Pátá řada

22. únor 2010 | 21.37 |

PÁTÁ SÉRIE

Nej díly: 3,7,8,13,14,

1 - Vidíme konkrétnější údaje o poprvé Rory, naštvání Lor a situaci v hotelu. Druhý den Lor a Rory musí obědvat v hotelu s Emily a ta Rory nabídne, aby s ní jela na prázdniny do Evropy. Ta souhlasí ze dbou důvodů - 1. je naštvaná na Lor a 2. uvědomísí, že něco na tom bude... Lor se potom od Luka dozvídá, že musí na týden odjet za Liz.

501   501   501

2 -  Rory se po telefonu Lor omluví; Lukeův pobyt se prodloužil a blíží se konec prázdnin. Rory přijíždí do města a potkává Lindsay, která se rozvádí s Deanem, protože přišla na to, že jí Dean byl nevěrný.

502   502   502

3 -  Emily a Richard žijí stále odděleně (Emily v domě a Richard v domku u bazénu). Na Yaleu začíná druhý ročník a Rory bydlí s Paris. Profesor Flemming zamřel a Paris uspořádá v pokoji rozloučení. Rory tráví čas s Marthyma díkyněmu si uvědomí, že vlastně neví, jestli s Deanem chodí nebo ne. Takypoprvé potkává Logana a je jí hodně nesympatický. Lor s Lukem spolu konečně začínají chodit.

503   503   503

4 -  Jackson se naštve na Talora a rozhodne se kandidovat na jeho místo. Volby s přehledem vyhraje, ale pak si uvědomí, že tohle povolání vůbec dělat nechce; ale už je pozdě. Lane si uvědomí, že miluje Zacha a řekne mu to.

504   504   504

5 - Rory a Deanem a Lor s Lukem mají rande ve čtyřech, ale zvrtne se to a Luke se s Deanem pohádá.

Richard s Emily spolu trochu začínají mluvit.

505   505   505

6 - V redakci se objeví Logan a Rory zrovna připravuje článek o Brigádě života a smrti, jejímž členem je i Logan. On s pár lidma se rozhodnou, že jí s článkem pomůžou. Christopher volá Lor, protože potřebuje pomoct z G.G. a Sherry ho opustila. Na konci dílu vidíme, že jde za Chrisem Rory a říká mu, aby se už Lor neozýval, protože by zkazil její vztah s Lukem. Suki zjistí, že je těhotná.

506   506   506

7 - Rory tedy jede s Loganem a dalšími  do lesa, kde všichni chodí oblečení v krásných a starobylých šatech. Rory tam zažije super chvíle. Lane začíná chodit se Zachem. Lor jde s Lukem na večeři k Emily a ta ho pořád pomlouvá. Ona s Richardem začnou spřádat plány na to, jak ty dva od sebe rozdělit.

507   507   507

8 - Richard a Emily chtějí uspořádat večírek pro absolventy Yaleu a pozvou na něj Rory. Předem jí Emily upraví vlasy, make-up, dá jí drahé šperky a dokonce i korunku. Potom Rory vidí, že plán byl prostý - večírku se účastní absolventi se syny. Mezi nimi i Logan. Zapovídá se s ním a jeho partou, ale přitom je domluvená na schůzce s Deanem. Když vyjde před dům, už na ní čeká a když uvidí, jak vypadá a s kým je, uvědomí si, že k ní zkrátka nepatří a rozejde se s ní. Liz s T.J.em začínají bydlet ve Stars Hollow.

508   508   508

9 -  Chris se pohádá s Rory. Emily se rozhodne začít znovu chodit na rande a zažije fajn večer s jedním muže, ale tím spíš zjistí, že se jí stýská po Richardovi. Marthymu se čím dál tím víc líbí Rory.

509   509   09

10 - Ředitel Charlestone z Chiltonu volá Rory, aby provedla jednu studentku po Yaleu. Ta je z toho nejdřív nadšená, ale potom ji ztratí a zatkne ji policie a ředitel je pěkně naštvaný. Navíc se pohádá s Marthym. Paris se mezitím vyspí s Doylem.

510   510   510

11 - Za Rory přijede do školy Chris, ale ta si ho nevšímá. Večer zjistí, že mu zemřel táta, tak je jí ho líto a jede se mu omluvit. Na to za ním přijede i Lor a zůstane u něj přes noc (nic se nestane, jen se trochu opíjejí). Emily s Richardem už spolu jakž takž mluví. Luke vyrobí Lor kluziště před domem :D

511   511   511

12 - Lane začíná místo brýlí nosit kontaktní čočky. Taky se musí zúčastnit jedné korejské oslavy, ale souhlasí jen pod podmínkou, že přijde celá kapela. Překvapivě si její mamka začne rozumět se Zachem. Richard zjistí, že Emily měla rande a naštve se na ní, ale nakonec se celkově usmíří a definitivně se k sobě vrátí. Rozhodou se uspořádát znovuuravření sňatku. Emily jde za Chrisem a řekne, že si stále myslí, že Luke není pro Lor dost dobrý, a přikáže mu, aby na slavnost přišel taky.

512   512   512

13 - Před "svatbou” se v domě Lor a Rory koná Emilyino rozloučení se svobodou. Na slavnosti je i Logan a Rory ho požádá o tanec, zeptá se ho, kdy jí pozve na rande a nakonec spolu skončí v ložnici, kde je ale vyruší Lor, Luke i Chris. Lor se dozvídá, co Emily řekla Chrisovi a pěkně se na ní naštve. Luke odchází.

513   513   513

14 - ...  Lor ještě v noci hledá Lukea po městě a ten jí řekne, že si musí rozmyslet, co bude dál. Nakonec jí řekne, že ve vztahu nemůže pokračovat. Lor je smutná, zavře se doma a nikomu se neozve. Zjistí to až Suki a zavolá to Rory, která trávila večer i noc s Loganovou partou.

514   514   514

15 - Rory pořádá s Marthym filmový večer, ale přijde do toho Logan a pozve je do restaurace. Marthy je naštvaný a smutný, protože mu Rory řekne, že má Logana ráda. Večer se spolu poprvé vyspí.

515    515   515

16 - Jsou jarní prázdniny a Rory je chce trávit ve Stars Hollow. Prarodiče se vrátili z Evropy, tak musí na páteční večeře - bez Lor, která s Emily nemluví. Zach se chce vyspat s Lane, ale na mu řekne, že musí počkat do svatby. Na konci jde Emily za Lukem a řekne mu, že jim do vztahu nebude mluvit, tak ať se k Lor vrátí. Jde tedy za ní a políbí se.

516   516   516

17 - Luke a Lor se tedy k sobě vrátili a Rory si užívá vztah s Loganem. Domluvili se, že ale bude hodně volný, takže si oba můžou randit s někým dalším. Oba jdou na party ve stylu Pulp Fiction s jinými partnery, ale Logan začne na Rory žárlit. Ta si myslí, že ho tím konečně získala...

517   517   517

18 - Ve městě zemře jeden starý muž a jeho dům chce koupit Luke pro sebe a Lor. Talor se ale rozhodne z něho nejdřív udělat městské muzeum. Rory jede do Stars Hollow a objeví se tam Paris, která tam pár dní taky zůstane. Má problémy s Doylem, Rory s Loganem a Lane se Zacem. Všechny tři se trochu opijí, ale Rory nejvíc - když doma potom zvrací, tak zároveň brečí a ptá se Lor, co udělala špatně, že ji Logan nemá rád...

518   518   518

19 - Paris je znovu s Doylem a Rory jde říct Loganovi, že na volný vztah nemá žaludek a že se rozejdou. Ten si to ale vysvětlí jinak a rohodne se, že teda randění s jinýma nechá být a že s Rory začne oficiálně chodit. Objeví se jeho sestra, která se chce vdávat a prosí Logana, aby s ní šel k rodičům na večeři, protože se jich bojí - nikdo pro ně není dost dobrý. Logan tedy souhlasí a vezme i Rory. Celá jeho rodina ale začne říkat, že pro něho není dost dobrá. Pár dní na to jí Loganův otec jako odpuštění nabídne stáž v jeho významných novinách.

519   519   519

20 - Rory začíná stáž v novinové redakci, ale ze začátku nic nestíhá a je to tam na ní moc akční. Prarodiče zjistí, že byla v Loganově rodiněna večeři a hned ho tedy pozvou taky. Jde tam i Lor, která se sice pořád s Emily nebaví, ale chce Logana oficiálně poznat. Večer je ale dost trapas - Emily neustále ponižuje Lor, Logan ukradne Emilyino šití a Lor ho načape atd. Talor slíbí Lukeovi, že mu ten dům, který tak moc chce, tedy prodá.

520   520   520

21 - Lor jede s Lukem do NY a druhý den je v plánu "předporodní” oslava u Suki, ale když tam Lor s Rory dorazí, Suki právě odjíždí do nemocnice a bude rodit. Lor napadne, že je asi taky těhotná, ale nakonec se zjistí, že to byl planý poplach. Luke zjistí, že o dům má zájem někdo další - Kirk. Pohádá se s ním, ale potom město rozhodne, aby ho dostal Luke. Rory si začíná v redakci zvykat, líbí se jí tam, vytvoří si vlastní systém, všichni ji tam už znají. Pobyt táty Logana v redakci pomalu končí a tak si s Rory chce promluvit - prý nemá na to, aby byla novinářkou. Rory je z toho úplně na dně, jde za Loganem a ukradnou spolu jachtu.

521   521   521

22 - Lor jde vyzvednout Rory na policii a veškerou vinu svádí na Logana, i když za to mohla hlavně Rory. Luke podepíše smlouvu na koupi domu. Lane si uvědomuje, že se kapela rozpadá a tak jde za mamkou a řekne jí, že se asi nastěhuje zpátky. Ta jí vynadá, že se nesmí hned vzdávat a vypracuje plán, jak skupinu zachránit - bude mít tour po kostelech v celé USA a bude to vlastně zadarmo. Rory se rozhodne, že příští rok nebude pokračovat na Yaleu a že si dá chvíli od školy pauzu. Lor to pěkně naštve a jde za Emily a Richardem, aby jí pomohli Rory přemluvit. Ti souhlasí, ale potom obrátí a rozhodnou, že Rory opravnu školu přeruší a že se nastěhuje k nim do domu u bazénu. Lor jede zdrcená zpátky do Stars Hollow a když vidí, jak to Lukea sebralo taky, tak ho požádá o ruku...

522   522   522

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře