Filmy od první poloviny listopadu

16. prosinec 2011 | 10.19 |

Twilight Sága: Rozbřest - 1. část (Twilight Saga: Breaking Dawn: Part One) - 5*

O co jde: Předposlední díl ságy, Bella a Edward chystají svatbu a v životě obou (i v životě dalších postav) nastávají velké změny.

Můj názor: Zatím nemůžu říct, že by byl nejoblíbenější ze ságy (i když časem třeba ano), k prvnímu dílu mám hold určitý "citový vztah". Rozhodně byl ale nejlepší. Svatba byla naprosto dokonale ztvárněná, úžasná romantika, dojemné, krásné. Posledních deset patnáct minut bylo docela slušné psycho, a posledních pár vteřin bylo neuvěřitelně působivých. Možná by bylo fajn, kdyby tvůrci tímto celou ságu ukončili (druhá část knihy na mě byla až boc "bitkové fantasy", něco jako třetí díl - Eclipse/Zatmění, který se mi ze všech částí líbil nejméně; takže bych raději brala konec už tímto filmem).

Perfect Days - I ženy mají své dny- 5*

O co jde: Žena středního věku si chce pořídit mimčo, a tak shání vhodného tatínka.

Můj názor: Normálně bych asi dala 4*, ale protože to byl nejlepší český film, který jsem v posledních dlouhých letech viděla, tak přihazuji pátou. Přiznám se bez mučení, že jsem film vůbec neměla v plánu vidět. Pak jsem ale náhodou zjistila, že v něm hraje Ondřej Sokol, takže jsem druhý den "musela" vyrazit do kina. Příjemně překvapila i Ivana Chýlková, kterou normálně moc nemusím, i Vojtěch Kotek. Konečně taky nešlo o typicky česky hořko-sladkou komedii plnou sexu. Akorát posledních asi deset smutných minut si tvůrci mohli odpustit. Jinak ale spokojenost.

Vražda na objednávku (Dial M For Murder) - 4*

O co jde: Manžel se rozhodne přesvědčit jiného muže k vraždě vlastní manželky. To se ale zvrtne.

Můj názor: Další Hitchcockův povedený film. Chvílemi jsem si připadala jako při sledování Columba, kterého opravdu můžu.

Přežít Vánoce (Surviving Christmas) - 4*

O co jde: Mladý muž nemá rodinu ani přítelkyni, se kterou by strávil Vánoce, tak se rozhodne si jednu rodinu najmout...

Můj názor: Pěkný vánoční film, s klasickými veselými americkými vánočními písničkami.

Nechápu, jak to dokáže (I Don't Know How She Does It) - 3*

O co jde: Žena miluje svou rodinu i svou práci, a snaží se přijít na to, jak dát tyto dvě věci nejlépe dohromady.

Můj názor: Průměrný film ve škatulce komediální drama. Nic překvapivého nebo nového, ale příjemná podívaná.

Nebezpečné známosti (Dangerous Liaisons) - 3*

O co jde: Adaptace slavné knihy. Propletené postavy ze smetánky Francie 18. století.

Můj názor: Vzhledem k tomu, že pár hodin před zhlédnutím filmu jsem dočetla knihu, tak jsem tímhle faktem "poznamenaná". Navíc historické filmy z tohoto období moc nemusím. Proto je moje hodnocení (3*) mnohem víc, než jsem čekala. A herecké výkony byly opravdu výborné.

Přede mnou neutečeš (Bis das der Tod uns scheidet) - 3*

O co jde: Žena nesnáší svého zlého muže, a tak se rozhodne předstírat sebevraždu a utéct od něho.

Můj názor: Docela dívatelné německé drama. Začátek mi přišel jako kopie Titanicu (nenávist manžela, jeho teror, "skok" z lodě, nová identita po připlutí...), pak se ale děj začal docela rozjíždět. Sice nechyběla spousta nesrovnalostí, ale nevadí. Průměrný film na průměrný večer.

Firma (Firm) - 3*

O co jde: Do právnické firmy nastupuje absolvent, který postupně objevuje nekalosti.

Můj názor: Netušila jsem, že byl film nominován na dva Oscary. Pro mě průměrný thriller ze zajímavého prostředí, poměrně napínavý a s nečekanými (i "čekanými") zvraty.

Snídaňový klub (Breakfast Club) - 2*

O co jde: Několik středoškoláků musí strávit víkendový den "po škole". I když jsou každý úplně jiný, začnou se navzájem poznávat.

Můj názor: Bohužel mě namlsalo vysoké hodnocení na ČSFD. Chvílemi jsem se zasmála, ale spíš jsem se nudila.

Doktor od jezera hrochů - 2*

O co jde: Lékař je doma neustále "buzerován" svou manželkou a tchýní, a kývne na roční práci v Africe. Vše se ale nakonec odvíjí poněkud jinak...

Můj názor: První hodina pro mě byla příjemným překvapením. Bavila jsem se. Pak jsem se ale postupně nudila víc a víc. A víc. Stopáž o 20 minut kratší by filmu prospěla.

Bláznivé Vánoce (Crazy For Christmas) - 2*

O co jde: Profesionální řidička během Vánoc veze staršího bohatého muže po jeho pochůzkách. Vyklube se z něho ale něco víc, než jen neznámý bláznivý milionář...

Můj názor: Jsou rozhodně lepší vánoční filmy, tohle mi přišlo celkem zdlouhavé a vánoční atmosféru si ve filmu taky představuji trochu jinak. Nicméně jako oddychovka fajn.

Jack Frost (Jack Frost) - 2*

O co jde: Chlapci zemře otec, a když si jednoho dne postaví sněhuláka, zjistí, že se do něj "převtělil" právě tatínek.

Můj názor: Samotný nápad je trochu... no prostě ujetý a vlastně i morbidní. Převtělit se do sněhuláka... tohle může napadnout asi jen úplného magora. Když ale tohle ignoruju, tak celkově slabší vánoční film pro mladší publikum.

Šimon a Matouš jedou na riviéru (Simone e Matteo un gioco da ragazzi) - 2*

O co jde: Dvojice mužů dostane jedinečnou pracovní nabídku. Nevědomky se ale připletou do ilegálních záležitostí.

Můj názor: Film Šimon a Matouš z téhož roku se mi líbil mnohem víc. Tady mi hodně vtipů přišlo zbytečně strojených, hlavní dvojice nebyla nijak výrazná, a celkově mě děj moc nebavil. První polovina byla docela fajn, druhá naopak hodně slabá. Příště raději zůstanu u osvědčeného výše zmíněného filmu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Filmy od první poloviny listopadu mixx®pise.cz 19. 12. 2011 - 22:16
RE(2x): Filmy od první poloviny listopadu chaostheory 20. 12. 2011 - 09:54