Marná snaha

16. leden 2012 | 10.21 |

Jedna z věcí, na které jsem se do Prahy těšila, byla představa, že je v ní nekonečné množství sportovních a kulturních aktivit, a taky jazykových kurzů.

Haha.

Moje rozčarování přišlo hned v září při zápisu - počítala jsem s tím, že si určitě zapíšu tenis, případně ping pong (kdybych se na tenis nedostala). Když jsem ale zjistila, že oba dva sporty jsou v hale na úplně druhém konci města, než bydlím, a jen v metru a tramvaji bych strávila přesně hodinu čistého času, plus ze zastávky absolvovat tak 600-700 metrů chůze, než bych se vůbec do té haly dostala, a následně zničená tenisem tu samou cestu absolvovat zpátky, tak jsem si to rozmyslela. Což o to - kdyby člověk nemusel dělat nic jiného, tak proč ne. Ale být dejme tomu 2,5 hodiny na cestě kvůli hodince sportu...

Pak se věci nějak ustálili, začala jsem se v Praze orientovat, a řekla jsem si, že teda vyzkouším nějaký (pro mě) nový sport. Chtěla jsem začít ostatními osvědčenou zumbou, což se zdálo jako nejjednodušší možnost. Ale to byl omyl - nenašla jsem jedinou lekci, na kterou by člověk nemusel hned mít klubovou kartičku s vloženými penězi (nezřídka kdy s minimálním vkladem 1000 Kč), nebo aby nemusel někam volat a ptát se, jestli je nějaký termín volný. Já se chci prostě sebrat a jít, ne někam týden dopředu volat, jestli někde někdy někam můžu dorazit. Předpokládala jsem, že v Praze je tohle úplně normální - vždyť i u nás doma, na malém městě, je samozřejmé, že může přijít kdokoli - a co jsem slyšela, tak je tam pořád plno.

Když nevyšla zumba, tak jsem si řekla, že si zajdu do bazénu - chvíli si zaplavat, odpočinout si ve výřivce, pohodička. Loni jsem měla permanentku do bazénu v sousedním městě, a už mi to začíná chybět. Opět - v našem městě i snad v každém v okolí, je takový klasický bazén, kde si můžete zasportovat i odpočinout. Co jsem ale  našla v Prg..? Bazény mají většinou jen plaveckou dráhu (rozhodně na tom nejsem fyzicky tak dobře, abych vydržela hodinu v kuse plavat), a když už náhodou mají i tu "odpočinkovou část", tak je opět buď na druhém konci města, nebo ještě hůř - stovky metrů od MHD. A jestli moje tělo něco zdravotně nezvládá, tak je to venkovní chůze po koupání v zimě.

A ještě k těm jazykovým kurzům - začala jsem se poohlížet po kurzu španělštiny. Ve škole se moc hodin španělštiny nenabízí, a když už ano, tak k nim má většina studentů včetně mě uzavřené dveře ("Španělština pro právníky", "Španělština pro ekology" apod.). A myslím, že když s tímhle jazykem nepohnu teď, tak už nikdy. Což by mi bylo hodně líto. Ale k věci - myslíte, že se můžu na nějaký přihlásit?! No jasně, že ne. Všechny kurzy totiž začínají zhruba v první polovině února. Copak se na ně můžu zapsat, když v tu dobu ještě nebudu mít tušení, jaký bude v letním semestru rozvrh?! Těžko si zaplatím jazykový kurz na úterý večer, když mi potom přesně na tu dobu může připadnout nějaký předmět ve škole, že.

No zkrátka a dobře... je to všechno na dvě věci.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Marná snaha aknazuz®pise.cz 16. 01. 2012 - 23:54
RE(2x): Marná snaha chaostheory 17. 01. 2012 - 10:07