Já a moje (ne)přítelkyně elektřina

11. říjen 2011 | 08.49 |

Asi mám v sobě nějaký náboj, auru nebo zkrátka něco takového, co způsobuje to, že pod mýma rukama věčně vypadávají pojistky, praskají žárovky, a podobně.

Mám to tak už od útlého dětství. Dodnes si pamatuju, jaký jsem zažila šok, když mi byly asi dva nebo tři roky, sáhla jsem na zapínání vánočních světýlek u vánočního stromečku - a lup - najednou všude tma a pojistky v pytli.

A takhle to se mnou jde celý život .

Když je člověk doma s rodiči, tak to moc neřeší. Zkrátka každých pár týdnů jednoduše sáhnu na vypínač, praskne žárovka a vyhodí se tím pojistky, většinou v celém domě. To než by se v tom člověk štoural sám, přenechá tuhle práci osobě mužského pohlaví, tedy otci.

V bytě v Praze je to ale trochu jiné. Ano ano, dnes ráno se mi podařila opět "má" věc - vstanu z postele, jdu do koupelny, chci rozsvítit - a lup, žárovka se rozletěla po celé místnosti. No nic, tak chci rozsvítit v předsíňce, abych se podívala na pojistky (bez světla se nemůžu jít ani vyčurat, všude jsou střepy). Ale ouha. Nevypadly jen v koupelně, ale v celém bytě. Tak je vyzkouším všechny, ale nic nefunguje.

Následuje zoufalý telefonát tatínkovi, který mi poradí všechno to, co jsem už vyzkoušela. Ještě mu popíšu, co je všechno ve skříňkách na chodbě, ale to mi taky nepomůže.

Následující půl hodinu pobihuji od koupelny ke dvěřím, a čekám, až někdo "půjde kolem", aby mi pomohl. Nakonec skutečně vychází z výtahu sousedka. Ta zavolá na pomoc svého manžela, a rázem je po problému - ten byl tam kde jsem to očekávala, na chodbě ve skříňce s hlavním vypínačem, ale bez velkého šroubováku jsem se to téhle skříňky nemohla dostat.

Takovéhle šoky po ránu opravdu nesnáším. Ve dne, večer - prosím, proč ne. Ale ráno mi tohle prosím nedělejte.

Snažím se na všem hledat něco pozitivního - poznala jsem své sousedy . A jsem zase o něco chytřejší .

A dneska vzhůru na nákupy a koupit šroubovák a baterku. Jsem si jistá, že tohle nebylo naposledy, co se mi tady něco podobného stalo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Já a moje (ne)přítelkyně elektřina prava-bruneta®pise.cz 15. 10. 2011 - 14:48
RE(2x): Já a moje (ne)přítelkyně elektřina chaostheory 15. 10. 2011 - 18:05