Jak se z VŠ blbne

10. listopad 2011 | 21.14 |

Inspirací pro tento článek se mi opět stala Akka.

Sedím si tak ve škole a snažím se pochopit to, co je přede mnou promítané v PowerPointu, když mi pípne smska.

Akka mi píše o tom, jak už jí ze školy hrabe. Prý si dopoledne kupovala jídlo s názvem "Pizza cop". Tak říká prodavačce, že chce Pizzu [KOP]. A paní prodavačka odvětí: Pizza [COP].

V tu chvíli jsem při hodině začala "kašlat", musela jsem "nutně" pít a zadělávala jsem si pusu rukou; to vše proto, abych se nezačala tlemit nahlas. I tak je mi ale jasné, že si "paní učitelka" o mně myslí, že mě nedávno propustili z ústavu, a ještě jsem se úplně neadaptovala na skutečný svět.

Nejhorší na tom je, že já podobně blbnu taky. Obzvlášť v den, kdy mám 120minut angličtinu, ve které se mluví právě jen a pouze anglicky, a to opravdu rychlým tempem - vyučující je taková hodně akční. Ne, že by mi to vadilo, naopak. Když k tomu ale ještě přištu své další činnosti v angličtině (doučování, čtení spousty více či méně odborných textů do školy, učení slovíček atd.), tak se to za ten týden pěkně nakupí. Párkrát se mi už stalo, že jsem v normální konverzaci řekla anglické slovo, při doučování ani nemluvě ("Tahle slovní vazba znamená, that je někdo nepřátelský."), ještě častěji si nemůžu vzpomenout, jak se něco řekne v češtině, ale vybaví se mi to v angličtině.

A to žádný jazyk nestuduji. Neumím si moc představit, jak musí hrabat lidem, kteří ano.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Jak se z VŠ blbne mixx®pise.cz 13. 11. 2011 - 17:51
RE: Jak se z VŠ blbne adél 23. 11. 2011 - 16:56