Filmy října a první třetiny listopadu

10. listopad 2011 | 10.15 |

Novější filmy:

Noc je ještě mladá (Take Me Home Tonight) - 5* Moc pěkná a milá komedie. Zdála se mi o dost jiná, než ostatní filmy tohoto žánru, které vznikly v poslední době.

Melancholia (Melancholia) - 4* Obě části filmu mi přišly úplně jiné, první bych hodnotila dvěma hvězdičkami, druhou pěti. Obzvlášť na pochmurnou náladu nebo na "útlum" se Melancholia hodí bezvadně. Takový můj osobní dodatek – myslím, že kdyby se jednou mělo stát něco podobného, tak by se vědci chovali jako ve filmu – rozhlašovali by, že se nic nemůže stát, i když by věděli, že ano – nemá cenu šířit paniku.

Kamarád taky rád (Friends With Benefits) - 3* Kdyby film skončil přibližně v polovině, asi bych hodnitila čtyřmi hvězdičkami. Postupně jsem se ale začínala trochu nudit. Napíšu podobnou věc jako o Hlavně nezávazně - několik dost vtipných scének, ale jinak prostě průměr.

Ztraceno v překladu (Lost in Translation) - 3 * Mno... Tak takhle depresivní film jsem snad ještě neviděla. A to myslím naprosto bez jakékoli nadsázky. Až budu mít depku největší, tak si ho asi pustím znova. Jinak ale rozdhodně ne. Já měla při sledování náladu výbornou. Asi v polovině jsem film musela vypnout, dát si pauzu a přijít na lepší myšlenky, protože jinak bych si asi šla hodit mašli. Druhá polovina byla už trochu lepší. Taky pochmurná a smutná, ale dívatelnější. Celkově se ve filmu vlastně nic neděje a zařadila bych ho do kategorie "útlumové" filmy. Ale i přesto ve mně zanechal jakousi stopu, proto 3 hvězdičky.

Medvídek Pú (Winnie the Pooh) - 3 * Docela fajn film, který mi ale kazily písničky.

Lekce neslušného chování (Easy Virtue) - 2* Nuda. Nejlepší na filmu byla hudba.

Lemonade Mouth (Lemonade Mouth) - 1* Proti Diney Channel naprosto nic nemám a např. filmy Camp Rock 1 i 2 se mi docela líbily. Lemonade Mouth je pro mě napak hodně slabá jedna hvězdička. Děj nuda, písničky nuda, postavy o ničem. A jeden pěkný "song" film rozhodně nezachrání.

Drive (Drive) - 1* Příšerný film, který nezachránil ani můj oblíbený R. Gosling (tomu patří moje slabší jedna hvězdička). Hrát v hlavní roli jiný herec, určitě bych dala odpad. Děj je naprosto nevyvážený, buď se člověk kouše nudou (to většinou) nebo je obrazovka plná "kečupu”. Navíc, jak už tu bylo několikrát řečeno, soundtrack byl opravdu hodně, hodně slabý a vyloženě rušil.

Vyměřený čas (In Time) - 1* Tak tohle mě nebavilo. Téma znělo slibně, trailer taky nevypadal vůbec špatně, ale samotný film jsem jen přetrpěla.

Klasiky a filmy z top250 Imdb:

Stalo se jedné noci (It Happened One Night) - 5* Wow, tohle nemá daleko k označení "dokonalá komedie". A k tomu navíc ve formě road movie, které patří k mým oblíbeným stylům vyprávění.

Moc pěkné a vydařené vtípky, sympatické postavy, co víc chtít. 

Na Hromnice o den více (Groundhog Day) - 4* Moc pěkná a hlavně nevtíravá komedie. Pobavila jsem se, zasmála jsem se.

Byt (Apartment) - 4* Moc pěkný pohodový film. Příjemní herci, zábavná zápletka, inteligentní humor. Za první polovinu bych s chutí dala plný počet hvězdiček, ale druhá polovina už mě bavila o trochu méně, tak nakonec 4*.

Dobrý Will Hunting (Good Will Hunting) - 3 * Tři hvězdičky - jedna za herecké výkony, jedna za scénu na staveništi a jedna za rozbrečení se u psychologa. Posledních asi 20 minut by si zasloužilo plných 5 hvězd, ale nemůžu jen tak ignorovat začátek, který bych hodnotila tak jednou hvězdičkou. Takže celkově zkrátka průměr. Bohužel.

Poklad na Sierra Madre (Treasure of Sierra Madre) - 3* Moc pěkně propracovaná psychologie postav a to, jak peníze lezou lidem na mozek. Chvílemi výborné, chvílemi nuda, takže průměr.

Vzpomínky na Afriku (Out of Africa) - 3* Trošku zklamání, čekala jsem víc působivý film. Čímž ale neříkám, že by byl špatný. Zajímavé prostředí, zápletka, vývoj děje. Pořádně jsem se ale do filmu nemohla položit, postavy mi byly tak nějak lhostejné a žádná mi nepřirostla k srdci. Průměrné tři hvězdičky.

Základní instinkt (Basic Instinct)  - 2* Takový průměrný psychologický thriller. Celou dobu jsem si nebyla jistá, jak to se to celé vyvine. Věci kolem hlavního děje mě ale nějak nezaujaly. Možná kdyby měl film o půl hodiny kratší stopáž, byla bych napjatá víc.

Snídaně u Tiffaniho (Breakfast at Tiffani's) - 2* Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická, a vzhledem k tomu, že se vyskytovala prakticky v každé scéně, tak to samozřejmě moje hodnocení hodně ovlivňuje. Navíc se mi hodně často vybavovaly scény z filmu Příběh Audrey Hapburnové (což samozřejmě není chyba Snídaně u Tiffaniho, ale jen taková moje poznámka). Těším se, až si pustím další film s Audrey, aby si u mě zase spravila reputaci.

Princezna nevěsta (Princess Bride) - 2 * Pane bože, co to bylo?! Jak se takovýhle film mohl dostat do top250 Imdb, to mi asi navždy zůstane záhadou. Komediální pohádka - proč ne. Čtení příběhu nemocnému klukovi - proč ne. Některé scény byly ale opravdu příšerné (mučení, velcí hlodavci...) a "princezna" mi byla tak nesympatická, jako už žádná filmová postava dlouho ne.

Život je krásný (Vita é Bella) 2* - Já jsem opravdu idiot. Vím, že na filmy z války prostě nemám žaludek, a stejně jsem si po dlouhý době další pustila. Tímto slibuju, že se budu snažit s nimi opravdu skončit, a zbytečně jim tak nekazit průměr. Tenhle byl o to horší, že byl podán v pozitivní náladě. Což celý děs z války ještě víc umocňuje. První polovina byla taková průměrná komedie, na můj vkus zbytečně "vlezlá", ale fajn. No a druhou jsem popsala na předchozích řádcích. Abych nemluvila jen negativně - jedna z hvězdiček patří za scénu "překladu" z němčiny hlavním hrdinou.

West Side Story (West Side Story) - 1* Nene. Tohle opravdu nebavilo. Šíleně dlouhé a tím pádem zdlouhavé. Postavy mi byly spíš nesympatické, natož snad abych některé z nich fandila. Hvězdička za "I Feel Pretty", kterou miluju.

Vzhůru do oblak (Up) - 1* To teda byla nuda. Pro důchodce fajn, pro děti zábavný možná prostředek, nic víc. Citové vydírání v animanovaném filmu, to už je na mě moc.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře