Škola

25. říjen 2011 | 14.49 |

Ještě jsem tu vlastně nepsala o své nové škole, tak to musím trochu napravit.

Je trochu jiná, než jsem čekala. Což je asi normální. "Jiná" nemyslím ani v pozitivním, ani v negativním smyslu. Zkrátka jiná. A asi bude ještě nějaký čas trvat, než si v tom udělám jasno.

Hodně se tu musí číst. A "hodně" znamená opravdu hodně. Pozitivní je, že dost textů je jen v angličtině, takže si tím procvičuji i tenhle jazyk. Snažím je naučit nosit v kabelce pořád některý z textů, protože člověk neví, kolik času vlastně stráví někde "na cestě", v metru apod. - musí se využít opravdu každá minuta, jinak bych měla v četbě skluz, a ten by se asi dost špatně doháněl.

Opět se mi ověřilo, že předmět dělá učitel. Název kurzu, který zní hrůzostrašně, může být pohoda, pokud je v pohodě učitel, a pokud věci umí podat. Naopak předmět, který se může zdát jako "zívačka", se může proměnit díky učiteli v noční můru. Máme tu hodně mladých "profesorů" (zvyk z gymplu ), jen dva ve středním věku a jednoho staršího. Což mi vyhovuje, přecejen mám komunikačně blíž ke třicátníkům než k šedesátníkům, že.

Jinak mám opět (!) jedenáct předmětů. Na bakaláři jsem si stěžovala, že 11 nebo 12 už je vážně hodně. Tady mám za stejný počet kurzů mnohem míň kreditů a mnohem víc úkolů, prací apod. Aspoň se nebudu nudit, no...

Brigáda je pořád v nedohlednu. Když někomu odpovím na nabídku (a že už jsem odpověděla opravdu hodněkrát), tak se většinou vůbec neozve zpátky. A když už výjimečně ano, tak buď: 1) chtějí po mě placené zaškolení, 2) napíšou, že mi více řeknou až na osobní schůzce (určitě ztratím půl dne na schůzce, když ani nevím, o jakou práci jde, jaký je plat, časové požadavky atd.), 3) potřebují někoho na určitý den v týdnu, který se mi nehodí, nebo požadují 30 hodin týdně (kde bych je asi tak sebrala?!). Neustále si všímám výloh obchodů, jestli někde nehledají brigádníky. Za poslední dva týdny jsem našla jen jeden takový obchod - ale vlastně nešlo o brigádu, ale o práci na poloviční úvazek.

Doufejme, že před Vánoci bude o výpomoc větší sháňka.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře