A všichni mějte děti. Povinně

22. leden 2012 | 10.27 |

Dneska už s tímhle tvrzením souhlasí čím dál méně lidí, ale přesto jich je ještě dost. Já s ním tedy rozhodně nesouhlasím. A to v okolí nemám žádný vyloženě extrémní případ - myšleno ve smyslu alkoholiků, drogových dealerů apod., kteří nechají doma mimčo celý den samo . To jsem samozřejmě trochu přehnala, ale jen proto, abyste věděli, co myslím "extrémními případy".

Na druhou stranu - mám v úzkém okolí několik příkladů toho, jak si představuji lidi, kteří by děti mít neměli (ale mají). Ten první příklad, který se vyskytuje přímo v naší rodině, je následující - dvoum lidem se narodila holčička. Narodila se o dost týdnů předčasně, ale i tak se naučila mluvit dřív, než děti, které se narodily "normálně". A to tím stylem, že cokoli řekla, tak hned 2-3x opakovala. Takže neřekla "táta", ale "táta, táta, táta", neřekla "pití", ale "pití, pití, pití". Nejdřív jsme to doma ignorovali, ale časem nám došlo, proč to tak je - její rodiče NIKDY na první nebo druhé "zvolání" nereagovali. Takže si holčička našla svůj způsob komunikace s nimi - opakovala to tak dlouho, než na sebe konečně upoutala pozornost.

Teď je té holčičce pět let, a kdykoli má možnost mít mimo domov, tak té šance využije. Jeden příklad - byla týden u prarodičů na chalupě, dopoledne přijela, a odpoledne už volala druhým prarodičům a jela k nim. A hned druhý den odjela na dvě noci ke své prababičce. Proč..? Naprosto jednoduchý důvod - rodiče (obzvlášť jeden z nich) si jí málokdy všímají, radši sedí u počítače nebo si čtou. O tom, že jejich "výchova" spočívá ve větě "teď ne, pusť si DVD", radši psát nebudu.

Těm samým lidem se po pár letech narodilo druhé dítě - miminko, které je tak neskutečně hodné, "až to není normální" (jak s oblibou říkám) . Téměř nezakňourá, nebrečí, pořád se směje. A na to ale i doplácí. Kdykoli příjdu k jeho rodičům na návštěvu, co si myslíte, že dělá...? Je v postýlce půl metru před televizí, a kouká na ni. A tím "kdykoli" opravdu myslím "kdykoli". Už je na televizi doslova závislý (asi tak od půl roku věku).

A teď druhá rodinka - ta čekala na svého potomka opravdu hodně dlouho, až se nakonec zadařilo. A co řekla maminka po dvou týdnech s miminkem doma...? Že už jí nebaví neustále přebalovat a krmit, že je doma s dítětem pořádná nuda, a že se nemůže dočkat, až půjde za pár týdnů zase do práce. To by mě zajímalo, co čekala...? Že bude s novorozencem debatovat o novinkách ve světě..?

Takže asi takhle - prosím, nepořizujte si děti proto, že je to v módě, proto, že se to má, ani proto, že vás do toho tlačí okolí. Jediný, kdo na to doplatí, bude to dítě samo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: A všichni mějte děti. Povinně mixx®pise.cz 22. 01. 2012 - 16:44
RE: A všichni mějte děti. Povinně aknazuz®pise.cz 24. 01. 2012 - 01:47