Drahé a nekvalitní

27. listopad 2011 | 16.27 |

Tohle téma se tu probírá docela často, i já sama jsem se tu o něm párkrát zmínila - jde o to, jaké jsou  v obchodech v ČR drahé a nekvalitní věci.

Média poslední dobou neustále zveřejňují výsledky všemožných testů, a zjišťují, že kečup neobsahuje rajčata, a podobné "novinky".

(Mimochodem - tady je opět vidět, jak jsou lidé médii strašně ovlivnitelní. O to, co jíme, by se snad měl zajímat každý, a ne, že to řeknou v televizi, a až pak mě teda napadne se občas podívat na složení potravin .)

Oblečení je několikanásobně dražší než prakticky kdekoli v zahraničí, obzvlášť to od známých módních značek.

A vždycky, když někdo něco takového kritizuje, tak říkám - dokud si to lidi budou kupovat (ať už jde o jídlo nebo o to oblečení), tak obchodníci nebudou mít jediný důvod, proč oděvy zlevňovat a prodávat jen kvalitní potraviny. Když zákazníkům jim není líto dát 3000 na úplně obyčejnou bundu, a denodenně vyhazovat peníze za "chemická" jídla... proč by měli obchodníci něco měnit?! Vždyť by byli sami proti sobě.

Proč tohle vůbec píšu..? Před chvílí jsem po hodně dlouhé době mrkla na seznam.cz, a překvapilo mě, že stránka obsahovala tento nadpis: "Nekvalitní potraviny s náhražkami budou na trhu, dokud bude zákazník."

Konečně někdo vyslovil to, co si málokdo chce přiznat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Drahé a nekvalitní cukrenka®svetu.cz 27. 11. 2011 - 16:30