Philadelphia

29. říjen 2011 | 12.08 |

V Philly se mi líbilo (společně s NY) nejvíc. Což pro mě bylo celkem překvapení. Je to nádherné město, takové poklidné, ale ne zase nijak extrémně. Jestli někdy budu mít možnost, určitě bych se tam ještě vrátila, a prošmejdila ho víc. Takže pokud se někdo chystáte na východní pobřeží USA, Philadelphii rozhodně nevynechat. (Nachází se ve státě Pennsylvania.)

Independence Hall se zrovna opravovala, takže jsem se jí moc pokochat nemohla. Liberty Bell, asi druhý (nebo první..? Těžko říct.) nejvýznamnější symbol americké nezávislosti, mě dost překvapil - na obrázcích vypadá tak třikrát větší, než jaký je ve skutečnosti. Je to vlastně jakový "zvoneček" . Krásně je na něm vidět známá "nakřáplina", která vznikla nejdřív při převozu z Anglie, a další pak v 19. století; pak už ho prý radši jen vystavovali .

DSCN7487-11

Okolí City Hall bylo ještě hezčí. Opravdu krásná budova, s bronzovým Williamem Pennem. Kolem City Hall je několik soch významných postav amerických dějin. Prakticky hned přes ulici jsme uviděly Love Park - který jsme ani neměly v plánu vidět, ale nejděte tam, když je tak blízko, že jo :D Příjemný malý parčík s fontánou. Za ním je v dálce vidět Museum of Art. (Na fotce je City Hall.)

P1011937-11

Museum of Art  je známo buď pod tímto názvem, ale všichni ho znají taky ještě podle něčeho jiného - a to pod "Rockyho schody". Pokud jste film viděli, asi nemusím popisovat. Já osobně jsem se na něj podívala až nedávno - před odjezdem, abych věděla, o co jde. Na Youtube vám vyjedou stovky videí "bláznů", kteří po schodech běhají stejně jako Rocky, s přesně okopírovanými gesty. A ano, i my jsme jich na místě viděly spoustu. A samozřejmě jsem se nemohla nevyfotit ve slavné "vítězné póze" .

P.S. Když jsem před odletem hledala nějaké blogy, ve kterých autoři popisovali svůj pobyt v USA, neustále jsem narážela na to, že se v komentářích objevovaly samé agresivní výroky proti Spojeným státům. Pokud chcete řešit tuto politickou tematiku, tak prosím někde jinde. Příspěvky tohoto typu budu automaticky ignorovat a mazat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Philadelphia mixx®pise.cz 06. 11. 2011 - 11:17
RE(2x): Philadelphia chaostheory 06. 11. 2011 - 16:58