Píííp píííp aneb Pípání v obchodech

16. říjen 2011 | 11.04 |
› 

Už začínám být vážně naštvaná.

Na jaře a v létě jsem "pípala" (= spustil se alarm při mém příchodu i odchodu) ve spoustě obchodech. Ne ve všech, asi záleží, jak to má kdo nastevené, nebo z jakého materiálu jsem rámy udělané, nebo nevím. A nemohla jsem přijít na to PROČ.

Občas z nějaké ochranky v obchodech vypadne nějaké "moudro" a ujišťují mě, že za to můžu URČITĚ kabelka/boty/parfém atd. Parfém v kabelce nenosím, a boty i kabelku jsem měnila (tedy nechodila jsem tam vždy se stejnou), takže tím to taky nebylo.

Když se jednou ten příšerný zvuk spustil i při příchodu do Tesca, tak se paní na informacích taky snažila dopátrat, co by to mohlo být. Už jsem toho měla plné zuby, tak jsem se na pár minut zastavila a zkoušela projít bez kabelky, pak bez mikiny, pak dát k rámu jen tašku... Nakonec jsme přišly na to, že to dělala peněženka (dovezená ze Španělska, španělská značka Stradivarius).

Pár měsíců byl celkem pokoj. Občas jsem někde "pípla", ale nic hrozného.

Minulý týden jsem po dlouhé době zavítala v Praze do mé oblíbené španělské Bersky. Konkrétně v téhle pobočce jsem ale vždycky pípala nejvíc, ale když už je peněženka deaktivovaná, tak co... No samozřejmě se alarm rozjel hned co jsem vstoupila. "Hlídač" řekl, že to zatím nechá být, že se uvidí, až budu odcházet. Při odchodu se to samozřejmě opakovalo, a on sebevědomě řekl, že to určitě dělá taška (kterou mám už léta letoucí a ten den mi nikde jinde alarm nespustil). Bezpečnostní rám se jim mým odchodem ale nějak zasekl, protože jsem ho slyšela ještě když jsem byla doslova na druhém konci obchoďáku . To jim patří .

V létě jsem si koupila v Brně ve španělské Bersce kozačky. Dneska jsem si je poprvé vzala na sebe - do Tesca. Píííp píííp píííp - už při vstupu. U informací byla stejná paní, co mi před měsíci pomohla s odblokováním peněženky. Tentokrát mi bylo jasné, že to jsou ty boty, takže jsem se rovnou zula a dala jí je na odblokování zas. Ještě jsme to u vchodu zkusily - a vážně nic nepípalo.

Ale radovat se předčasně se opravdu nevyplácí - píííp píííp píííp se ozvalo při odchodu znovu.

Už jsem to neřešila a celá nasr... ehm naštvaná jsem prostě šla pryč.

Jak jste si asi všimli podle zvýrazněných značek, mám takové tušení, že chybka bude ve španělském systému odkódování nebo v něčem takovém. Příští týden zajdu v Praze do Bersky (do jiné než té, kde jsem jim "rozbila" rám ) s těmi kozačkami a poprosím je, jestli by mi s nima mohli něco udělat.

Otázka je, jestli to pomůže. Někde asi ano, ale rozhodně ne všude - viz právě pražská Berska, ve kterém jsem nové botky neměla.

Ale už toho začínám mít vážně plné zuby. Za chvíli asi budu muset chodit do obchodů jen s papírovými penězmi zastrčenými v podprsence nebo v kalhotkách, abych na sobě mohla mít jen naprosté minimum potencionálních "pípacích" věcí .

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Píííp píííp aneb Pípání v obchodech ava®pise.cz 16. 10. 2011 - 11:48
RE: Píííp píííp aneb Pípání v obchodech imperatrice®pise.cz 16. 10. 2011 - 13:07
RE(2x): Píííp píííp aneb Pípání v obchodech chaostheory 16. 10. 2011 - 17:41
RE: Píííp píííp aneb Pípání v obchodech mixx®pise.cz 16. 10. 2011 - 14:30
RE(2x): Píííp píííp aneb Pípání v obchodech chaostheory 16. 10. 2011 - 17:39
RE: Píííp píííp aneb Pípání v obchodech ladyfixol®pise.cz 17. 09. 2014 - 11:03
RE(2x): Píííp píííp aneb Pípání v obchodech chaostheory 17. 09. 2014 - 11:41