Opět móda aneb Viva Espaňa

1. listopad 2011 | 21.20 |
› 

Dneska jsem si koupila slimky v obchodě Stradivarius. A když jsem tak seděla s taškou s nimi v metru, uvědomila jsem si, že jsem asi větší magor do španělského oblečení, něž jsem si myslela. Jestli jste četli článek o tom, jak často pípám v obchodech, tak tam vlastně bylo naznačeno to, co chci zmínit teď.

Během posledních týdnů, co jsem v Praze, jsem navštívila spoustu obchoďáků a obchodů; nic jsem si ale nikdy nekoupila. Problém je v českých cenách. Je mi zkrátka líto dát sedm stovek za svetr, který bych v zahraničí pořídila za dvě stovky. Obrovské rozdíly v cenách platí o španělských značkách dvojnásob.

(Samozřejmě tu budu zmiňovat svoje osobní zkušenosti, takže je možné, že v jiných zemích, obchodech atd., je situace jiná - to jen tak mimochodem pro módní a cenové rejpaly .)

Ale zpět k začátku článku - jak sem tak seděla v metru, uvědomím si svou momentální "sestavu" oblečení - tričko Mango (za 3€), svetr Mango (8€), kalhoty Mango (8€), taška Mango (9€) - tyhle čtyři věci mě ve Španělsku vyšly na 28€, takže dejme tomu na 750 korun. Když jsem si to uvědomila, byl to docela šok . (Každý, kdo občas do tohoto obchodu zajde, tak asi ví, jaké jsou u nás "mangové" ceny.)

K tomu se mi v kabelce nacházela peněženka Stradivarius.

A tak jsem takhle uvažovala dál, až mi postupně došlo, že oblečení ze zahraničí tvoří o dost větší část mého šatníku, než jsem myslela. A že v ČR si věci kupuju jen když opravdu není zbytí.

Takže můj pomyslný seznam se rozrostl o další oblečení (jarní bundička Mango za 10€, trička Pull and Bear/Berska maximálně za 9€, svetřík Mango 10€, svetr Zara 4€, kozačky Berska 15€ atd.). Zkrátka potkat mě v oblečení nakoupeném čistě v ČR by asi nebylo možné.

Už taky moc dobře rozumím tomu, že obchodníci vyrážení na nákupy např. do USA (o nich až někdy jindy), a vyplatí se jim tam všechno nakoupit, a ještě si tím zaplatit letenky i ubytování. No ještě aby ne. Ale myslím, že s nákupem ve Śpanělsku by to bylo ještě mnohem větší terno.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Opět móda aneb Viva Espaňa orchidejka®pise.cz 02. 11. 2011 - 12:31
RE(2x): Opět móda aneb Viva Espaňa chaostheory 02. 11. 2011 - 19:02