Kdo si nestěžuje, není...

7. březen 2012 | 21.50 |

Takový miš maš mých myšlenek na jedno téma.

  • Ujasněte si, co vlastně chcete. Hodně lidí někomu něco závidí jen proto, že oni sami to nemají, a ne proto, že by to opravdu chtěli. Myslím tím takové to - Pepa si koupil Audi. Jéé, to by se mi taky hodilo, ale na to nemám peníze. Ten Pepa se ale má, to auto chci taky. Jakto, že on ho má a já ne?!
  • Bohužel taky dost často převládá názor, že kdo si nestěžuje, ten nemá žádné problémy a starosti. Což vede jen k dalšímu stěžování si - jakto, že on nemá žádné starosti, a já mám to a to a to..?! Což je samozřejmě naprostá blbost. Většinou si člověk "nestěžuje" ze dvou důvodů - buď jsou to právě problémy velké, a ne žádné; nebo jednoduše ví, že si za své (ne)úspěchy může každý sám.
  • Jak mě vlastně tohle téma napadlo - vzpomněla jsem si, jak na bakaláři několik spolužáků už od prvního semestru neustále opakovalo své proslovy typu "co bych se snažil, vždyť s tímhle oborem stejně můžeme jít jedině na pracák nebo do kravína". Tak, sakra, proč tam lezou?! Proč nejdou na nějaký jiný obor? Nebo proč si nezaloží nějaký "super džob"? Akorát zabírají místa jiným a otravují ostatní.

Co jsem tím vlastně chtěla říct - když se vám něco nelíbí, změňte to.

  • Chcete se naučit anglicky? Jděte do si do knihovny půjčit učebnice, zaplaťte si kurz, choďte na doučování. Máte málo pohybu? Okamžitě vypněte počítač a běžte se projít. Že nemáte čas? No jasně, že ne, čas není něco, co by člověk mohl vlastit. Buď si ho na něco uděláte, nebo ne. To je jen na vás.
  • Stěžovat si můžete. Ale až když se vám ve věci X nebo Y skutečně nebude dařit uspět. Byli jste na dvaceti pohovorech, a práce pořád v nedohlednu? Pak máte právo si trochu před ostatními zanadávat. Učili jste se na zkoušku celé noci, a nevyšlo to? Jen si postěžujte. Ale nedělejte to, pokud jste poslali dva životopisy nebo jste si jednou přečetli učebnici. Takových lidí je dost a dost, svět takové další nepotřebuje.

Když se vám něco nelíbí, něco s  tím dělejte.

Čím dřív, tím líp.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře