New York City

11. prosinec 2011 | 12.15 |

P1011857-11

Central Park

Jižní část CP jsem viděla už před dvěma lety, ale to mi rozhodně nestačilo. Letos jsem se tedy musela vydat i do dalších koutů parku. Nejdřív jsem zamířila k památníku Johna Lennona, který je v CP kousek od Palace Dakota, kde byl Lennon zastřelen. Tady jsme zaslechly skupinu českých turistů s průvodce, tak jsme se k nim nenápadně na pár minut postavily a poslouchaly výklad . Průvodce říkal, že prý Joko Ono tam stále vlastní několik bytů. Kousek od pomníku je místo, které se mi v CP llíbilo nejvíc - okolí The Lake (foto vlevo). P1012066-11

Ještě trochu severněji, za Metropolitan Museum of Art, jsem byla mrknout na Belvedere Castle (fotka vpravo; ve skutečnosti je mnohem menší, než jak vypadá na fotkách), který je hned u Turtle Pond, a můžete tam opravdu vidět želvy vyhřívající se na sluníčku. Jinak je samozřejmě Central Park rájem veverek. Ona vlastně celá USA. Veverky byly opravdu všude, nejvíc asi v New Havenu, ale i v D.C. atd.)

Coney Island

Známá pláž v Brooklynu, která se (jako samozřejmě desítky a desítky míst v NYC) často objevuje ve filmech. Široká, s atrakcemi a typickým molem. Poprvé jsem se vykoupala na druhém konci Atlantiku.

DSCN7419-11  DSCN7463-11

Washington Square Park, Greenwich Village, SOHO

Park se nachází hned u NYU (New York University), takže bývá v obložení studentů. Jinak tam ale probíhají různá vystoupení, nebo se můžete zchladit ve známé fontáně. Greenwich Village a SOHO jsou takové poklidné oblasti, ale zároveň to tam žije. Těžko popisovat... (Na fotce oblouk ve Washington Square Parku, kromě jiného i oblíbené místo Jesse z GG )

P1011906-11

China Town

Tuhle část města sem spíš píšu jako upozornění - znám pár lidí, kteří byli v téhle části ubytování, a snad nikomu z nich se v NY nelíbilo. Už vím proč... China Town zkrátka NENÍ New York, má úplně jinou atmosféru, než zbytek města, a zkrátka je to kapitola sama pro sebe.

Mě osobně tohle místo nějak nezaujalo. Pokud chcete poznat ten pravý NYC, tak rozhodně do místních hotýlků ne. (Někomu to tam naopak může sednout, to je jasné, takže mě prosím nebombardujde komentáří, jak jsem tupá, když se mi tam nelíbilo .)

DSCN7406-11Gran Zero

Za ty dva roky se místo docela změnilo. Mně osobně se nápad s postavením nového mrakodrapu takového zajímavého tvaru moc nelíbí. Byla bych buď pro to, aby na místě zůstal jen parčík, a nebo pro vybudování úplně stejných dvojčat. Cokoli mezi tím mi přejde takové nedomyšlené. Ale uvidíme, třeba za dalších pár let bude místo vypadat zase jinak - lépe.

                                                                Rockefeller Center

                                                                Překvapivě (alespoň pro mě) moc pěkné místo, řekla bych až "útulné".

DSCN7363-11

Flushing Meadows a Corona Park

Místo, kde se koná každoročně US-OPEN, se svou známou obrovskou zeměkoulí a fontánou.DSCN7687-11

... A opět Times Square, Grand Central Terminal, Bryant Park apod. (to už viz starší článek)

P1012051-11(Na fotce Metropolitan Museum of Art)

___

Místa označná jsou má oblíbená v NYC (jestli se to tak dá říct) - těšila jsem se, až je znovu uvidím, a byla jsem nadšená ještě víc, než minule.

Naopak místa označená mi moc neřekla.

P.S. Když jsem před odletem hledala nějaké blogy, ve kterých autoři popisovali svůj pobyt v USA, neustále jsem narážela na to, že se v komentářích objevovaly samé agresivní výroky proti Spojeným státům. Pokud chcete řešit tuto politickou tematiku, tak prosím někde jinde. Příspěvky tohoto typu budu automaticky ignorovat a mazat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře