Jak jsme neodletěli aneb Hurikán zvítězil

27. srpen 2011 | 19.52 |

V tuhle chvíli jsem se měla nudit na dlouhém letu a být někde ve vzdušném prostoru zhruba na hranicích Kanady a USA. Místo toho jsem před chvílí dorazila domů se zabaleným kufrem a přebookovanou letenkou.

Začalo to nenápadně. Před pár dny začala media psát o možnosti blížícího se hurikánu. Ale na východním pobřeží, kam jsme se měli vydat, jsou takovéhle věci opravdu hodně ojedinělé, takže co se stresovat. Stejně s tím nic nenaděláme.

Včera večer jsem šla zkontrolovat, jestli let nemá třeba zpoždění. Neměl, ale aerolinka nabízela zdarma přebookování letenky. Tak to už jsme se začali trochu obávat, že by nás kvůli počasí mohly "vysadit" ve městě vzdáleném hodiny od toho, kam jsme měli namířeno. Ale měnit data nemělo cenu, měli jsme zamluvený hotel, pojištění, jízdenky atd. Zkrátka buď a nebo.

Dneska ráno to ale přišlo - v šest hodin, pár minut předtím, než bylo potřeba odjet do Prahy, jsem pro jistotu mrkla na info o letu. Červeného nápisu "Flight Cancelled" jsem si všimla hned.

____

Teď příjde ta zajímavější část aneb Ukázka, jaký je na letištích bordel.

Hned jsme volali na letiště, jestli nám to teda můžou potvrdit, že se nikam neletí. Tam ovšem nikdo nic nevěděl. Že prý někdo povolaný přijde až tak za dvě hodiny. No to je sice pěkné, ale to už nám bude k ničemu, když nám to na letiště trvá skoro tři hodiny jízdy, že. Nezbývalo nic jiného, než se tam ale stejně rozjet, protože kdyby došlo ke změně, tak už z nikoho peníze zpátky nevyrazíme.

Po příjezdu na letiště se na informační tabuli zdálo všechno v pořádku. U čísla letu žádné "Zrušeno" napsané nebylo, dokonce tam bylo uvedeno i číslo terminálu.Tak jsme se šli ještě podívat k pobočce "naší" aerolinky, kde bylo dost lidí. U okénka ale žádné upozornění o zrušení nebylo a ve frontě o něm nikdo nic taky nevěděl.

Tak jsme si vesele vykročili k self check-in. Až tam, když se nám letenka ne a ne vytisknout, paní oznámila, že je let opravdu zrušen.

Takže nezbývalo, než si vystát frontu, a buď si nechat vrátit peníze (což může trvat spoustu týdnů, a nikam bychom se nepodívali), nebo letenku zdarma přebookovat. Zvolili jsme druhou možnost.

____

Měli jste tam vidět můj nasupený výraz . Říkala jsem si, že by mohl přijet nějaký televizní štáb, abych jim to tam hezky popsala, jak jsou lidi na letišti totálně neschopní. Nevadí mi, že vznikly takovéhle nepředvidatelnosti kvůli hurikánu. To se samozřejmě stát může. Spousta letišť na východním pobřeží je minimálně do zítřka uzavřených.

CO MĚ ALE VYTOČILO, bylo to, že po vás na internetu chtějí mail a telefonní číslo, pro případ, že by došlo ke zpoždění nebo zrušení letu. NIKDO se ale neozval. ANI NA LETIŠTI nebylo jediné upozornění (to se až objevilo hodinu před odletem, což už je všem úplně na nic, protože u zámořských letů se přepážka právě hodinu před odletem zavírá). Když jim ještě člověk volá, NIKDO NIC NEVÍ. Tak kde to sakra jsme???!!!!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Jak jsme neodletěli aneb Hurikán zvítězil cestovatelka®pise.cz 27. 08. 2011 - 22:01
RE(2x): Jak jsme neodletěli aneb Hurikán zvítězil chaostheory 27. 08. 2011 - 22:29
RE: Jak jsme neodletěli aneb Hurikán zvítězil slanka®pise.cz 29. 08. 2011 - 13:07
RE(2x): Jak jsme neodletěli aneb Hurikán zvítězil chaostheory 29. 08. 2011 - 19:14