Zrádný jet lag

13. září 2011 | 14.13 |

Tak jsem zase zpátky v ČR. A zase mě chytá pocit, který mám vždycky po příjezdu - chci jen vyprat oblečení, dát ho zpátky do kufru, a vzhůru na letiště .

Bohužel to nejde, a tak teď zažívám stejný problém, jako před dvěma lety, se jménem jet lag.

Minule jsem na něj vůbec nebyla připravená, a tím pádem moje dny po návratu vypadaly takhle: chodila jsem spát v 5 nebo v 6 ráno (pro mě to bylo 11 večer nebo půlnoc) a vstávala jsem kolem třetí odpoledne. Spravilo se to asi po týdnu.

Letos jsem si ale říkala, že už to vím, takže to utnu hned na začátku. Za minulou noc jsem spala rozkouskovaně hodinku a půl (hodinku v letadle, půl hodiny v autě). Ale doma jsem nebyla vůbec unavená, a vydržela jsem v pohodě vzhůru déle než do půlnoci. Tak už jsem jásala, že jsem to vážně překonala.

Pro jistotu jsem dala budíka na desátou (= 10 hodin spánku). Po zazvonění jsem ho vypípla s tím, že budu ještě chvíli jen tak ležet. Chyba, no... co vám budu povídat. Vzbudila jsem se o půl druhé, dehydratovaná, hladová a unavená.

Ale chybami se člověk učí, a vidí, že tahle taktika tedy taky nefunguje... Jestli bude nějaké "příště", tak zas musím vymyslet něco jiného. Nebo tomu nechat volný průběh. Když na jet lag nevyzráli ani lidi, co cestují každý měsíc na druhý konec světa světa, tak s tím asi já těžko něco udělám....

A teď mě omluvte, jdu si udělat snídani.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Zrádný jet lag slanka®pise.cz 15. 09. 2011 - 16:22
RE(2x): Zrádný jet lag chaostheory 15. 09. 2011 - 19:21