Yale (Connecticut) a New Jersey

6. listopad 2011 | 17.48 |

New Haven a Yale University - Connecticut

Když jedete z NY do New Havenu vlakem, vidíte cedulky s názvy měst jako Brigeport (ano, je tam opravdu most a přístav), Branford, Stamford, Strattford, Milford apod., tak jsme si říkaly, že tam měl někdo asi "velkou" fantazii .

Jinak v New Havenu jezdí ZDARMA něco jako MHD, která zastavuje na strategických místech jako nádraží, návštěvnické centrum, okolí Yaleu apod. (Dovedete si to představit u nás?) To by se mi taky líbilo. Co se mi líbilo ještě víc, byly koleje - jsou hned u kampusu, stačí přejít ulici a studenti jsou ve škole. Všechny koleje mají místo hlavních dveří mříže a vsup na kartu.

Kampus jako takový je uklidňující místo. Nevím nevím, jestli bych se tam kvůli téhle atmosféře dokázala učit . Nemohla jsem si nesáhnout na prst u nohy T. Woolseyho a něco si nepřát. Jinak opět musím říct, že veverka by měla být národním zvířetem USA, protože veverky jsou snad všude. Obzvlášť na New Haven Green (kousíček od kampusu), kde jsem jich napočítala asi 25.

DSCN7715-11 Na fotce Old Campus

Taky jsem samozřejmě musela zajít do yaleáckého gift shopu. Jak asi víte, v USA se takovéhle "zájezdy po univerzitách" berou trochu jinak než u nás. A pokud chcete sehnat něco s logem téhle školy, asi není nic snadnějšího. Najdete tam yaleácká trička, tílka, mikiny, tepláky, čepice, kšiltovky, šálka, ponožky, tužky, sešity, hrnečky, talířky, pravítka, plyšáky... Atd. Nechyběly ani věci s narážkami na věčný "souboj" s Harvardem, např. toto tričko:

P1012078-11    DSCN7722-11

(Druhá fotka bohužel trochu mázlá. To jen pro představu o zmiňovaném obchodě.)

Jinak pokud jste fandové seriálu Gilmorova děvčata (jako já), tak tady je pár postřehů - domy v menších městech opravdu vypadají tak, jak v seriálu, a stejně tak je všude spousta stromů. A to i v areálu Yaleu, kde studenti opravdu posedávají pod stomy a opravdu nosí trička a všechno možné oblečení s nápisem Yale.

P.S. Až někoho uvidíte po Praze pobíhat se sešitem s nápisem Yale, jsem to já .

Jersey City - New Jersey

Psát zvlášť článek o New Jersey nemá moc význam, protože jsem tam zas tak moc času nestrávila, takže stačí jen zmínka.

Byly jsme se podívat v městečku Jersey City, které se nachází hned za Hudson River, tedy kousek od Manhattanu. Ten den ale bylo zrovna hnusně - lépe řečeno byl opravdu silný slejvák, který vydržel několik hodin. V ulicích města jsme chodily prakticky samy a Liberty State Park (jak název napovídá, pluje se odtud k Soše svobody a je odtud pěkně vidět) jsme měly taky jen pro sebe. Když jsme k němu došly a pokochaly se výhledem, tak na nás při představě, že musíme strávit další cca třičtvrtě hodinu chůzí v tom lijáku, abychom se dostaly na metro, chytla skoro panika. Už jsme toho ten den měly dost nachozeno, a ta představa byla vážně příšerná. A tak shodou těchto okolností jsme radši nasedly na ferry (lodní spoj mezi NJ a NY) a pluly přes Hudson. To, že v okolí nebylo ani živáčka, nám teď přineslo výhodu - na lodi jsme byly jediné cestující. Takže taková soukromá loď .

P1012037-11

P.S. Když jsem před odletem hledala nějaké blogy, ve kterých autoři popisovali svůj pobyt v USA, neustále jsem narážela na to, že se v komentářích objevovaly samé agresivní výroky proti Spojeným státům. Pokud chcete řešit tuto politickou tematiku, tak prosím někde jinde. Příspěvky tohoto typu budu automaticky ignorovat a mazat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Yale (Connecticut) a New Jersey ava®pise.cz 06. 11. 2011 - 18:45
RE(2x): Yale (Connecticut) a New Jersey chaostheory 06. 11. 2011 - 18:48
RE: Yale (Connecticut) a New Jersey kocourkovakocicka®pise.cz 08. 11. 2011 - 09:39