Jak přežít den

21. prosinec 2011 | 11.30 |

Název možná zní, že tu chci radit, jak přežít dnešek, nebo že to bude strááášně vtipný článek. Oboje je omyl, naopak bude trochu depresivní .

Takže za prvné - podívejte se na dnešní datum. 21.12.2011 - krásná čísla, že? Ale co taky tento datum znamená? No že máme přesně 366 (příští rok je přestupný) dní do konce světa, tedy přesně rok. Nebudeme tu teď spekulovat, CO vlastně ten den nastane, ani JESTLI něco špatného nastane, ani nic podobného.

Jde mi jen o zdůraznění faktu, že JEDNOU je každá věc poslední. Možná jsou tohle poslední Vánoce nás všech. Možná ne. Určitě jsou ale poslední spousty lidí, kteří tady za rok touto dobou už nebudou. 

Takže až zase budete nadávat, jak nestíháte nakoupit miliony dárků, jak Vám nejde udělat bramborový salát, a podobné "blbosti", tak si na tohle vzpomeňtě. Co když jsou tyto svátky poslední, které strávíte s osobou X? Co když to jsou její/Vaše poslední narozeniny? Poslední dovolená?

Schválně zmiňuji jen takovéhle speciální okamžiky, protože si myslím Carpe diem nejde v běžné dny provozovat - ať si každý říká, co chce, ale když musíte být 8 hodin denně v práci/ve škole, a po příchodu z ní strávit dalších pár hodin přípravou na ní, mezitím jít koupit něco k jídlu a zvládnout denní rutinu, tak tohle všechno přece není to, co byste chtěli dělat, kdyby šlo o jeden z Vašich poslední dní, že...? Takže seknout s prací/školou? Asi taky těžko.

Ale v tyhle jedinečné sváteční okamžiky se tímto slavným heslem řídit určitě dá.

Takže, moji milí čtenáři, přeji kráááááásné (nejlépe i bílé, ale to asi nevyjde...) Vánoce, a ať si z nich uděláte svátky, na které jen tak nezapomete - samozřejmě v pozitivním smyslu .

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Jak přežít den cukrenka®svetu.cz 21. 12. 2011 - 13:16
RE(2x): Jak přežít den chaostheory 21. 12. 2011 - 17:52
RE: Jak přežít den mixx®pise.cz 24. 12. 2011 - 14:31