Vzhůru do nového období

26. září 2011 | 23.27 |

... teď mám na mysli toho životního, ne ročního. I když i to je vlastně nové - léto se nechalo vystřídat mým nejoblíbenějším podzimem. Ale o tom spíš až někdy jindy.

Teď mi totiž začíná "pražské období". Chtěla jsem sem tak nějak odjakživa, tak teď to mám .

A už před pár týdny jsem se rozhodla, že k němu budu přistupovat úplně jinak, než ke třem rokům na bakaláři. Jak si s odstupem času uvědomuji, neuměla jsem si ten čas tam pořádně užít. Nebylo s kým ho trávit (spolužáci vypadli ze školy většinou ještě před koncem hodiny a nedívaly se napravo nalevo), a když si to tak vezmu, tak vlastně ani kde (stotisícové město přece jen beru pidiměstečko, kde jsou po šesté večer otevřené tak maximálně hospody). A než se člověk nadál, tři roky byly pryč.

Takže takhle to tady opravdu nepůjde. Ani náhodou. Tady si musím užít prostě každičký den. Musím to brát tak, že za půl roku téhle školy můžu nechat (je to pro mě něco úplně nového, netuším, jak se mi na ní bude líbit, ani jak mi to půjde), a půl rok v porovnání se třemi lety uteče ještě nesrovnatelně rychleji.

Zkrátka každý den, co tu budu, musím něco podniknout (Nemyslím žádné vymetání hospod apod.). Tedy s výjimkou těch, které budu celé trávit ve škole, pochopitelně.

Teď něco z maličko jiného soudku - kromě doučování jazyků bych si chtěla najít ještě jednu brigádu. Už nějakou dobu mě láká vyzkoušet si "post" klasické prodavačky v obchodu s oblečením - rovnat trička na ramínka, dávat čísla u kabinek... Teď to asi zní, jako že je to moje vysněná práce, nebo tak . To zase ne. Ale chtěla bych to někdy zkusit, a když ne teď, tak kdy, že... Vzhledem k tomu, že ještě nemám ani rozvrh, tak si chci zatím jen udělat přehled - v létě měli v obchodě Desiugal nabídku brigády, ale teď už bohužel ne. Jediný obchod, kde dnes cedulku "hledáme brigádníky" měli, byl Gate. Tak jsem se šla orientačně zeptat na podmínky. Výhoda je ta, že není dán minimální počet hodin týdně, který se musí odpracovat. A nevýhoda...? Peníze. Myslím, že 70kč hrubého není na hlavní město zrovna žádný "super džob".

P.S. Zítra mě čeká takových 7 hodin ve škole na zápisu. Sedm hodin jsem v lavicích nestrávila... Ehm... tři a půl roku. Od posledního týdnu před svaťákem. Tak mi prosím držte palce, ať to nějak překlepu .

A užívejte babího léta!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Vzhůru do nového období kocourkovakocicka®pise.cz 28. 09. 2011 - 08:22
RE(2x): Vzhůru do nového období chaostheory 28. 09. 2011 - 11:21
RE: Vzhůru do nového období mixx®pise.cz 01. 10. 2011 - 13:32
RE(2x): Vzhůru do nového období chaostheory 01. 10. 2011 - 17:26