Stěhování, internet a jogurt

22. září 2011 | 21.42 |

1. Stěhování

Tak jsem po dvou letech zase zažila stěhování věcí do města, ve kterém mě čeká další studium. Jméno mého "exuniverzitního" města jsem tu nikdy nezmínila, ale myslím, že když se teď o Praze budu zkrátka vyjadřovat jako o Praze, tak tím nic nezkazím . Do hlavního města jsem chtěla od doby, kam mi až moje paměť sahá. A konečně jsem se dočkala. Neříkám, že to tam bude dokonalé, úžasné, že tam budu trávit každý víkend atd. Zas tak naivní nejsem. Beru to všechno hodně střízlivě, a spíš jako jen další kratší etapu ve svém životě, která prostě nějak dopadne.

Na bytečku samozřejmě ještě chybí spousta věcí (lampičky apod.), ale vždycky, když do něho vejdu, tak jsem překvapená, jak se mi líbí . Ale jak říkám - to bude nejspíš jen počáteční nadšení. Co ale chci rozhodně udělat, je dát si do bytu různé kravinky a drobnosti, které dělají místo útulným a zabydleným. Na koleji jsem prakticky nic takového neměla (nebo jen opravdu minimálně), a myslím, že to byla chyba. Už teď jsem si do Prahy pár takových věciček navezla, a hned pokoj působí úplně jinak. Lépe.

2. Internet

Bez internetu bych si ve škole ani neškrtla, takže jedna z prvních věcí, kterou bylo potřeba zařídit, bylo pochopitelně připojení. V pondělí jsem jim volala. Nejdřív to zvedl někdo, kdo se zeptal na adresu, aby se zjistilo, jestli to na tom a tom místě vůbec jde net zařídit. Pak vás přepojí na objednávky. Jenže tam to nikdo nezvedal. Takže se opět ozval člověk, který po mně chtěl tu adresu, a že prý se mi někdo do 48 hodin ozve.

Neozval.

Tak jsem dneska volala znova - až na pátý (!!!) pokus mi někdo telefon vzal. Tak říkám, že mi nikdo zprátky nezavolal, že už to jsou tři dny. A ejhle - v databázi prý vůbec nejsem, takže někdo moc "schopný" minule něco pokazil. Ano, ano... "Pořádek" je zkrátka asi opravdu všude.

3. Jogurt

Teď trochu něco, co s 1. a 2. nesouvisí. Večer jsem si chtěla dát nějaký nový jogurt od activie. Jen tak ze zajímavosti jsem si před otevřením přečetla složení. A co nevidím - asi na pátém místě seznamu je zelenina, kterou by člověk v jídle, jakým je jogurt, rozhodně neočekával. Asi zasáhla nějaký instinkt nebo tak něco, protože na tu složku mám alergii, a kdybych jogurt snědla, tak bych měla opravdu nepříjemnou noc.

Takhle mě to "jen" pěkně naštvalo, protože co dávají výrobci do jídel za naprosté zbytečnosti, to už je vážně do nebe volající. Nebudu sem psát, co konkrétně tam bylo, ale bez jakéhokoli přehánění nebo nadsázky je to jako kdyby do leča přidávali jahody. Nekecám.

Člověk už aby četl složení vážně všeho.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Stěhování, internet a jogurt mixx®pise.cz 25. 09. 2011 - 13:09
RE(2x): Stěhování, internet a jogurt chaostheory 25. 09. 2011 - 16:28
RE: Stěhování, internet a jogurt samouk 11. 10. 2011 - 20:03
RE(2x): Stěhování, internet a jogurt chaostheory 11. 10. 2011 - 21:27
RE: Stěhování, internet a jogurt karos 31. 07. 2014 - 01:25
RE(2x): Stěhování, internet a jogurt chaostheory 31. 07. 2014 - 08:17