V obchodech se stylistkou

22. duben 2012 | 17.30 |
› 

V minulém článku jsem psala, že jsem vyhrála setkání se stylistkou. Takže se o ten zážitek teď s vámi trošku podělím.

Na úvod jsem si mohla vybrat, co si dám k pití, takže jsem si řekla, že i když to bude o ničem, tak jsem dostala aspoň tu vodu, že jo . Pak se mě paní/slečna (dělá jich to víc, jedna z nich je vám přiřazena; na mě "vyšla" módní redakrotka jednoho známého časopisu) ptala, jaké barvy tak nosím (plus vám řekne, jaké se k vám nejvíce hodí a naopak jaké opravdu ne), jaký styl, proč jsem se přihlásila a co tak od toho očekávám. To bylo jednoduché - inspiraci a taky sukni a šaty, které se dají nosit normálně do školy a do města v tomhle ročním období a v tomhle počasí. A pak taky jarní/letní bundičku. Tyhle 3 věci jsem zmínila hlavně z toho důvodu, že je sháním už dva měsíce, ale bohužel je nemožné je v českých obchodech sehnat. Takže jsem doufala, že mi v tom trochu pomůže.

"Moje" stylistka byla poměrně dost energická a opravdu "jela". Takových 30 kousků oblečení jsme vyzkoušely určitě, možná i víc. Ve většině věcí jsme si sedly a většině případů jsem s ní souhlasila (přece jen se už člověk trochu zná, že). Co mi "vtloukala do hlavy", jsou doplňky. Jediné, co jsem až do loňského podzimu nosila, byly stříbrné věci. Pak mě to nějak chytlo a přešla jsem i na bižuterii, ale jak tak postupovala zima a člověk se halil do kabátů, tak jsem nějak neměla náladu nad tímhle přemýšlet. Hodně modelů, co jsem si zkoušela, mi ukazovala bez doplňků a pak s nimi, a musím konstatovat, že je to vážně rozdíl jako blázen. Alespoň na mě teda opravdu ano. Takže pevně doufám, že se k doplňkům zase vrátím.

Pak se mi taky líbilo, že mi ukazovala, jak oblečení kombinovat a hlavně vrstvit. To vrstvení mi nikdy nešlo. Přišlo mi to vždycky děsně nepraktické (když je vedro, tak si vezmu prostě tílko, a ne tílko a pod to ještě tričko z dlouhým rukávem; a když je zima, tak si radši vezmu tlusný svetr, a ne dvě trika), ale to, co vymýšlela ona, mě vážně chytlo. Super.

Moje "požadavky" z úvodu ale nakonec dopadly takhle:  zajímavá sukně na jaro - nesplněno

                                                                                              šaty na tohle roční období - nesplněno

                                                                                               jarní/letní bundička - nesplněno

Takhle to zní asi hodně negativně, že.

.? Problém je ten, že nešlo o "chybu" stylistky, ale o to, že tyhle věci prostě v obchodech neseženete. Když to vezmu postupně - sukni jsme zkoušely dvě, a ani jedna ani trochu neseděla (mimochodem - nebojte se, že vám bude stylistka na všechno říkat, jak vám to sluší - ani náhodou; mě dostkrát rovnou řekla "no tohle je hrozný, to hned dolů" ). Šatů jsme vyzkoušely poměrně dost, a některé byly vážně povedené. Ale všechny byly vyloženě letní. Bundičku jsme zkusily jednu - riflovou; na ty zrovna moc nejsem, i když uznávám, že to k hodně modelům vypadalo dobře. Jediná bunda, která se dá sehnat, je taková ta koženková, kterou má teď prostě každý. Neříkám, že jsou ošklivé, ale prostě se mi nějak do tohohle "klubu" už nechce přidávat. Jako alternativu mi slečna navrhovala svetýrky. Což je sice pěkné (myšleno doslova - svetýrky mám ráda a mám jich dost), ale těžko půjdu v tomhle počasí ven jen se svetýrkem, že.

Jinak tahle akce probíhá v jedné pražské nákupní galerii poměrně často, takže pokud budete dost rychlí co se přihlášení týče (tentokrát to vyhrálo kolem sedmdesáti prvních přihlášených), můžete do toho jít taky.

Závěrem: kdybych za ty dvě hodinky měla zaplatit pár stovek až tisíců, tak bych asi byla dost rozčarovaná. Takhle to byl ale rozhodně zajímavý zážitek; hlavně  mi šlo o to, vyzkoušet si věci, které bych normálně v obchodě minula obloukem. To se mi splnilo. Pokud se o módu aspoň trochu zajímáte, nebo chcete s něčím na tohle téma poradit, doporučuji vyzkoušet. Když nic jiného, budete mít o čem vyprávět.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: V obchodech se stylistkou editt 22. 04. 2012 - 19:40
RE(2x): V obchodech se stylistkou chaostheory 22. 04. 2012 - 19:49