animace opravdu výborná.)

Šéfové na zabití (Horrible Bosses) - 1*

O co jde: Několik kamarádů se rozhodne zbavit se svých příšerných šéfů, se kterými už se zkrátka nedá vydržet.

Můj názor: Co to bylo..?! Takhle nevyužitý filmový potenciál jsem už opravdu dlouho neviděla. Z herců i zápletky se dalo dostat mnohem víc; tohle mi tedy rozhodně nestačilo. Až na pár (opravdu jen pár) zábavných minut jsem se celou dobu nudila jako už dlouhou dobu ne. Zklamání, a můj favorit na pomyslný žebříček "nejnudnějšího filmu roku".

Klasiky:

Pojistka smrti (Double Indemnity) - 4,5*

O co jde: Pojišťovací agent se sblíží s manželkou svého klienta. Ta svého muže chce zabít, protože ji prý týrá a nesnáší se. Hlavní hrdina se rozhodne jí pomoci.

Můj názor: Výborný film. Od začátku do konce mi děj nedovolil odtrhnout oči od obrazovky. Posledních zhruba třicet minut bylo obzvlášť napínavých. Škoda, že film zatím vidělo tak málo českých diváků. (IMDb - 54. místo)

Rocky (Rocky) - 3*

O co jde: Boxer, který raději pracuje pro lichváře, než aby uplatnil svůj talent v zápasech, dostane nabídku zúčastnit se mistrovství v těžké váze. I když si všichni myslí, že nemá šanci, začne trénovat a zlepšovat se.

Můj názor: Od filmu jsem očekávala něco úplně jiného - více boxu, více rvaček, více krve. Takže jsem byla příjemně překvapená, že tohle všechno bylo po většínu filmu jen v pozadí, a že to celé mělo děj, příběh a emoce. Byly tu slabé chvilky, byly tu silné chvilky. Na můj vkus moc sportovní, ale celkem fajn.

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy (Raiders of the Lost Ark) - 2*

O co jde: Indiana Jones má najít Archu úmluvy, kterou se snaží najít i nacisté. Společně s mladou ženou Marion zažívá dobrodružství při jejím hledání a dostává se do nebezpečných situací.

Můj názor: Film jsem začala sledovat s naprosto neutrálními pocity, nečekala jsem ani jeden z nejlepších filmů, ani úplnou hovadinu. Takže nemůžu říct, že bych po zhlédnutí byla zklamaná. Myslím, že v 80. a 90. letech by se mi film líbil, dneska už je ale tenhle komediálně/dobrodružný přístup trochu ohraný a několikrát mnohem lépe zpracovaný (např. Mumie). I kdybych tohle ignorovala, tak jsem se celkově docela nudila a párkrát jsem "vypnula". Uvidíme, jeslti někdy seberu odvahu na další díly.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Filmy - srpen editt 30. 08. 2011 - 12:07
RE(2x): Filmy - srpen chaostheory 30. 08. 2011 - 12:43
RE(3x): Filmy - srpen editt 30. 08. 2011 - 18:21
RE(3x): Filmy - srpen chaostheory 30. 08. 2011 - 18:49
RE: Filmy - srpen editt 30. 08. 2011 - 19:29